Duvar DekorasyonuMutfak Dekorasyonu

Açık Raflar ile Ev DekorasyonuAçık raflar mutfak ve evin farklı alanlarında geçmişten beri kullanılan bir dekorasyon öğesidir. Eski ev yapılarına bakıldığında sıkça karşılaşılan raflar, günümüzde tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Dekoratif görüntüsünün ötesinde kullanım kolaylığı ve sağladığı faydalar tercih edilmesinde etkili olmuştur. Açık duvar raflarını evinizin her alanında depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken şıklıktan ve dekorasyon stilinizden ödün vermenize gerek kalmaz. Sizler için bulduğumuz birbirinden kullanışlı raf kullanım alanına makalemizden göz atabilirsiniz. Önerileri dikkate alarak oldukça keyifli dekorasyonlar yapacağınıza eminiz.

Ahşap ve Minimal Bir Arada.

Mutfak pratik olunması gereken bir alan olduğu için raf kullanımına en uygun yer diyebiliriz. Malzemelere ve gerekli eşyalara kolayca ulaşabilmek için mutfağınızda minimal bir raf kullanabilirsiniz. Bu sadeliği ahşap kullanarak yakalamanız mümkündür. Sade ve kullanışlı rafınıza gerekli eşyalarınızı yine dekoratif bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Mutfağınızın tarzını yormadan destekleyecek bir raf aradığınız minimal havayı sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken raf seçiminde ahşaptan yana olmaktır. Kullandığınız her tarza uyum sağlayacak bir seçim olacaktır.

Rustik ve minimal raf tasarımı
Rustik ve minimal raf tasarımı

Cam Raflara Bir Şans Verin.

Dekorasyon dendiğinde akla bir öğe gelir. Bu öğelerin yapıldığı malzemeler ise çeşitliliği artırır. Bazı malzemeler tek başına yada bir arada kullanıldığında oldukça hoş sonuçlar elde edilebilir. Cam hayatımızın pek çok alanında kullanıdığımız ve sağlıklı bir malzemedir. Raflarınızı yaparken bu malzemeyi güvenle kullanabilirsiniz. Tek başına da oldukça şık görünebileceği gibi metal ve ahşap detaylar ile de kullanılabilir. Camın sadeliği bu malzemeler ile desteklenebilir.Cam raf modeli
Cam raf modeli

Köşeleri Raf İle Değerlendirebilirsiniz.

Mutfak, banyo yada okuma odanızın köşelerini raf ile değerlendirebilirsiniz. Hatta balkonunuz için köşeye yerleştirebileceğiniz raflara çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz. Banyonuzda ise havlu ve bakım ürünlerinizi yerleştirebileceğiniz harika bir alan oluşturabilirsiniz. Eğer mutfağınız için düşünürseniz; baharatlıklarınızı yerleştirebileceğiniz ve her an elinizin altında olan bir raf harika olacaktır. Bu raflara kuru bakliyat yada kurabiyelerinizi koyacağınız kavanozları yerleştirerek hem göze hitap eden bir alanınız olur, hem de pratik bir depolama alanına sahip olursunuz.  Mutfak için bir farklı önerimiz ise yemek tarifi kitaplarınız için gelecek. Bu rafa kitaplarınızı dizerek her an elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Açık Raflar ile Ev Dekorasyonu

Açık Raflar ile Ev Dekorasyonu

Daha Fazla Depolama Alanına Sahip Olun.

Küçük bir eviniz varsa depolama sorun haline gelebilir. Kitap, özel eşyalarınız ve bir çok malzemeyi nereye koyacağınızı bilemezsiniz. Böyle bir durumda duvarlarınızın üstünü kullanabilirsiniz. Üst kısma yaptıracağınız raf sistemi ile oldukça kullanışlı ve fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz. Dekorasyon stiliniz ve evinizin şıklığı bozulmadan var olan alanı değerlendirmiş olursunuz.

Daha Fazla Depolama Alanına Sahip Olun
Daha Fazla Depolama Alanına Sahip Olun

Galerimizden farklı raf modellerine göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close