Faydalı Bilgiler

Size Özel Bir Duvar Dekorasyonu İçin 5 İpucu

Boş ve renksiz duvarlar yerine daha kişisel ve size özel bir duvar dekorasyonu için size ilham vereceğini düşündüğümüz 5 ipucu yazımızda sizi bekliyor..Sıradan duvarlardan artık sıkıldıysanız ve biraz farklılık arıyorsanız bu yazı tam size göre. Boş ve renksiz duvarlar yerine daha kişisel ve size özel bir duvar dekorasyonu için size ilham vereceğini düşündüğümüz 5 ipucu yazımızda sizi bekliyor..

Odanın mobilyalarını ve dekorasyonun özelliklerini ortaya çıkarmak için bir odak noktası belirlemek en doğru seçenek olacaktır. Bu odak noktası seçeceğiniz herhangi bir duvar olabilir. Renk ve desen konusunda tarzınızı yansıtacak bir duvar dekorasyonu için işte size 5 ipucu!

Size Özel Bir Duvar Dekorasyonu İçin 5 İpucu

İlk adım Odak noktası yaratmak!

Yapmanız gereken şey oda içinde öne çıkarmak istediğiniz bir duvarı odak noktası olarak belirlemek olmalı. Mesela odaya ilk adım attığınızda gözünüze çarpan ilk yerden işe başlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, kapı, penceresi olan duvarlardan uzak durmak. Bu alanlar yaratacağınız etkiyi oldukça azaltacaktır.

Renkleri Özgürce Kullanın 

Odak noktası yarattıktan sonra bu duvara artık renkleri kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. Odanız nötr renklere sahipse, duvarınız için güçlü bir kontrast oluşturacak renkleri özgürce kullanmalısınız. Duvar renginiz yeterince sıcak ise odak noktanızı aynı rengin açık yada koyu tonlarına boyayabilirsiniz.Yaratıcı Olun!

Size özel bu duvar dekorasyonu için sade renklerin dışına çıkıp ortama biraz daha hareket kazandırabilirsiniz. Bu sizin hayal gücünüze kalmış bir durum, yaratıcılığınızla evinizi kişiselleştirin. Örnek olarak duvarınıza şeritler ekleyebilir yada çeşitli desenli fırçalarla daha zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Dantel şablonları yada geometrik şekillerle kişisel dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Güçlü desenleri kullanın! 

Odak noktası olarak belirlediğiniz duvarda ani bir değişim için duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bu odada istediğiniz etkiyi yaratmanın en rahat ve harika yoludur. Desen ve renk konusunda hayal gücünüze güvenin. Klasik mi yoksa sıra dışı bir tarz mı istiyorsunuz buna karar verin ve uygulayın..

Mobilyanızı öne çıkarın

Duvarınızı daha net vurgulamak için mobilya yerleşiminde strateji belirleyin. Örnek olarak salondaki koltuğun arkası, yatak odasında ki yatak başı arkası duvar gibi.. Yarattığınız duvarı mobilyaların gölgelemesine izin vermeyin.

Bu size özel duvar dekorasyonu aynı zamanda kalabalık, boğucu bir ortamdan uzak, mobilyalarınızı ve dekorasyon özelliklerini ortaya çıkarmaktır unutmayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close