Duvar DekorasyonuEv Dekorasyonu

Dekorasyonda Ayna Kullanımı

dekorasyonda ayna, ayna dekorasyonu, ayna modelleri 2019DEKORASYONDA AYNA KULLANIMI

Dekorasyonu tamamlayıcı aksesuarlar evlerini ya da iş yerlerini yeniden dizayn etmek isteyenlerin en önemli yardımcıları arasında ayna dekorasyonu yer almaktadır. Mekanın görünüşünde bütünlüğü yakalamak, mevcut mobilyaların öne çıkmasını sağlamak ve zengin bir profil elde etmek için aksesuarların katkısı oldukça mühimdir. Duvarların rengine uygun tablolar, mobilyaların desenlerine dikkat çeken yastıklar ya da ışıklandırmayı farklı bir havayla buluşturan avizeler gibi pek çok detay dekorasyonun içerisinde bulunmaktadır.

Aksesuar seçenekleri arasında ayna da göze çarpan unsurlardan biridir. Odayı olduğundan ferah göstermek amacıyla sıklıkla başvurulan bir yöntem olan ayna kullanımı son yıllarda dekorasyonun vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Oval olanlarından kare şeklinde kesilmiş olanlarına, ya da duvarın büyük bir kısmını kaplayan dekoratif ayna modellerine dek birçok çeşidi mevcuttur.

2020 Ayna Dekorasyonu Modeli

Dekorasyonda ayna kullanmanın avantajlarından biriside ortama kattığı hareketliliktir. Mekanın içerisindeki bir bölgeyi ya da nesneyi bu şekilde daha göze çarpar bir hale getirmek mümkündür.

Evin belli bölümlerinde aynanın yer alacağı kısımlar ambiyansı değiştirmeye yardımcı olacaktır. Örneğin salon yeterince ışık almayan bir bölgede bulunuyorsa pencerenin karşısındaki duvara yerleştirilecek bir ayna ile daha aydınlık bir ortam havası verilebilir. Bununla beraber çeşitli boyutlarda ve şekillerde aynalar ile salon hareketlendirilebilir.

Yatak odalarında ise ayna vazgeçilmez bir aksesuar olarak göze çarpmaktadır. Giysi dolaplarında, şifonyerlerde tercih edilebildiği gibi ayaklı aynalar ile dekorasyonun tamamlayıcı olarak da kullanılabilmektedir.

Yatak Odası Ayna Modeli

Evin girişi ve koridorlar genellikle fazla ışık almazlar. Bu durumlarda en büyük yardımcı olarak yine aynaya başvurulabilir. Ayna uygun bir şekilde yerleştirildiğinde dar koridorlar bile ferah ve canlı bir görünüme rahatlıkla kavuşabilir.Banyolarda yine yatak odaları gibi ayna kullanımının gerekli görüldüğü alanlar arasında yer almaktadır. Banyoda ayna kullanımı farklı çeşitlerde olabilir. Havlu ya da özel eşyaların konulduğu dolapların kapaklarında yer alabileceği gibi, lavabonun dâhil olduğu dolap bölümünde de yine kullanılabilir. Son yıllarda firmaların ürettiği banyo takımları bu anlamda bol çeşit sunmaktadır. Banyonun yine de küçük olduğunu düşünenler ve daha geniş görünmesini isteyenler için bir duvarı aynayla kaplattırmakta farklı bir çözüm olabilir. Işığı bu şekilde yansıtmak alanın aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Banyo Ayna Modeli

Dekorasyonda ayna kullanımı genellikle geniş bir alan algısı oluşturmak içindir. Dar ve karanlık ortamların ayna sayesinde hareketlendirildiği ve ferah bir görünüme kavuştuğu bilinmektedir. Antrelerde yer alan aynalarda evin içerisine adım atıldığında bireyleri farklı bir havayla buluşturmaktadır.

Salon kısmında belirttiğimiz gibi bir mekanın ışığını artırmak isteniyorsa aynanın pencere karşısındaki duvara yerleştirilmesinde fayda vardır. Bu küçük ayrıntı sayesinde içeriye giren ışık her yere kolaylıkla yansıtılabilir. Ayrıca duvarlara yerleştirilecek irili ufaklı farklı şekillere sahip ayna modelleri ile hem modern hem de estetik bir görüntü elde edilebilir.

Salon takımlarının içerisinde bulunan orta sehpalarda aynalar için uygun bir yerdir. Orta sehpanın cam kısmının tamamen ayna ile kaplanması mümkün olabileceği gibi, üzerine konacak aynalı aksesuarlarda dekorasyona renk katacaktır.

Orta Sehpa Ayna

Aynaların kullanımı özellikle bir nesneyi vurgulamak içinde olmaktadır. Seçilen bir köşe ya da nesnenin tam karşısına yerleştirilecek bir ayna modeli ile istenilen hava rahatlıkla yakalanabilir. Bunun yanı sıra ev ya da işyerinin durumuna göre boydan boya uygulanacak ayna ile duvarların olduğundan farklı görünmesi sağlanabilir.

Aynaların enerjiyi artırdığı söylenmektedir. Şayet bulunulan mekân büyük değilse ve ayna kullanmak için yeterli bir alan bulunmuyorsa sahip olunan dolapların kapakları aynalı tercih edilebilir. Çocuk odalarında da kenarları sivri olmayan ve plastik çerçeveyle kaplanan ayna modellerine yer verilerek ayna dekorasyonu şık hale getirilebilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close