Mutfak Dekorasyonu

Mutfağım için en iyi dekorasyon nedir?

Güzel ve işlevsel bir mutfak dekorasyonu, dikkatli bir planlama ile başlarHer ev farklı olsa da,ev dekorunda ilk kural mevcut alanın en iyi şekilde kullanılmasıdır. Mutfağım için en iyi dekorasyon nedir? Ocak, lavabo ve buzdolabı bunlar başlangıçta en çok hareket ettiğiniz üç alandır. Bu erişimi kolaylaştırmak için, genellikle birbirlerinden eşit mesafede yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Mutfak dekorasyonu bu kavramda daha verimli ve düzenli olabilmesi için son yıllarda kurallar biraz değişti.

Mutfağım için en iyi dekorasyon nedir?

Güzel ve işlevsel bir mutfak tasarımı, dikkatli bir planlama ile başlar.

Doğrusal mutfak veya duvar mutfağı. Az yeriniz varsa ihtiyacınız olan budur. Tasarımı çok estetik değil, her şey tek bir duvar parçasıyla kaplanırsa metrekareden kazanırsınız.

L Mutfak :şeklindeki mutfak en yaygın düzendir. Alan ve işlerin esnekliği arasında mükemmel bir uzlaşmadır. Avantajı, küçük odalar için olduğu gibi geniş odalar için de eşit derecede etkilidir. Dahası, sadece iki duvarı kaplar ve kapalı bir açık mutfak için idealdir.

U Mutfak : modern olan bu uygulama çok miktarda depolama alanına ihtiyaç duyarsanız önerilir. Üç tarafı çok fazla saklama alanı oluşturur.  Bir duvara, bir bar masasına veya uzun bir öğeye yapıştırılmadıysa, dahi 2’li bir tezgah yapabilirsiniz. U şeklindeki mutfağın bir dezavantajı vardır: pürüzsüz bir dolaşım için, orta alan biraz daralır.Mutfak Adası: Mutfak adaları son derece pratik ve çok yönlüdür. Bir ada, temel mutfağını L veya U mutfağına dönüştürmenize izin verir. Ayrıca mutfağınıza sıcak ve samimi bir dokunuş getirir. Bununla birlikte, oldukça geniş bir alanı gerektirir. İlgili: Modern Ada Tezgah Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir mutfakta daha fazla alan ve daha fazla depolama alanı nasıl kazanılır?

Yemek pişirme bir zevktir ve sıkışık bir mutfakta yemek pişirmek hoş değildir. Küçük bir mutfağa dikkat etmeniz gereken ilk şey, asıl işlevi bir yemek hazırlamak olmalıdır. Açık bir plan dar alanlar için harikalar yaratır. Nötr renkler, aynalar ve işlevsel ve dekoratif ışıkların bileşimi, bu alanda bir araya getirilmesi gereken diğer özellikleridir.

Bakınız: Göz Alıcı Bir Mutfak için Aydınlatma Fikirleri

Mutfağınızda depolamayı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak birçok akıllı çözüm bulunmaktadır. İstiflenebilir  açık raflar için tezgahların üzerinde bir ray kullanın, köşeleri ihmal etmeyin ve daha büyük bir tezgah için hareketli bir ada düşünün. Ve duvar dolaplarla çevrilmişse daha geniş alan oluşturulur.

DAHA FAZLA: Mutfağı Yenilemek için 15 Mutfak Mobilya ve Duvar Rengi Önerisi

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Mutfağım için en iyi dekorasyon nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close