Duvar Dekorasyonu

Odada duvarlar için doğru renk seçimi

Odanızın duvarları hangi renk? Duvarlarınızın rengini düzenli olarak değişiyor musunuz?Her evin oda dekoruna zaman harcamak gerekir. Çekici duvar resimleri içeren güzel bir tasarım her zaman ilgi odağıdır.Odada duvarlar için doğru renk seçimi iyi bir araştırma ile olur. Bazı renk tonları duvar için uyarlanmış olmasına rağmen, farklı duvar efektleri göz kamaştırıcı göz alıcılardır.

Odada duvarlar için doğru renk seçimi

Bireysel ve çekici bir tasarım için olağan dışı renkler odanın genel cazibesine kıyasla özel bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir. Yumuşak ve narin tonlar rahat bir yaşam tarzı sunabilir ve duvarlara çok yaygın olan beyaza iyi bir alternatif olabilir. Odaların renkli duvarları, diğer renkler veya malzemelerle mükemmel şekilde birleştirilebilir ve bu nedenle iç dekorasyonu zarif, doğal veya olağan dışı olarak değiştirebilir.

1. Güzel siyah duvarlarla lüks bir dokunuş

Moda da siyahın çok şık bir renk olduğu bilinmektedir. Her zaman uyan ve diğer renklerle mükemmel şekilde birleştirilebilen klasik bir şıklığı temsil eder. Siyah-beyazın, olağanüstü tonlar ve kontrastlar oluşturabilmeniz için olan etkileşimine dikkat etmek ilginçtir. Siyah rengin avantajı budur: diğer tüm renklerle kombine edilebilir ve her zaman yepyeni bir renk elde ederiz.

Kırmızı ile etkileşim etkindir, siyah ve mor ise özellikle gizemli bir görünüm verir. Altın veya gümüş aksesuarda odaya siyah duvarlarla ayrılmış hatta asil bir atmosfer yaratılıyor. Bu rengin hâlâ mevcut olan güzellik ve işlevselliği modadan çıkmıyor.

2. Pastel yeşil ile doğal zarafet

Odada, pastel yeşil renk kullanılabilir, çünkü bu odaya doğal bir, rahatlık ve zerafet kazandırır. Genel olarak, bir kişi salonunun duvarları için yeşil kullanırsa, zihin üzerinde yatıştırıcı bir etkisi olur. Bu renk, mavi, sarı ve beyazın bir karışımıdır; bu nedenle farklı renk tonları ile kombinlemek mümkündür.

Yeşil psikolojik olarak gençlerle ve tazeliğiyle bağlantılıdır. Ayrıca sıklıkla ilkbaharla ilişkilendirilir ve Orta Çağa kadar sevginin sembolik rengi olmuştur.Yeşil ormanı çağrıştırdığı için cennetle bile ilişkilendirilir. Kireç yeşili gibi cazip ve narin tonlar, her bir yatak odasına duvar rengini zarif bir çekicilik kazandırır. Özellikle odunsu tonlar ve beyaz ile çok iyi birleşiyor.

3. Taupe tonları

Taupe rengi farklı tonlarda mevcuttur. Taupe’nın temel renkleri koyu gri, kahverengi ile karıştırılmıştır. Mor veya orta tonları oluşturmak için kırmızı gibi sıcak renkler eklemek de mümkündür. Hatta bej renkleri ile bile eşleştirebilirsiniz . Bu rengin özel karakteristiği, şık bir duvar rengi için gri şık tarafını daha karasal kahverengi ile birleştirmesidir.

Taupe’nin özel bir avantajı, parlak kırmızı veya açık beyaz gibi zıt renklerle kombine edilmiş mükemmel bir efekttir. Parlak renklerin kullanılması sayesinde, koyu renkler hoş bir şekilde yumuşatılırken rahat ve klasik bir zerafet sürdürülebilir.DAHA FAZLA: En İyi Nötr Duvar Boya Renkleri

4. Duvar için bakır kırmızı

Kırmızı renk  yüzyıllar boyunca insanlara eşlik eder. Mağara boyası için kullanılan ilk renkti. Renk psikolojik olarak, kırmızı enerji ile ilişkilidir ve aynı zamanda ısıyı temsil eder. Bugüne kadar, Doğu Avrupa ve Asya ülkelerinde kırmızı mutluluk sembolü olarak büyük önem taşıyor – kırmızı aksesuarlar koruyucu özelliklere sahiptir.

Yatak odasında, bu renk ahşap aksesuarlar ile mükemmel bir şekilde birleştirilebilir. İnce ve açık gri takılarla kombinasyon özellikle modern. Altın, gümüş veya bakırdaki şamdanlar, lambalar veya benzeri ile kombinasyon çok lüks olur. Bakır duvarla birlikte sizi  iyi hissetmeye davet eden kraliyet atmosferi yaratırlar.

5. Altın duvarlar muhteşem

Altın renk kuşkusuz ihtişamı temsil eder. Sadece altınla ilişkili olduğu için, parlaklığı her zaman insanları hayran bırakan değerli bir metal. Böylece zenginlik ve lüks bir hayat inkar edilemez bir biçimde altın ile bağlantılıdır. Güneş de bu renkle ilişkilidir. Bu renk yatak odası duvarlarında muhteşem bir çekicilik sağlar. Göz alıcı etkisi  beyaz ile özellikle daha asil görünüyor.

Lacivert, turkuaz veya hatta açık yeşil tonları gibi parlak ve net renklerle altın kombinasyonu nadirdir ve zarif bir etki sağlar. Bir oda için ilginç bir duvar rengi, gizemli morla kombinlenerek altının parlaklığı öne çıkabilir. Kırmızı ile bu renk güçlü bir renklendirici üretir. İki renk canlılığı ve gücü ifade eder. Her durumda, zarif bir ortamda kalırken, bir yatak odasının renkli altın duvarları neşe verir.

6. Mor yatak odası

Listemizin sonuna geliyoruz ve hala yatak odanız için hangi rengi seçmeniz gerektiğini merak ediyorsunuz?  Eğer biraz daha özel bir renk istersen mor olabilir. Zarif bir güzellik ve çok özel bir cazibe ile bu sıcak renk ile odanızın düzenine göre uyarlanmış pek çok farklı ton oluşturmak mümkündür.

Renk psikolojisinde mor, iki farklı kutbun birleştirilmesiyle özel bir anlam taşır: mavi, sakin, akıl ve düşünce ile bağlantılı, karışımındakş parlak kırmızı, canlı, şehvet ile bağlantılıdır. Sonuç olarak odanın duvarlarına uygun olan bu benzersiz ifadeyi mor renk verir.

Bu renk iç tasarımlarda çok kullanılmaz. Her duvara eşsiz bir stil kazandırır. Üzerine altın rengi aksesurlar veya gümüş şamdanlar gibi metal aksesuarların eklendiği mor duvarlar, hemen asil ve lüks bir görünüme sahip oluyor. Ayrıca beyaz veya siyah ile kombinlemeyi seçebilirsiniz.

Sizin yatak odanızın duvarları hangi renk? Duvar renklerinizi düzenli olarak değişiyor musunuz?

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close