Faydalı BilgilerMutfak Dekorasyonu

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek?Mutfak dolaplarının rahatlığınızda ve ayrıca mutfağınızın görünümüne büyük etkisi vardır. Sizin için doğru mutfak birimlerini nasıl planlayacağınıza ve seçeceğinize ilişkin rehberimiz burada. Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek?

Kendinize yıllardır yeni ve fonksiyonel bir mutfak vaat ediyorsanız, şimdi dalmak için harika bir zaman. İster şık modern mutfak dolapları, sıcak ahşap dolapları veya klasik mutfak dolapları, bütçenize uygun bir tasarım mutlaka vardır. Daha da iyi haber şu ki, en yeni mutfak üniteler 2020 yıllarında . Onları ilerde istediğiniz renklerde boyayın veya aksesuarlar ekleyin ve şemasını istediğiniz sıklıkta yenileyebilirsiniz.

Mutfağınızın düzenini seçmek pratiklik hakkında çok şey yaparken, dolabı seçmek gerçekten markanızı yapma yeridir. Zarif çağdaş veya klasikı tarzı olan kapıları mı kullanıyorsunuz? Düşük maliyetli çözümler mi yoksa üst düzey hazır mutfaklar mı arıyorsunuz?

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek
Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek?

Okumaya devam edin ve mutfak dolabı satın almadan önce kendinize sormanız gereken tüm soruları ve tüm dolap seçeneklerinizin cevaplarını keşfedin.

Düzenim için en iyi mutfak dolabı tarzı hangisidir?

Sonuçta, düzeninizin hangi ünite tarzını seçtiğinizi etkilemesine gerek yoktur. Bununla birlikte, bir etkisi olabilir. Büyük aile mutfakları, kalbinde büyük bir ada veya çiftlik evi tarzı masa ile iyi olur, bu nedenle belki de geleneksel veya country modeller ihtiyaçlarınıza uygundur. Alternatif olarak, mutfak raf düzenleri, ışık ve mekanı en üst düzeye çıkaracak modern aerodinamik tasarımlardan yararlanabilirsiniz.

Mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeniz gerek
Mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeniz gerek

Daha fazla: Mutfağım için en iyi dekorasyon nedir?

En kaliteli mutfak dolapları nedir

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek? Kapaklar, dolapların ve çekmecelerin önlerinin takıldığı birimlerdir – mutfağınızın iç çerçevesi. Tezgahları desteklemek açısından yapısal bir role sahiptirler ve elbette depolama ve alet işlevselliklerini sağlarlar. Kalitesiz kapalar ve iskeletinin mutfağınızın ömrü ve performansı üzerinde büyük etkisi olacak.

Malzemenin yoğunluğu, mutfak dolaplarının ömrünü belirleyecektir. Düşük yoğunluklu sunta, dolapların en temel malzemesidir. Nemli koşullarda sürekli eğilmeye daha yatkındır ancak en uygun fiyat seçeneğidir. İşte seçeneklerin tam listesi.Melamine yüzlü sunta tabağı

Mutfaklardaki temel dolapların şekli olan MFC, ucuz ama güçlü olması için popüler olan bir imal panosudur. Yonga tabanı, hurda ağacı, talaş ve kağıttan üretilir ve bir melamin laminatla yüz yüze gelir. Gövde yüzeyi neme karşı dayanıklıdır, anti-fungal ve temizlemesi kolaydır. Sunta çekirdeği genişleyecek ve nem girerse bozulacaktır, ancak en modern dolaplar bunu önlemek için mühürlenmiştir.

MDF

Başka popüler kitlesel üretim panosu. Suntadan daha üstün olduğu düşünülür ve bu nedenle marjinal olarak daha pahalı, çünkü daha keskin, daha yoğun ve kesildiğinde daha pürüzsüz, daha neme dirençli bir kenarı vardır. Yüksek basınç altında tutkallanmış ahşap liflerden yapılmış olan MDF tamamen homojendir ve çeşitli yüzeyler için uygun pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Kereste yüzlü MDF veya sunta malzemesi

Çözülme korkusu olmadan gerçek ahşabın güzelliğini elde etmek için MDF’nin veya sunta tahtasının bir ya da iki tarafına ahşap tek bir parça izlenimi vermek üzere ahşaptan ince bir kaplama (genellikle kapılar eşleştirmek için) uygulanır .

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek 2020
Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek 2020
Kontrplak

Kontrplak, sipariş edilen üreticiler tarafından en sık kullanılan sertağaç tabakalarından üretilmiş birinci sınıf bir malzemedir. İnanılmaz derecede sağlamdır, hemen hemen kurşun geçirmez, ancak ağırlık, duvar askı birimlerinde bir sorundur. Genellikle meşe veya huş ağacıyla kaplıdır ancak boyanabilir veya lamine edilebilir.

Gerçek ahşap

Tek tahta kütlesi aslında dolaplar  için çok pratik bir tercih değildir. Yapay tahtalar kadar katı değildir ve zamanla iyi çözülebilir. Tek geçerli cevap, bükülmeyi önlemek için bir araya getirilmiş ahşap dar gövdeli çok gövdeli tahtadan yapılmış sağlam ahşaplar olabilir. Avantajı, gövde kenarlarının düz olarak zımparalanabilmesidir, böylece düzgün bir görünüm elde etmek için kenar bantları gerekli değildir.

Ayrıca Bakınız: Koyu Renk Mutfak Dekoru Fikirleri

Standart birimleri veya ısmarlama mutfak dolaplarını mı seçmeliyim?

Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek? Çoğu ünlü mutfak dolabı markaları, çeşitli ebatlarda standart birimler içeren  mutfaklar sunuyor.Hazır mutfak dolapları genel olarak standart Avrupa boyutlarında üretilir – genişlik etiketli, örneğin 30 cm, 60 cm, 90 cm, vb. Bunlar aynı zamanda cihazların ve dolapların bir araya getirilmesini kolaylaştıran Avrupa cihaz boyutlarına uygundur.

Oda ölçümlerinize uyacak en iyi tasarımları bulmak  için online mağazalar veya bir mutfak mağazası temsilcisi bulabilirsiniz ve sizin için neyin kesin bir seçim olduğunu sorgulayın.

Mutfak dolapları nasıl seçilir 2020
Mutfak dolapları nasıl seçilir 2020

Alternatif olarak, odanıza mükemmel uyum sağlayacak uzman mimarlardan yardım alarak mutfak dolabı birimleri tasarlatıp yaptırabilirsiniz. Açıkçası, bu seçenek için ekstra para ödüyorsunuz, ancak tasarımınızda seçim özgürlüğü ve esneklik yaşıyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Mermer Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizde mermer mutfak dekorasyonu, mermer mutfak tezgahları ve mermer mutfaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close