Minimalist

Minimalist Dekor Önerileri

Minimalist Dekor Nasıl Doğru Yapılır?Evin iç tasarımıyla ilgili olarak minimalist dekor stilinin hayranıysanız, minimal dekorasyona yönelik fikirlerimizi dikkate alabilirsiniz. Evinizi şık ama minimalist bir tarzda tasarlamak için bu gözel önerileri inceleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Minimalist tasarım, modern dekor ve çağdaş iç tasarım ile yakından ilişkilidir.

Sadece İhtiyacınız Olan Eşyaları Alın ve Kullanın.

Her şeyden önce, minimalist bir yaşam tarzının altında yatan tüm minimalist dekor kavramı, ihtiyacınız olmayan hiçbir şeyi satın almamanızdır. Bu düşünce tarzı, evinizi dekore etmeye gelince de kendini göstermelidir. Evinizi dekore etmeye başlamadan önce, öncelikle hangi çıplak temellere ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. Daha sonra, gerçekten minimalist bir evde yaşamak istiyorsanız, bu temel ihtiyaçlardan vazgeçemezsiniz.

Minimalist yemek odası dekorasyonu
Minimalist yemek odası dekorasyonu

Minimalist Beyaz, Gri, Siyah Renk Seçimi

Beyaz, gri ve siyah minimalist bir ev için temel renklerdir. Bu sadece çok temel renkler değil, aynı zamanda size çok ince olma avantajı da sağlarlar. Beyaz duvarlar ve gri bir zeminle, zaten çok uzun bir yol kat edebileceğinizi göreceksiniz.

Minimalist Beyaz, Gri, Siyah Renk Seçimi
Minimalist Beyaz, Gri, Siyah Renk Seçimi

Basit Çizgiler Tercih Edin.

Evinizin iç mekanıyla ilgili minimalist tarzın temelde iki dikkate değer önemli özelliği vardır, onlarda temiz ve sıkı olmasıdır. Bu iki özelliği yaşayarak evinizde gerçekten çok zarif, ince ve mütevazı bir hava yaratabilirsiniz. Bunları uygulamaya koymanın yolu, iç mekanınızda temiz, basit, düz çizgiler kullanmaktır. Temiz, basit çizgiler ekleyebilirsiniz.

Basit Çizgiler Tercih Edin
Basit Çizgiler Tercih Edin

Sade ve Tek Renk Tekstli Tercih Edin.

Minimalist eviniz renk seçimleri nedeniyle soğuk görünebilir. Bu etkiyi azaltmak için bazı ipuçları kullanabilirsiniz. minimalist evinizin iç mekanına bir sıcaklık boyutu eklemek için kullanabileceğiniz bazı uygun ipuçları vardır. Bu sadece ev dekorasyonunuza sıcaklık katmakla kalmaz, aynı zamanda doku ve ekstra katmanlar ekleyerek dikkat çeker. Evinizin ekstra rahat ve sade olmasını sağlamak için halı, yatak takımı, yastık veya perdeleri kullanabilirsiniz.Sade ve Tek Renk Tekstli Tercih Edin.
Sade ve Tek Renk Tekstli Tercih Edin.

Minimalist Çağdaş Mobilyalar Tercih Edin.

Minimalist bir ev dekorasyonu söz konusu olduğunda kesinlikle unutamayacağınız bir diğer şey de çağdaş mobilyalardır. Çağdaş mobilyalar zarafeti ve sadeliği ile dikkat çekiyor. Bu tür mobilyalar geometrik, temiz şekilleri ile karakterize edilir. Evinizi tasarlamak için çağdaş mobilyalar tercih ederseniz kesinlikle ekleme yapmadan olduğu gibi kullanmanız gerekir.

Minimalist yemek odası dekorasyonu
Minimalist yemek odası dekorasyonu

Minimalist Modern Aynalar Tercih Edin.

Minimalist bir ev için son ipucumuz ise evinizi dekore etmek için modern aynalar kullanmanızdır. Zarif, sade mekan için tercihen modern, çerçevesiz aynaları tercih edebilirsiniz. Böylece evinize istediğiniz stili kazandırabilirsiniz. Bu tür aynalar, minimalist evinizin iç kısmında çok fazla ışık ve alan yaratmanıza yardımcı olur. Minimalist yaşam tarzını gerçekten yaşamak istiyorsanız, modern, minimalist aynalar doğru seçim olacaktır.

Minimalist Modern Aynalar
Minimalist Modern Aynalar

Fotoğraf galerimize göz atarak daha ayrıntılı inceleme yapabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close