Mutfak Dekorasyonu

İlham Veren 25 Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta monokrom etkisi yaratmak isteyenlere ilham kaynağı olacak 25 siyah beyaz mutfak dekorasyonuMutfak dekorasyonu için siyah tonları çoğu zaman endişe yaratır ve ortamda dramatik bir hava yaratacağı düşünülür. Siyahın yaratacağı ağır etkiler her ne kadar endişe verici olsa da siyah – beyaz kombinasyonu modası hiç bir zaman geçmeyecek, şık ve estetik bir görünümün anahtarıdır. Bugün yazımızda mutfakta monokrom etkisi yaratmak isteyenlere ilham kaynağı olacak 25 siyah beyaz mutfak dekorasyonu hazırladık.

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu akla gelince beraberinde bir çok soru ve endişeler baş gösterir. Ancak dengeli bir şekilde kullanılırsa mutfakta daha şık, estetik ve temiz bir görünüm kaçınılmaz olacaktır. Üstelik bu iki renki 3. bir renk tonu ile tamamlamak daha kolay olacaktır. Mutfağın tamamen renksiz, soluk bir görünümde olacağını düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz siyah beyaz mutfak dekorasyon örneklerini inceledikten sonra fikriniz tamamen değişecektir.

İlham Veren 25 Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah tonlarını mutfakta kullanmak istiyor ancak buna cesaret edemiyorsanız bu tonu mutfakta belli alanlara uygulayabilirsiniz. Mutfakta belli bölgelerde siyah kullanarak odak noktaları oluşturabilirsiniz. Bu şekilde risk almadan, modern ve dikkat çekici bir mutfak dekorasyonu ortaya çıkabilir.

Eğer risk almak istemiyorsanız siyah tonlarını dolaplarda kullanmak zorunda değilsiniz. Öncelikle mutfağa giren doğal ışığın etkisine göre belli bölgelerde siyah kullanılmalıdır. Örneğin mutfak pencereleriniz büyük ve mutfağınız yeterince ışık alıyorsa siyah mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Mutfak fazla ışık almıyor ise, dolaplarda parlak beyaz renkler kullanarak, siyahı duvar ve dolap altlarında dengeli şekilde dağıtabilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınızın boyutu siyah kullanımı konusunda en önemli kriterdir. Küçük bir mutfak için siyah tonlarını mümkün olduğu kadar minimum seviyede tutmak gerekir. Örneğin zeminde siyah beyaz seramik karolar, beyaz mutfak dolapları ile uyumlu siyah ankastre mutfak aletleri ile rahat şekilde mutfakta monokrom etkisi oluşturabilirsiniz.Büyük ve geniş bir mutfağa sahipseniz siyah beyaz kombinasyonu için önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Mutfak dolapları, zemin yada duvarda rahatça siyah beyaz etkisini yansıtabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı beyaz seçmek istiyorsanız siyah tonunu zeminde yada duvarda kullanmanız gerekecek. Siyah zeminli bir duvar kağıdı, yada siyah beyaz yer karoları başlangıç için son derece şık olacaktır.

Siyahı risk almadan kullanın 

Siyahın mutfağınızı karartacağını düşünüyorsanız mutfak dolapları yerine mutfaktaki temel eşyalarda bu tonu risk almadan kullanabilirsiniz. Bu bir mutfak masası olabileceği gibi, sandalye yada küçük mutfak aletleri’de olabilir. Duvarda büyük siyah bir tablo, yada aşağı kadar uzanan modern siyah sarkıtlar.. Bu dengeyi sağlamak tamamen size kalmış.

İlham Veren 25 Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Biraz hareket ve enerji katın

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu için 3. bir renk düşünebilirsiniz. Bu yeni renk yada desen mutfağı asla kalabalık yada dağınık göstermemeli. Aksine siyah ve beyazı tamamlayan, mutfağa yeni bir enerji ve hareket kazandırmalıdır. Metalik renkler bu konuda size yardım edebilir. En basit şekli ile ankastre mutfak eşyaları kullanarak hem modern hemde hareketli bir görünüm elde edersiniz.

Mutfak zemini için alternatif renkler

Siyah beyaz temalı bir mutfak için zeminde aynı renk tonlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Zeminde siyah yada beyaz kullanmak tabi ki oluşturmak istediğiniz monokrom etkisini güçlendirecektir, fakat şart değil. Siyah ve beyaz tonlarının hakimiyeti altında ki bir mutfakta zeminde gir tonları, bej ve kahve tonları rahatlıkla kullanılabilir.

Mutfakta Odak Noktası Belirleyin

Siyah beyaz bir mutfakta renkli ve hareketli bir odak noktası belirleyerek farklılık yaratabilirsiniz. Mesela duvarda ki bir tablo, yada masa üstünde duran şık bir vazo altın sarısı, parlak kırmızı yada turuncu mor gibi enerjik bir renge sahip olabilir.

İlham Veren 25 Siyah Beyaz Mutfak DekorasyonuKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close