Ev Dekorasyonu

Evinizde Mini Bar Tasarımı

Mükemmel Bir Ev Barı TasarlayınBize göre, ev sahipliğinin en büyük zevklerinden biri, ailemizi ve arkadaşlarımızı rahat bir oturma odasında, bir mutfak adasının çevresinde veya güneşli bir verandada ağırlama yeteneğidir. Bazı odalar neredeyse eğlence alanı haline getirilmiş klasikler arasında olsa da farklı bir seçenek oluşturma imkanınız var: bir ev barı! Kulağa ürkütücü gelebilir, ancak bir bodrum katında, oturma odasında veya yemek köşesinde mükemmel bir ev barı oluşturmak, iyi bir fikirdir. Yapmaya başlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi sizler için özetleyerek yardım etmeyi amaçlıyoruz.

Evinizde Mini Bar Tasarımı
Evinizde Mini Bar Tasarımı

Ev barınızı tasarlamaya başlamadan önce, barın tarzı, gireceği oda ve onu aydınlatmak istediğiniz asma aydınlatma veya tavan lambaları ile ilgili kendinize sormanız gereken birkaç soru var. Konum, ıslak veya kuru bir bar seçmenize yardımcı olacak önemli bir faktördür. Ev barınız mutfakta olacaksa, kuru bir barı tercih etmek daha mantıklı. Alternatif olarak, bodrum katınız sizin için belirlenmiş eğlence alanıysa, o zaman bir Amerikan barı da tercih edilebilir. Bir ev barının kullanışlı olacağı diğer alanlar oturma odası ve verandanızdır. Barın stilini içinde bulunacağı odayla eşleştirmenizi öneririz. İster geleneksel tarzda bir mutfak, ister endüstriyel tasarımlı bir bodrum katı olsun, barın estetiğini odanın estetiği ile aynı hizaya getirmek sizi rahatlatacaktır. Eğlence alanınızın baştan sona tutarlı bir tarza sahip olduğundan emin olun. Sıfırdan başlıyorsanız yüzyıl ortası moderninden boho şıklığına kadar çok çeşitli oda estetiğini sizler için özetliyoruz.

Aydınlatma Seçimi

Harika ev barı aydınlatması için tavsiyemiz, özellikle ev barınızı bir adada kurmayı seçtiyseniz, doğrusal veya ada avizesidir. Bir ada avizesi, geniş bir alana eşit aydınlatmayı yaymanın şık ve pratik bir yoludur. İster modern avizeleri ister daha rustik tarzı seviyor olun, stil tamamen size ve odanın mevcut estetiğine bağlıdır.

Ada Avizesi
Ada Avizesi

Herkesin ev barının üzerine bir avize asacak yeri olmadığını biliyoruz. Bir duvar lambası veya aplik, bar alanınızı aydınlatmak için mükemmel bir alternatif olarak hizmet eder. Size yerden ve paradan tasarruf sağlarken ortam aydınlatması sağlar. Bu tür bir aydınlatma, ev barınızın merkezi olmayacaksa, oturma odası veya yemek köşesinde bir vurgu parçası olarak kullanılabilir.

Tarihi Endüstriyel Tohumlu Aplik
Tarihi Endüstriyel Tohumlu Aplik

Mobilya Seçimi

Konuklara barda oturacakları bir yer vermek, ortamı hem samimi hem de eğlenceli tutmanın olağanüstü bir yoludur. Arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbete devam ederken onlara barmenlik hünerinizi göstermenize olanak tanır. Ayrıca, bar tabureleri ve bar sandalyelerinin güzel yanı, tarzınızı gerçekten gösterebilmenizdir.Evangeline Tezgah Taburesi
Evangeline Tezgah Taburesi

 

Ada Seçimi

Daha önce de belirtildiği gibi, sıfırdan yepyeni bir sabit ev barı inşa etmek mümkün olmayabilir. Böyle bir çabayı üstlenecek alanınız veya bütçeniz olmayabilir. Neyse ki, aşağıda sunduğumuz gibi mutfak adaları harika bir alternatiftir. Portatif bir mutfak adasını ev barı olarak kullanmanın en büyük avantajı hareketliliktir. Tekerlekli bir model gibi son derece portatif bir adaya sahipseniz, barmenlik operasyonunuzu dışarıda, içeride veya evinizdeki farklı odalara taşıma olanağına sahip olmak, size koca bir barındırma seçenekleri dünyasını açar.

Ada seçimi
Ada seçimi

Şeytan ayrıntılarda gizlidir ve ev barları istisna değildir. Ayrıntılara biraz dikkat etmek, özellikle konu misafir ağırlamak olduğunda çok uzun bir yol kat etmenizi sağlayabilir. Şık bir servis tepsisi gibi küçük dekoratif ev aksanları seçmek, misafirlerinizin kendilerini özel ve hoş karşılanmış hissetmelerine yardımcı olur ve içecekleri veya bar atıştırmalıklarını popüler ve profesyonel bir şekilde sunmayı kolaylaştırır.

Tarif Okuyucu Standı
Tarif Okuyucu Standı

Ev barınız mutfaktan uzakta olacaksa; bir dolap veya vitrine sahip olmak sadece sahneyi birbirine bağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ev barınızı düzenli tutmanıza yardımcı olur, hepsini olmasa da çoğunu saklamanıza izin verir. Gerekli malzemeleriniz tek bir yerde. Alkolü küçük ellerden uzak, serin ve karanlık bir yerde tutmak için standart bir dolap seçin veya daha görsel bir teşhir için bir vitrin tercih edin.

Dolap
Dolap

Fotoğraf galerimize göz atarak farklı önerilere göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close