Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Monokrom Etkisi Yaratacak 5 İpucu

Zarif renkler kullanarak dekorasyonda monokrom etkisi elde etmek için size ilham verecek 5 ipucuEv dekorasyonu için bazı çarpıcı kombinasyonlar vardır örneğin siyah – beyaz gibi. Siyah ve beyaz hiç bir zaman dekorasyonda modası geçmeyecek, her daim şık ve zarif bir görünüm sağlayacak renklerdir. Her ne kadar bu iki rengi dengeli şekilde kullansanız da ortamda bir dramatik etki oluşması kaçınılmazdır. Bugün yazımızda zarif renkler kullanarak evde şık bir monokrom etkisi yaratabileceğiniz 5 ipucu sizlere ilham verecektir.

Evde siyah beyaz yerine farklı renkler kullanarak monokrom görünüm elde etmek? Monokrom kullanmayı seviyor yada istiyor olabilirsiniz, ancak siyahın yaratacağı sert ve dramatik etkisi sizi engelliyor olabilir. Siyah ve beyaz yerine benzer renklerle evde monokrom etkisi elde edebileceğinizi biliyor musunuz?

Dekorasyonda Monokrom Etkisi Yaratacak 5 İpucu

Siyah beyaz oldukça çarpıcı bir kombinasyon, her mevsim, her dönem kullanılabilir. Doğru şekilde kullanıldıklarında bu iki renk ortaya zarif, temiz ve kaliteli bir görseli rahatlıkla çıkaracaktır. Siyahın mekanda yaratacağı sert ve dramatik etkilerden endişeleniyorsanız benzer renk eşleştirmeleri ile monokrom etkisinden taviz vermeden görünüm yumuşatabilirsiniz.

1-) Koyu Gri & Pastel Yeşil 

Yeşilin rahatlatıcı ve huzur veren pastel tonu ile koyu gri tonu evde monokrom etkisi yaratmak için harika bir kombinasyondur. Pastel yeşil tonu ile mekanda ferah, taze bir hava yaratabilirsiniz. Bu renk kombinasyonları ile özellikle evde rahatlatıcı ve dinlendirici bir sağlayabilirsiniz.

2-) Gri üzerine Koyu Gri Son yıllarda dekorasyonda gri hakimiyeti söz konusu. Özellikle soluk gri tonlar oturma odasında, yatak odasına kadar bir çok yaşam alanında popüler hale gelmiş durumda. Gri tonları çok dikkat çekmeyeceği için mekan içindeki mobilya ve diğer aksesuarların ön plana çıkmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda kullanıldıkları alanda sakin, rahatlatıcı ve şık bir etki yaratırlar. Eğer evde monokrom etkisi yaratmak ve mobilyalarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız gri tonları mükemmel bir seçenektir.

3-) Beyaz & Boz Kahverengi 

Evinizde şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız ve canlı renklerin yaratacağı görselden endişeliyseniz sıcak boz kahverengiyi beyaz ile kullanın. Görsele biraz cazibe katmak için nötr aksesuar seçimleri ile ortamı rahatlatın.

4-) Lacivert & Gri / Mavi 

Risk almadan rahat ve ferah bir görünüm yaratmak için mavi beyaz renk kombinasyonu en sık tercih edilen risksiz bir seçimdir. Fakat klasik bir görünüm ortaya çıkar. Fakat evde sofistike bir hava yaratmak isterseniz maviyi yumuşak gri tonu ile deneyebilirsiniz. Monokrom etkisi yaratmak istediğimiz için bazı bölgelerde siyah yerine şık bir lacivert tonu ile ortama derinlik katabilirsiniz.

5-) Yumuşak Beyaz & Kömür Rengi 

Siyah ve beyaz konusunda mutlak olan bir şey var, o da sadece tonu bir miktar azaltarak grafik etkiyi kaybetmeden daha hoş bir his sağlanacağıdır. Görünümü vurgulamak üzere tatlı bir kontrast oluşturmak için canlı renklerde aksesuarlarla eşleştirin.1 thought on “Dekorasyonda Monokrom Etkisi Yaratacak 5 İpucu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close