Modern

Post Modern Ruh Nedir?

Eğlenceli, korkak ve kusursuzEklektik mimari olarak da tanımlanan ve II. Dünya Savaşı sonrası kendini göstermeye başlayan bu mimari stil modernizm sonrası, ötesi anlamına gelir. Kendinden önceki akım olan modernimzi sorgular ve farklılaştırarak eleştirel bir şekilde kendine göre uyarlar.  Modernizmin nesnel, basit, yalın yaklaşımının tersine daha karmaşık, özgür ve hatta subjektif olarak değerlendirilebilir. Daha riskli ve birbirine benzemeyen parçaların bir araya gelmesi ile oluşan uyumdur.

Aykırı nesnelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir tasarım anlayışıdır. Bu renkli dünyayı evinize kolay yoldan taşımak isterseniz birkaç önerimiz olabilir. Basit birkaç düzenleme ile bunu başarabilirsiniz.

  • Eğer post modern bir ev istiyorsanız ortamda çok büyük şömineler, işlevsiz baca yada eşyalar yada amaçsız merdivenler kullanabilirsiniz.
  • Koltuğunuzu var olan renk ve kumaşından arındırarak farklı tonlarda boyayabilir ve alakasız bir kumaşla kaplatabilirsiniz.
  • Modern salonunuzda taşlı ve ışıldayan bir avize kullanabilirsiniz.
  • Kesin hatlara sahip formlar kullanabilirsiniz. Yuvarlak tekerleklerin üzerine sabit dikdörtgen parçalar kullanarak farklı bir sehpa elde edebilir, rengarenk boyayabilirsiniz.
  • Farklı tonlarda boyadığınız duvarlarınızı zıt renklerde koltuk takımı ile kullanabilirsiniz.
  • Duvar renginize uymayan renklerde tablolar asabilirsiniz.
  • Farklı formlarda pufları bir arada kullanabilirsiniz. Ya da farklı formlarda sandalyeleri…

Eğlenceli, korkak ve kusursuz Post-Modern Mood iç tasarımları ile evinizin içine her köşeye farklı kişilik sığdırabilirsiniz. Kapının önünden geçen ilk adımdan itibaren ilginç ve havalı bir enerji yaymak isteyen dekor tutkunları için mükemmel olan bu yeni tema, doğal dokular ve rahat bir renk paleti ile topraklanmış soyut ve kıvrımlı şekillerle cesur dokunuşlar yapıyor.Köpekli Post Modern Mood oturma odası
Köpekli Post Modern Mood oturma odası

Deri ve buklet kumaşlar, şık stil ve yumuşak konforun tam doğru karışımını sunarken, altın vurgular ve karamsar tonlu duvar ve tavan renkleri, bu harika tuhaf eve dramatik bir çekicilik getiriyor. Sofistike zarafetle renklenen eklektizmi sergileyen bu çarpıcı alanı, içinizdeki sanatçıyı tam olarak sergilemek için kullanabilirsiniz.

Post modern dokunuşlar
Post modern dokunuşlar

Fotoğraf galerimizde bu örnek ev dışında farklı post- modern ev dekorasyon örnekleri mevcut. Bu örneklere bakarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close