AksesuarSalon Dekorasyonu

Orta Sehpa Dekorasyon FikirleriEvinizi tarzınıza göre döşediniz ve artık sıra ayrıntılara geldi. Bu ayrıntılar dekorasyonunuzu daha güçlü hale getirecektir. Evinizin ayrıntıları; duvar dekorasyonu, yastıklarınız, perdeler, sehpalar ve birçok dekoratif aksesuarlar ile desteklenebilir. Seçeceğiniz aksesuarlar ve düzenlemeniz ile sadece size özel kişisel bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere hemen hemen her evde bulunan orta sehpalar ile ilgili fikirler vereceğiz. Orta sehpalar mantık olarak basittir ancak özenli ve güzel bir şekilde dekore edilmesi durumunda oldukça şık ve sıcacık ortamlar oluşturabilirsiniz.

Sizi Yansıtan Parçaları Seçin.

Sehpanızın üzerinde kullanacağınız objeler ortamın nasıl olmasını istediğinize göre değişkenlik gösterebilir. Romantik ve sıcacık bir ortam istiyorsanız kokulu mumlardan faydalanabilirsiniz. Daha şık bir ortam içinse sevdiğiniz tarzlarda biblolar ile orta sehpanızı düzenlemeniz mümkündür. Bu liste bir çok alternatif eklenerek uzayabilir. Önemli olan sizi yansıtan parçaları seçmektir.

Kitap ve bitkiler ile sehpa düzenleme
Kitap ve bitkiler ile sehpa düzenleme

Tarzınıza Uygun Bir Tabak yada Tepsi Seçin.

Önce sehpanıza koymak istediğiniz parçaları toplamak için bir tepsi seçebilirsiniz. Bu tarz oldukça şık sonuçlar elde etminizi sağlayabilir. Ev dekorasyonunuza uygun bir tepsinin içine birbirinden şık parçalar ile doldurabilirsiniz. Bu parçalar çeşitlilik gösterebilir. Önemli olan tepsinin içinde uyum içinde durmalarıdır. Tepsiye objelerinizi yerleştirirken farklı teknikler kullanabilirsiniz. Uyum ve düzen konusunda hassasiyetleriniz yoksa zıtlıklardan faydalanarak oldukça çarpıcı bir düzenleme elde edebilirsiniz. Bu zıtlıklar kullanacağınız malzemelerin farklılığından oluşabileceği gibi, objelerin yerleştirilmeleriyle ilgili de olabilir. Örnekteki gibi yuvarlak bir orta sehpanın üzerinden dikdörtgen tepsi kullanarak algıyı farklılaştırabilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Bir Tabak yada Tepsi Seçin
Tarzınıza Uygun Bir Tabak yada Tepsi Seçin

Mumların Romantik Havasından Faydalanın.

Mumlar ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan ve sevilen objelerdendir. Günümüzde çeşitli boyutları, şekilleri olan mumlar dekoratif aksesuar olarak güzel bir seçenektir. Bulunduğu ortamı bir anda romantik ve havaya bürüyen bu objeler, orta sehpanızda da oldukça hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Seçtiğiniz tepsinin içine farklı boyutlarda yada formlarda mum yerleştirmek, hoş bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Üstelik oldukça uygun maliyetli bir düzenleme olacaktır.Mumların Romantik Havasından Faydalanın
Mumların Romantik Havasından Faydalanın

Ev Bitkilerine Mutlaka Şans Verin.

Ev bitkileri dekorasyon stillerinin hepsinde kullanılan ve dekoratif görünümüyle ortamın havasını güzelleştiren öğelerdir. Günümüzde popüler olan minik ev bitkilerini, orta sehpanızda kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bitkilere örnek olarak sukulentleri ve kaktüsleri verebiliriz. Bakımı kolay olan bu bitkiler oldukça harika bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Gerçek bitkilerin bakımını yapamayacağınızı düşünüyorsanız yapay bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Bitkiler bulundukları ortama ferah bir hava katarlar. Bitkilerinizin etrafını evinizde bulunan objelerle süsleyebilirsiniz. Deniz kabukları yada taşlar gayet uygun olacaktır.

Ev bitkileri ile orta sehpa dekorasyonu
Ev bitkileri ile orta sehpa dekorasyonu

Dekoratif Aksesuarlar ile Tarzınızı Yansıtın.

Sehpanızda minik dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu aksesuarlar biblolar, semboller, harfler yada sevdiğiniz figürlerden oluşabilir. Tarzınıza uygun aksesuarlar ile harika bir kombin oluşturabilirsiniz. Kitap okumayı seven birisi iseniz kitaplarınızı da sehpanızda dekor olarak kullanmanız mümkündür.

Galerimizden daha pek çok orta sehpa dekorasyonu fikri edinebilir, ilham alabilirsiniz. Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close