BohemEklektikEv DekorasyonuFas StiliOtantik

Geometrik ve Etnik Desenler

Dekorasyonda Kullanılan Desen ÖrnekleriEv dekorasyonunda desenler oldukça önemli bir yere sahiptir. Geçmişten günümüze kadar insanlar yaşam alanlarını dekore ederken yaşadıkları coğrafya, etnik köken, dini inanış gibi etkenlerin etkisiyle belirli desenleri kullanmışlardır. Bu desenler zaman içinde yerleşerek etnik olarak anılmaya başlanmıştır. Makalemizde sizler için dekorasyonda kullanılan bu desenleri dekorasyon içinde nasıl durduğunu göstereceğiz.

Geometrik Desenli Yastıklar

Yastıklar ev dekorasyonunda bütünleyici öğelerdir. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi etnik geometrik desenlerle hazırlanmış yastıklar evinize renk ve enerji katacaktır. Eğer modern ve sade bir ev dekorasyonuna sahipseniz bu yastıklar ile stilize edebilir, eve neşe ve enerji katabilirsiniz.

Geometrik desenli yastıklar
Geometrik desenli yastıklar

İskandinav Kilim ve Bohem Stili

İskandinav stilinin kendine has desenlerini bu güzel halıda görebilirsiniz. Bohem tarzda döşenmiş bir eve oldukça iyi uyum sağlamış.

Geometrik ve Etnik Kilim Modeli

Anadolu’nun birbirinden güzel halılarından birisini görüyoruz. Bu halıda geometrik ve etnik desenleri bir arada görebilirsiniz. Kendine has desenleri ve renkleri ile kullanıldığı alana oldukça güzel uyum sağlamış. Sizde evinizde böyle bir parça ekleyerek, evin odak noktası haline getirebilirsiniz.

Etnik kilim modeli
Etnik kilim modeli

Afrika Etnik Desenleri

Afrikanın kendine özgü desenlerini evinizin dekorasyonunda kullanabilir, farklı bir hava kazanabilirsiniz.Afrika etnik geometrik desenler
Afrika etnik geometrik desenler

Geometrik Desenli Perde Modeli

Evlerin önemli dekorasyon parçalarından birisi olan perdeler her türlü desen ve kumaştan yapılabilir. Ancak bu örnekteki geometrik desenlerin, renkler ile buluşması oldukça güzel görünüyor. Bohem, etnik gibi stillerde kolayca kullanabileceğiniz bir model olmuş.

Etnik ve geometrik desenli perde
Etnik ve geometrik desenli perde

Masalsı Bir Dekorasyon İçinde Geometrik Desenli Puf

Bu örnekte oldukça etnik ve masalsı bir dekorasyon içinde düz çizgilerden oluşan puf modeli göze çarpıyor. Oldukça güzel bir şekilde stilize edilmiş olan bu parça, olduğu yere çok yakışmış. Ayrıca battaniye ve yastıklarda desenler göze çarpıyor.

Bohem desenler
Bohem desenler

Fotoğraf galerimizden diğer örneklere göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close