Kendin YapMutfak Dekorasyonu

Muhteşem boyalı mutfak dolapları ve üniteler

Şaşkınlık uyandıran muhteşem boyalı mutfak dolapları...Boyalı mutfak dolapları ve üniteleri mutfağını yenilemek veya dönüştürmek isteyenler için en pratik çözümdür. Dayanıklı kaplamaları sayesinde, nadiren çizik ve günlük aşınma ve yıpranma belirtileri gösterirler. Mat, saten ve parlak boyalarda mevcuttur, ayrıca çok yönlü bir seçenektir. Yumuşak renklerin kullanımı, geleneksel dolaplara ideal bir şekilde uymasını sağlar, ancak mat boyalı üniteler de modern bir tasarım ile güzel bir şekilde mutfağınıza oturacak.

Mutfakta renk kullanımı söz konusuysa, çekicilik için, nötrlerle güvenli bir şekilde boyamaktır- sonuçta yeni bir düzen büyük bir yatırımdır ve  uzun yıllar kullanılabilir. Ancak, canlı boya renkleri ise mutfağa sıcaklık ve kişilik katacak, özellikle mutfağınız daha büyük bir yaşam alanının parçasıysa ve orada çok zaman harcamak istiyorsanız bu renkler muhteşemdir.

Ayrıca Bakınız: Evde Mobilya Boyama Nasıl Yapılır

mavi renge boyalı mutfak dolapları ve üniteleri
mavi renge boyalı mutfak dolapları ve üniteleri

Muhteşem boyalı mutfak dolapları ve üniteler

Boyalı mutfak dolapları ve üniteleri ile popüler bir görünüm elde etmek; rahat bir mutfak hissi vermek için üç farklı tonu karıştırmak ve aynı zamanda uzun bir kabin dağılımı yapmaktır. Çoğu renkler profesyoneller tarafından boyanır, ancak düz zeminli dolabınız için hızlı bir yenileme arıyorsanız, birimlerinizi püskürtme boya ile boyayabilirsiniz.

pembe boyalı mutfak dolapları - diy
pembe boyalı mutfak dolapları – diy

Yumuşak ve güzel, pastel dokunuşlar tüm tonların ve diğer nötrlerin ahşaba karşı aksan rengi olarak mutfakta güzel uyum sağlar. Dolap için mat alçı pembe, soluk nane veya bebek mavisi düşünün ve sandalyeler, yumuşak mobilyalar ve aksesuarlar arasında tonları karıştırıp eşleştirin. Sadece retro şemalar için değil, temiz ve çağdaş çizgilerle de pastel renkler inanılmaz derecede iyi uyum sağlıyor.

koyu renk boyalı mutfak dolabı modelleri
koyu renk boyalı mutfak dolabı modelleri

Mutfak dolabı renk tonlarında ister cesur, isterse sadece birkaç parlak vurgular olsun, mutfağa renk katmak, herkesin ruhuna enerji verecek ve aileniz ve arkadaşlarınızla bir araya gelmek isteyeceğiniz hoş bir mekan yaratacaktır.

boyalı mutfak üniteleri
boyalı mutfak üniteleri

Daha fazla mutfak ilhamı:  Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerek?

Hoş bir vurgu yaratmak için boya kullanın

Boyalı mutfak dolapları ve üniteler arasında cesur olun. Mutfak raflarında ve dolaplarda renkli tercihler yapın. Canlı tonlar bir alana sıcaklık ve kişilik katacak, özellikle mutfağınız daha büyük bir yaşam alanının parçasıysa, orada çok vakit geçirmeyi düşünüyorsanız daha idealdir.

boyalı mutfak dolapları ve üniteleri 2020
boyalı mutfak dolapları ve üniteleri 2020

Yeni mutfak dolabı renk trendlerine bir göz atın

Mavi tonlar, bir mutfağa mükemmel bir ton verir ve aynı zamanda beyaz, siyah veya gri dolaba alternatif olarak daha sıcaktır (ama zamansız). Lacivert dikkat çeker, bu yüzden bu gölgeyi güzel bir şekilde kullanın  ve ardından daha sakinleştirici tonlarla yedeklemeniz iyi olur. Hiçbir şey donuk maviyi parlak beyaz kadar öne çıkarmaz – bunlar modern mutfaklar için mükemmel bir kombinasyondur. Sofistike, yeni ve zarif, kontrast anında yükseliyor.

mutfak dolabı renk trendleri 2020
mutfak dolabı renk trendleri 2020

Gri renk ise bu yılın tarafsız trend bir mutfak rengidir. Beyazla akıllı ve net bir şekilde eşleştirilmiş görünüyor, ancak aksesuarlarla biraz daha fazla renkten yararlanabilirsiniz. Bu mutfaktaki renkli dolap kapıları bir ilgi odağıdır.

griye boyalı mutfak dolapları
griye boyalı mutfak dolapları

Sandalyelerinizi şeker renkleri ile boyayın

Tamamen benzersiz bir düzen oluşturmak için boyalar ile oynayın. Sandalyenizi en sevdiğiniz tonlarda boyayarak mutfağınıza  renk atın – eğlenceli ve canlı bir görünüm elde etmek için farklı tonları bile karıştırıp eşleştirin. Soluk taş döşeme ve ahşap dolaplı, odanın herhangi bir yerinde renkleri oldukça düşük seviyede tutun.pastel boyalı mutfak sandalyeleri
pastel boyalı mutfak sandalyeleri

Nane yeşili yap

Bu mutfakta, yumuşak yeşil dolaplar ve berrak beyaz duvarlar sayesinde sakin ama ferahlatıcı bir his var. Ya yeşil ya da şeftali daha moderndir, mutfağınızı nazikçe canlandırır, mutfağınıza ya da yemek odasına şık, serinletici bir vurgu vermek için mükemmel renktir. Şık bir görünüm için eski mobilyalarda kullanın.

nane yeşili boyalı mutfak dolapları
nane yeşili boyalı mutfak dolapları

Canlı sandalyelerle fark yaratın

Sandalyelerinizi mücevher rengi ile boyayarak mutfak dekorasyon şemasına sıcaklık ekleyin. Çarpıcı renkte sağlam bloklar, mobilya ve aksesuarların bağımsız tasarımını vurgular. Buradaki bar tabureleri, diğer alandaki sessiz tonlara canlı bir renk tonu eklemek için zengin bir mavi tonla boyandı. Renk şemasındaki bu kopukluk, yeme alanını farklı bir alan olarak vurgulamaya yardımcı olur.

boyalı mutfak sandalyeleri
boyalı mutfak sandalyeleri

Bir ada birimini boyayın

Mutfakta boyalar ile renk kullanımı için en yerlerden biride mutfak adaları dır. Buradaki çarpıcı, erik renkli bir ada birimi, bu geleneksel el boyaması mutfağın odak noktasıdır.

boyalı mutfak adaları
boyalı mutfak adaları

Nötrlere yeni bir yaşam alanı verin

Boyalı mutfak dolapları ve üniteleri arasında en popülerleri nötr mat renklerdir. Mutfaklarlarınızı soluk bırakmayı tercih ederseniz, beyazlardan ve tutkallardan oluşan bir palet tercih edin – eski kağıt tonlarını hayal edin. Mantar dolabı, beyaz dolaplar ve tebeşir-beyaz duvarlarla, duvar dolaplarından ziyade basit açık raflarla yeni ve modern bir ekip sunuyor. Gri mermer bir tezgah klasiktir, mutfağa sofistike bir görünüm kazandırır.

boyalı mutfak dolapları ve üniteler 2020
boyalı mutfak dolapları ve üniteler 2020

Daha fazla ilham: En iyi 8 Mutfak Duvar Renkleri

Renkle kontrast oluşturun

Canlı tonlar, bir mutfağa drama hissi katabilir ve güçlü bir görsel etki sağlar. Turuncu rengi boyanmış bir mutfak duvarı, modern, gri birimlerine karşı çarpıcı bir görünüm yaratır, bu sade modern çağdaş mutfak gibi anında dönüştürür.

boyalı mutfak dolapları ve duvarlar
boyalı mutfak dolapları ve duvarlar

Adayı dikkatin merkezi haline getirin

Bu mutfaktaki ada birimi gri mor renge  boyanmıştır, böylece soluk gri arka plana ve meşe zeminlerine karşı öne çıkmaktadır. Renk kontrastı ince değil, fakat mutfağın bu alanının, mutfağın geri kalanından farklı bir işleve (oturma ve yemek yeme veya çalışma) sahip olduğunun sinyalini vermek için yeterlidir.

boyalı mutfak dolapları ve üniteler
boyalı mutfak dolapları ve üniteler

 

beyaza boyalı mutfak dolapları ve üniteleri
beyaza boyalı mutfak dolapları ve üniteleriKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close