Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu İçin Renkli Fikirler

Yeni bir mutfak yaptıracaklara yada mutfağını yenilemek isteyenlere ilham verecek birbirinden renkli mutfak dekorasyonu fikirleri. Yeni bir mutfak yaptıracaksanız yada mutfağınızda bazı yenileme çalışmaları düşünüyorsanız yazımızda bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz mutfağınıza enerji katacak birbirinden şık renkli mutfak dekorasyonu fikirleri hazırladık.

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerdenseniz dekorasyonun size keyif verecek, canlı ve taze bir görünüme ihtiyacı var demektir. Mutfağınızı renklendirmek ve bu alanı daha cazibeli ve enerjik bir stile çevirmek için hazırladığımız renkli mutfak dekorasyonu için 5 öneri ilginizi çekebilir.

Mutfak Dekorasyonu İçin Renkli Fikirler

Tezgahtan mutfak dolaplarına, tavandan zemine mutfağınızda canlı ve enerji dolu bir mutfak dekorasyonu yaratmak için renkli fikirler..

 Renkli mutfak tezgahı

Mutfağınızın sade görünümünden artık sıkılmaya başladıysanız belli alanları renklendirip, bu alanlara hareket katarak enerjik bir görünüm yaratmalısınız. Renkli mutfak tezgahları başlangıç için en uygun yerlerden biridir.

Klasik tezgah renkleri yerine daha canlı ve parlak renklere sahip bir mutfak tezgahı ortamın havasını bir anda değiştirebilir. Mutfak tezgahı için cesur bir renk tonu seçerek mutfağınızı tam bir cazibe merkezine çevirebilirsiniz.

Özellikle kırmızı, mor, pembe gibi ortama enerji katacak renklere sahip mutfak tezgahları mutfakta aynı zamanda daha feminen bir etki yaratacaktır.

 Renkli mutfak aydınlatmaları

Mutfağınızı hem renklendirmek hemde daha estetik bir stile sahip olması için basit ama etkili bir mutfak aydınlatma yöntemi deneyebilirsiniz.

Mutfak ışıklandırması için bir çok farklı seçenek var elbette ancak hem mutfağınızın tarzına uygun, hemde kişisel zevkinizi öne çıkaracak değişiklikler mutfağınızı daha özgün ve farklı bir stile çevirebilir.

Gizli aydınlatmalar modern mutfak dekorasyonu için oldukça estetik bir seçim olacaktır. Özellikle mutfak dolaplarını daha çekici göstermek için renkli led şeritler kullanılabilir. Tavandan aşağı sarkan renkli halat sarkıtlarda mutfakta daha modern ve sıra dışı bir stil yaratabilir.

 Renkli mutfak duvarları

Duvarlar, renkli ve çekici bir mutfak dekorasyonu için en etkili bölgelerdir. Bu iş biraz zahmetli olabilir ancak iş bitiminde ortaya çıkacak sonuç kesinlikle tatmin edici olacaktır. Soluk ve renksiz bir mutfağı hareketlendirmek için belli bir duvarı odak noktası olarak kullanabilirsiniz.

Tüm duvarları aynı renge boyamak yerine, belirli bir duvarı renklendirmek daha modern ve çekici bir görünüm yaratacaktır.

Kırmızı, yeşil, mavi, sarı yada pembe gibi çarpıcı bir etki yaratacak renk tonları seçerek hayalinizdeki mutfağa sahip olabilirsiniz. Duvar boyaları yerine dekoratif duvar kağıtları kullanarak mutfakta aynı çarpıcı etkiyi sağlayabilirsiniz. Renkli mutfak dolapları

Mutfağınıza renk katmanın etkili diğer bir yolu ise renkli mutfak dolapları. Mutfağın tarzını ve enerjisini yansıtan en önemli unsurlardır mutfak dolapları. Canlı ve parlak renklere sahip modern mutfak dolapları ortamın odak noktası haline gelebilir, ayrıca bu canlı renkler sayesinde mutfağa enerjik bir stil kazandırır.

Dikkat çekici ve cazibeli bir mutfak için mutfak dolap tasarım ve renk seçimleri çok önemlidir. Özellikle modern mutfak dekorasyonu için parlak renk tonları kullanımı elzemdir. Klasik, geleneksel bir mutfak tipi için ise mat yine dikkat çekici renkler mat tonlar tercih edilerek mutfağa hareket kazandırılabilir.  Yeşil, kırmızı, mor, sarı, yada turuncu tonlarına sahip bir mutfak dolabı dekorasyonu yeterince ön plana çıkarabilir ve farklılık yaratabilir.

Bu işin fazla zahmetli olacağını düşünüyorsanız mutfak dolaplarını hazır olarak satın alacağınız renkli yapışkanlı folyolar ile kaplayabilirsiniz. Yapışkanlı folyolar ile masrafsız şekilde kolayca mutfak dolaplarınızı yenileyebilirsiniz. Üstelik düz renkler yerine çeşitli doku ve desen baskıları ile mutfağınızda çok özel bir stil yaratabilirsiniz.

  Renkli mutfak zemin seçimleri

Hem mutfağınıza renk katmak, hemde stil kazandırmak için renkli zemin seçimleri yapabilirsiniz. Mutfak zemini değiştirmek masraflı bir iş olacaktır ancak stil sahibi çekici bir mutfak dekorasyonu için bizce bu zahmete değecek bir değişiklik.

Dekoratif desenli mutfak yer fayansları çarpıcı bir etki yaratmak için en ideal seçimdir. Hem modern hemde geleneksel mutfaklar için uygun olan desenli yer karoları ile hayalinizdeki stil sahibi mutfağa bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bu konuda size ilham verecek olan mutfak zemin seçimi ve en güzel mutfak zemin seramikleri yazılarımızı incelemenizi öneririz.

 Renkli mobilyalar ve mutfak aksesuarları

Mutfağınızı renklendirmek için en zahmetsiz ve masrafsız yönteme sıra geldi. Basit mobilyalar ve mutfak aksesuarları renkli bir mutfak dekorasyonu için küçük ama önemli oyunculardır.

Öne çıkarmak istediğiniz renklere karar verdikten sonra, bu canlı renk tonlarını dekoratif sandalyeler, vazolar, tablolar yada şık bir mutfak halısında öne çıkarabilirsiniz.

Bu ufak değişiklikler mutfakta büyük farklılıklara yol açacaktır. Sarı, turuncu, yeşil, kırmızı, mor, pembe gibi dikkat çeken renk tonlarını masa ve tezgah üstünde, zeminde yada duvarda rahatça kullanabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Mutfak Dekorasyonu İçin Renkli Fikirler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close