Çocuk Odası DekorasyonuDuvar DekorasyonuGenç Odası DekorasyonuOfis DekorasyonuSalon DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu

Odaya Göre Duvar Rengi SeçimiRenkler gün boyu ruh halimizi ve enerjimizi etkileyen faktörlerdendir. Kimisi bizi sakinleştirirken, kimisi enerjimizi yükseltir. Böylesi güzel bir imkan varken bunu evimizin duvarlarında uygun yerlerde kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Her odaya olması gereken renkleri kullanmak size odayı kullandığınız saatlere göre enerjiler verecek ve daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır. Odalarınızın kullanım amacına göre renkleri nasıl kullanacağınız hakkındaki önerilerimize kulak vererek, verimli bir duvar dekorasyonu yapma yolunda ilk adımları atabilirsiniz.

Pembe Duvarlar ile Hareketli Alanları Sakinleştirin.

Pembenin yatıştırıcı etkisini, çocuklarınızın bulunduğu alanlarda kullanabilirsiniz. Çocuk odaları ve oyun odaları çok hareketli alanlardır. Çocuklarınızın bol bol koşturduğu ve hareketin hiç bitmediği bu alanları pembe duvar boyası kullanarak bir nebze olsun sakinleştirebilirsiniz. Pembe kendisi gibi soft renkler ile kullanarak hem yatıştırıcı, hem de hoş bir oda elde edebilirsiniz.

Pembe Duvarlar ile Hareketli Alanlar
Pembe Duvarlar ile Hareketli Alanları Sakinleştirin

Enerjinizi Yükseltecek Sarı Duvarlar.

Sarının enerjisini mutfağınızda kullanarak harika bir seçim yapmış olursunuz. İştahı açan bu renk, ailenin bir araya geldiği yemek saatlerini daha da sıcak hale getirecek ve hepinizin enerjisini yükseltecektir.

Enerjinizi Yükseltecek Sarı Duvarlar
Enerjinizi Yükseltecek Sarı Duvarlar

Yatıştırıcı Etkisi İle Mavi Duvarlar.

Mavinin yatıştırıcı etkisini yatak odanızda kullanabilirsiniz. Böylece daha dinlenmiş bir zihin ve beden ile uyanabilirsiniz. Günün bütün stresini ve yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir atmosfer olacaktır. Özellikle koyu mavinin dinginliğini yatak odanızın duvarında mutlaka kullanmalısınız. Odanıza kattığı derinlik ve huzur ile deliksiz uykular sizi bekliyor olacak.Yatıştırıcı Etkisi İle Mavi Duvarlar
Yatıştırıcı Etkisi İle Mavi Duvarlar

Zihninizi Açacak Lila Tonları.

Lila tonları için en uygun ortam çalışma ortamınız olacaktır. Zira açık mor tonları olarak geçen lila, leylak ve lavanta hayal gücünüzü artırır ve yaratıcılığınızı artırır. Bu nedenle ofis, çalışma odası gibi alanlarda zihninizi açacak bu renkleri kullanabilirsiniz. Uyumlu tonlarla kombinleyerek oldukça göze hitap eden dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Zihninizi Açacak Lila Tonları
Zihninizi Açacak Lila Tonları

Sıcacık Bir Salon İçin Turuncu Duvarlar.

Turuncu verdiği pozitif enerji ile bilinen bir renktir. Bu harika rengi salonunuzun duvarında kullanarak, sıcacık ve enerji dolu bir ortam elde edebilirsiniz. Turuncu sadece salon için değil, çalışma alanlarınız içinde oldukça uygun bir renktir. Uygun bir cephede turuncu detayını kullanmak duvar dekorasyonunuza hareket getirirken, salonunuza da sıcacık bir enerji verecektir.

Sıcacık Bir Salon İçin Turuncu Duvarlar
Sıcacık Bir Salon İçin Turuncu Duvarlar

Renklerin ahenkli dünyasını evinizin duvarlarına taşımak sizlere iyi gelecektir. İlham alabileceğiniz diğer örnekler için galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close