Duvar DekorasyonuEndüstriyel

Eskitme Tuğla Desenli Duvar Kağıtları

Evinizin duvarları için çekici ve estetik bir stil arayışınız varsa eskitme tuğla desenli duvar kağıtları bu konuda size ilham verebilir.Tuğla desenli duvar kağıtları 2020

Tuğla duvarlar bir çok popüler iç mekan stilinde odak noktası unsurlar olarak dikkat çekiyor. Doğal ve şık bir görsel oluşturmasının yanı sıra tuğla duvarlar Endüstriyel ve loft benzeri modern iç mekanlarda tarzları için tamamlayıcı bir görev üstlenir. Yaşam alanlarınıza tuğlanın doğal tarzını yansıtmak için yazımızın devamında size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden dikkat çekici eskitme tuğla desenli duvar kağıtları ve dekorasyon önerileri hazırladık.

Eskitme Tuğla Desenli Duvar Kağıtları

Evinizde radikal değişikliklere gitmek istiyorsanız çarpıcı bir duvar dekorasyonu iyi bir başlangıç olabilir. Başarılı bir duvar dekorasyonu bir evin tarzını ve kalitesini rahatlıkla ortaya çıkabilir. Aynı zamanda yaşam alanlarını kişiselleştirmek adına büyük önem taşır.

Son dönemde büyük ilgi gören endüstriyel tarzı iç mekanlarda tuğla duvarların mekanda yarattığı cazibeyi rahatça hissedebilirsiniz. Tuğla duvarlar şaşırtıcı şekilde mekana rahat ve modern bir hava katıyor, aynı zamanda doğal ve şık bir etkiye sahip diyebiliriz. Farklı bir açıdan değerlendirecek olursak tuğla duvarlar kullanıldıkları alanda yaşanmışlık hissini belirgin şekilde açığa çıkarır, daha sıcak ve doğal bir etki söz konusudur.

Evinizin duvarları için çekici ve estetik bir stil arayışınız varsa eskitme tuğla desenli duvar kağıtları bu konuda size ilham verebilir. Tuğla duvar şıklığına sahip olmanız için büyük bir alana ihtiyacınız yok, günümüzde artık küçük apartman daireleri endüstriyel akımlardan fazlasıyla yararlanabiliyor.

DAHA FAZLA : Endüstriyel Çatı Katı Dekorasyonu

Tuğla duvarlar ile endüstriyel şıklık

Zayıf ve sönük bir stile sahip yaşam alanında tuğla duvar kaplaması yada tuğla desenli duvar kağıtları ile mekana istediğiniz estetiği ve canlılığı rahatça verebilirsiniz. Modern, doğal aynı zamanda cazibeli bir duvar dekorasyonu için büyük paralar harcamanıza gerek yok. Tuğla desenli duvar kağıtları ile düşük bütçeli modern bir görünüme sahip olabilirsiniz. Üstelik bunu tüm odalarınız için uygulayabilirsiniz.Tuğla desenli bir duvar kağıdı kullanacaksanız bu seçimin sağlayacağı avantajları ve dezavantajları iyi analiz etmelisiniz.  Basit bir örnek verecek olursak tuğla duvarlara sahip bir mekanda yerleşim konusunda dikkat etmek gerekir. Tuğlalar mekandaki boşlukları öne çıkarır, buda demek oluyor ki mekanın her bölümünü en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Sağladığı en önemli avantaj ise bir çok doku ve renk ile dengeli bir görsel yaratmasıdır.

Tuğla duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmeli

Dekoratif duvar kağıtları arasında tuğla ve taş desenli tasarımlar çok popüler. Dolayısı ile yüzlerce farklı model var ve seçim yapmak bir hayli zorlaşabiliyor. Söz konusu tuğla desenli duvar kağıtları olunca karar süreci biraz daha uzayabilir.

Renk ve model seçimi yaparken evinizin büyüklüğü, mobilya renkleri, tavan ve zemin rengini göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Seçeceğiniz tuğla desen modelinin ve renginin evinizin tüm atmosferini değiştireceğini unutmamalısınız. Küçük bir ev için açık tonlardaki tuğla desenler seçilmelidir, koyu tonlar küçük mekanda sıkıcı bir atmosfer yaratabilir.

Tuğla desenli duvar kağıtları yeni ve eskitilmiş şekilde bir çok farklı model seçeneği bulunuyor. Yıpranmış, eski görünümlü tuğla deseni seçecekseniz bunu tüm duvarlarda kullanmak yerine belirli bir duvarda kullanabilirsiniz. Eğer tuğla kaplama duvarların yaratacağı etki konusunda endişeleriniz varsa bu sayede alacağınız riski en aza indirmiş olursunuz.

DAHA FAZLA : Yeni Trend Modern Endüstriyel Sandalyeler

Tuğla görünümlü duvar kağıtları – dekorasyon önerileri

Evinizde, yaşam alanlarınızda endüstriyel bir hava yaratmak istiyorsanız tuğla desenli duvar kağıtları tek başına yeterli olmayacaktır. Tuğlanın doğallığını destekleyecek doku ve materyalleri dekorasyona dahil etmelisiniz. Klasik bir iç mekan için ahşap parçalar tuğla duvarlar ile sıcak ve samimi bir etki yaratabilir, bakır, demir, pirinç yada cam parçalar ile mekanda daha hareketli ve modern bir stil ortaya çıkacaktır.

Sıraladığımız tüm bu materyaller mekandaki doğal ve estetik havayı destekleyecek unsurlardır. Mekan içinde hem metal hemde ahşap unsurlara yer vererek daha çekici ve cazibeli bir iç mekan stili ortaya çıkacaktır. Galerimizde seçtiğimiz tuğla desenli duvar kağıtları ve tuğla duvarlı dekorasyon örneklerinden ilham alabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close