Ev Dekorasyonu

Koyu Renk Oturma Odası Dekorasyonları 2018Ev dekorasyonu için koyu renkler bu yıl çok trend.Özellikle Lacivert ve koyu griler. Bu yüzden koyu renkleri dekorasyonda kullanmak için en iyi zaman ! Koyu renkler her zaman kasvetli tonlar olduğu anlamına gelmez, onları doğru kullanırsanız etkili, şık ve çok rahatlatıcı olabilirler. Bugün en havalı koyu renk oturma odası dekorasyonları 2018 fikirlerine bakacağız .

Koyu renkli Oturma Odasını Süsleme

Her şeyden önce tarzınızı seçin. Koyu renkler neredeyse her dekor tarzına uyabilir: modern, minimalist, klasik ve eril mekanlar için geleneksel kullanılır. İkinci olarak, renkleri seçin. Karanlık ve koyu alanlar her zaman siyah olduğu anlamına gelmez;  gri, koyu yeşil, mor veya mavi renklerin koyu tonları olabilir. Duvarlarda kalıplama yapılması özellikle grafit gri veya siyah renkte çok iyi görünüyor.

Koyu Renk Oturma Odası Dekorasyonları 2018

Şimdi oturma odası veya salon tarzınızı düşünün ve buna göre mobilya seçin. Salonunuzu daha dikkat çekici hale getirmek için, cesur döşemeler ve benzersiz şekiller tercih edebilirsiniz. Karanlık bir grafit oturma odasında tek renkli sarı kanepe çarpıcı görünüyor ve bir açıklama yapıyor.Zümrüt yeşili veya indigo mavi döşeme, odaya şık ve yumuşak bir görünüm katacaktır.

Bakınız: Siyah Duvarlı Oturma Odaları MuhteşemOturma odasının dekoruna neler ekleyebilirsiniz? Her şeyden önce bir şömine olabilir. Çalışmayan ya da gerçek olabilir, mumlar ya da kütükler içerisinde durabilir ya da taşla süslenebilir ve kesinlikle oturma odanıza daha fazla rahatlık ekleyecektir.

Koyu alanı aydınlatmak için lambalar ve ışıklar kullanılabilir. Cesur dore rengi avizeler, eşsiz modern  zemin lambaları veya çeşitli renklerde geometrik asma lambalar seçilebilir.

Ayrıca Bakınız: Koyu Renk Mutfak Dekoru Fikirleri

Karanlık Salonunuzun Etkili ve Şık Olmasını Sağlama

  • Yalnızca tek bir renk seçerseniz koyu renkler çok kasvetli olabilir. Ardından dokuları ile oynayabilir ve tuğlalar, taş, ahşap, mermer, metal ve diğer malzemeleri deneyerek oturma odanızın bu tek renkli dekora sahip olmamasını sağlayabilirsiniz.
  • Başka bir fikir, bir rengin farklı renk tonlarını da dekorda kullanmaktır. Cesur döşeme ve dore metalik detaylar seçmek sizin tercihiniz değilse, o zaman farklı renk tonlarını alın, örneğin gri renkte.
  • Bir başka fikir, çeşitli aksesuarlar ve süslemeler için farklı renkler kullanabilirsiniz. Mumluklar, bakır ayrıntıları, büyük boy resim, fenerler ve seçtiğiniz çeşitli süslemeler, salonunuzun iyi ve şık görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Şık karanlık oturma odanızın çok sıkıcı ya da kasvetli  görünmesini istemiyorsanız ışığı bol kullanmayı unutmayın. Ambiyans yaratmak için büyük pencereler ve gizli ışıkları tercih edin. Ayrıca, daha işlevsel kılmak için birkaç lamba eklemeyi unutmayın ve tüm odayı iyi aydınlatma fırsatı bulmayı düşünün.
İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Öğrenci evi dekorasyon fikirleri 2018 2019 başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyon fikirleri ve öğrenci dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close