Retro

Retro Sandalyeler ile Zamanda Yolculuk

Modern ve Nostaljik DokunuşlarRetro tarzı hemen hemen hepiniz duymuşsunuzdur. Yakın geçmişte kullanılan moda akımlarını, günümüze adapte ederek, doğrudan yada taklit ederek kullanılan tarzdır. Saç kesimi, giyim, dekorasyon alanlarında kullanılabilen bir tarzdır. Nerde kullanılırsa kullanılsın önemli olan parlak ve dikkat çekici tonlarda olmalıdır.

Dekorasyon boyutu ise geçmiş zamanda kullanılmış dekorasyon stilleri yada mobilyaların günümüze uyarlanmasıdır. Retro eşyaları modern eşyalarınızla kombinleyerek harika bir tarz yakalayabilirsiniz. Bazı dönemler ön plana çıkmaktadır. Bu dönemlere ait mobilyaları, renkleri, dekoratif aksesuarları kullanabilirsiniz. Makalemizde retro sandalye modellerini ve kullanımlarını sizlerle paylaşacağız.

Farklı Modelleri Bir Araya Getirin.

Günümüzün alışılagelmiş ev dekorasyonlarında olduğu gibi tek tip sandalye modeli yerine farklı modelleri bir araya getirebilirsiniz. Bulduğunuz eski dönem sandalyelerini ev dekorasyonunuza uygun tonlarda boyayarak bir arada kullanmak, retro stilinizi güçlendirecektir. Özellikle farklı olmayı seven bir yapınız var ise, bunu evinize yansıtmış olursunuz.

Retro sandalye modelleri
Retro sandalye modelleri

Ahşap, Modern ve Retro Bir Arada.

Modern tarzda dekore ettiğiniz evinizi ahşap bir yemek masası ile tamamlayabilirsiniz. Seçeceğiniz retro tarz sandalyeler ile göz alıcı ve sade tarzları aynı anda yakalayarak harika bir doku oluşturabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Retro detaylar modern stile çok yakışmasına rağmen fazla kullanıldığında ortamı bir anda bozabilir. Bu yüzden her detayı iyi düşünerek abartmadan kullanmalısınız.Modern ve retro sandalye
Modern ve retro sandalye

Renklere Yer Verin.

Seçtiğiniz sandalye modelli yada modellerinin tek renk olması retro stili tam anlamıyla yansıtmaz. Çünkü canlı renkler bu tarzın olmazsa olmazıdır. Bu yüzden renklere yer verin. Her sandalyede farklı renk ve malzeme kullanarak daha ilgi çekici ve renkli bir ortam oluşturabilirsiniz. Retro stilde canlı renklerin kullanımı oldukça önemlidir. Ahşap sandalyelere canlı tonlarda eklemeler yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Retro ev dekorasyonu
Retro ev dekorasyonu

Size ilham olacak retro sandalye modellerine galerimizden göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close