Faydalı Bilgiler

Tamamlayıcı Öğelerle Dekorasyonunuzu Ön Plana Çıkarın

Ufak Dokunuşlarla Dekorasyonu Ön Plana Nasıl Çıkarabiliriz?Dekorasyon yapmak her anlamda çok anlamlı bir iştir. Sadece boya ve temel eşyalarla dekorasyonu tamamlamak çoğu zaman çok zordur. Hangi dekorasyon tarzını benimserseniz benimseyin mutlaka bilmeniz gereken şey, tamamlayıcı öğelerin gerekliliğidir. Tamamlayıcı öğelerin dekorasyonu çok daha alımlı ve güzel gösterdiğini biliyor muydunuz? Peki tamamlayıcı öğelerle dekorasyonu ön plana çıkarmak için ihtiyacınız olanlar neler? Hangi dekorasyon tarzları için hangi tamamlayıcı öğeler kullanılmalıdır? Bu ve bunun gibi birçok dekorasyon ipucu yazımızda.

Elektrik Düğmelerine Dikkat Edin

Dekorasyon yaparken birçoğumuzun gözünden kaçan şey de elektrik düğmeleridir. Unutmayın dekorasyon yapmak da bir çeşit kombin yapmaktır. Kombin yaparken dikkat ettiğiniz ayrıntıları dekorasyon sırasında da hatırlamalı ve dekore ettiğiniz yaşam alanlarını dikkatle düzenlemelisiniz.

Elektrik düğmeleri eve girildiğinde göze çarpan minik detaylardan biridir. dekorasyon yaparken mutlaka elektrik düğmelerine dikkat edin. Elektrik düğmelerinin mobilya ve yaşam alanının geneli ile uyumu dekorasyonunuzu çok daha şık gösterecektir. Tek yapmanız gereken dekorasyonunuza en uygun elektrik düğmesi kalıbını seçmek.

Dekorasyon Tamamlayan İpuçları
Dekorasyon Tamamlayan İpuçları

Yaratıcı Kapı Kolları Tercih Edin

Tamamlayıcı öğeler bir anlamda ayrıntının ta kendisidir. Ne derler bilirsiniz. “şeytan ayrıntıda gizlidir.” Sizde dekorasyonunuzu ön plana çıkarmak ve çok daha göz alıcı göstermek için mutlaka tamamlayıcı öğelerin cazibesinden faydalanabilirsiniz.Kapı kolları da tamamlayıcı öğelerden biridir. Normal bir tasarım istiyorsanız neredeyse her evde olan standart kapı kollarını tercih edebilirsiniz. Ancak tasarımlarınızı konuşturmak ve çok daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız daha yaratıcı kapı kolları tercih etmeye özen gösterin. Şimdilerde yüzlerce kapı kolu modeli bulunmakta. İster minimalist ister klasik tasarım olsun her dekorasyona ait kapı için uygun kapı kollarını temin edebilirsiniz.

Dolap ve Çekmece Kulpları

Dolap ve çekmecelerin dizaynı kadar kulplarının da dizaynına dikkat çekmek istiyoruz. Çünkü şeytanın gizli olduğu ayrıntı tam olarak kulplar olabilir. Tasarımınıza uygun dolap ve çekmece kulplarını kullanırsanız daha dikkat çekici ve güzel görünen mobilyalara sahip olabilirsiniz. İster tek bir kulp tipi tercih edin isterseniz de farklı çekmeceler için farklı kulplar kullanmayı deneyin. Tercihiniz ne olursa olsun dolap ve çekmece kulpları tasarımlarınıza güzel bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Ayna Tasarımı
Ayna Tasarımı

Ayna Tasarımları

Aynalar yaşam alanlarını çok daha aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayan dekorasyon tamamlayıcı ürünlerdir. Üstelik bir o kadar da işlevseldir. Genellikle banyo veya ev girişinde gördüğümüz aynaları odalarınızda da kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olansa doğru tasarımı bulabilmek. Dekorasyonunuza uygun ayna tasarımını bulun ve odalarınızı süsleyin. Küçük aynalar karanlık koridorlarda kullanıldığında harikalar yaratabilir.

Aynaların yanına güzel tablolar da asabilirsiniz. Pek bilinmese de aynalar ve tablolar doğru kombinlenirse aynı duvarda bir hayli çekici bir görüntü kazanabilir. Yaşam alanlarınızı dekor ederken tamamlayıcı öğelerin gücünü hafife almayın çünkü çok etkililer.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close