Duvar Dekorasyonu

Taş ve tuğla duvarlar ile dekorasyonlar 2020

Taş ve tuğla duvarlar ile 2019 yılının en güzel dekorasyon fikirleri...Hiç duvarlarına bayılarak bir eve girdiniz mi, eksik olan bir şey var mı!  Bazen basit bir detay, bir kişilik özelliği, bir gölge stili veya tasarıma karakter veren farklı bir unsur sizi baştan çıkarabilir. Taş ve tuğla duvarlar giderek yaygınlaşmaktadır. Bazı detayların bir odanın görüntüsünü tamamen değiştirebileceğini unutmayın.

Genel olarak, taş duvarlardan bahsederken, iki temel türü ayırt edebiliriz: Mekanlara rustik bir hava veren ve daha büyük bir yatırım  anlamına gelen doğal taş (genellikle levha veya kuvarsit) ); ve yeniden yapılandırılmış taş, doğal taşı taklit eden bir çimento karışımı ve biraz daha ucuz . Son seçenek tuğla. En ekonomik çözümdür ve mutfak tasarımlarında, banyolarda, oturma odalarında uygundur … Klasikten, boyalı beyaza kadar sunum çeşitliliği, çok sayıda renk seçenekleri ile herhangi bir alan için idealdir..

Taş ve tuğla duvarlar ile dekorasyonlar 2020

İç ya da dış duvarlar olsun kaynaklar  çok çeşitlidir ve bu fikirler ile duvarlarınızı, kişilik dolu yerlere dönüştürmek için 20 den fazla taş ya da tuğla duvar tasarımı seçtik . Bu ilham dolu resimlerin tümünü aşağıdaki galerimizde görebilirsiniz.

1. Taş Duvarları ile Mutfak

Mutfak zerafetin ve karakterin notunu ekleyen bir unsuru tanıtacak güzel bir yer. Mobilya renginin tersi siyah olan bu yeniden yapılandırılmış taş duvarla modern ve sofistike bir atmosfer yaratabilirsiniz.

siyah taş duvarlı mutfaklar 2020
siyah taş duvarlı mutfaklar 2020

2. Salon Dekorunda taş duvarlar

Büyük alanlar bazen yoğunlaşmayı zorlaştırabilir. Salondaki bir taş duvar, bir simge niteliği taşıyor olabilir.

taş duvar süsü ile salon dekoru
taş duvar süsü ile salon dekoru

3. Taş duvarını, oturma odanın dekorasyonunda fark edilmeden geçecek şekilde aydınlatın.

taş duvar dekorasyonları 2020
taş duvar dekorasyonları 2020

4. Yemek Odasında Doğal Taş

Doğal taş duvarlar, evlerinin tasarımına rustik bir görünüm vermek isteyenler için ideal seçimdir. Tüm duvarları bu materyalle kaplamaya hiç gerek yoktur, bu durumda olduğu gibi sadece yemek odasındaki bir duvar, rustik çekiciliği mekana yaymak için yeterli olabilir.

taş duvarlar ile yemek odası dekorasyonu 2020
taş duvarlar ile yemek odası dekorasyonu 2020

5. Yeniden inşa edilen bir taş koridor, geçiş alanına hayat verir ve herhangi bir odaya giriş için mükemmel bir ön oda olacaktır.

taş duvar ile antre dekoru
taş duvar ile antre dekoru

6. Merdiven dekoru için taş duvarlar kullanın

 aş kaplama merdiven duvarı
merdiven duvarı taş kaplama

Merdiven genellikle birden fazla evin en yoğun noktalarından biridir. Bununla birlikte, özel düzenlemesi bazen dekorasyonu zorlaştırıyor. Başarılı bir seçenek, kayrakla doğal bir taş duvar yerleştiriyor olabilir.

DAHA FAZLA: Tuğla Duvarlarla Endüstriyel iç Mekanlar

7. Doğal taş nişleri

doğal taş nişleri
doğal taş nişleri

8. Banyo  doğal taş duvarlar ile ideal bir ortam, karakterle dolu bir dekor için yapılmış bir detay.

taş duvarlar ile banyo dekoru 2020
taş duvarlar ile banyo dekoru 2020
9. Kayrak ve kuvars gibi farklı doğal taşların kombinasyonları, eviniz için çok çekici ve renkli duvarlar oluşturmanızı sağlar.
taş duvar dekorasyonları 2020
taş duvar dekorasyonları 2020

10. Başarılı stillerin bir karışımı

Malzemelerin karışımı estetik olarak cazip kombinasyonlarla sonuçlandığı gibi, aynı mekana farklı stillerin sokulması daha cazibeli odalar sağlar. Yeniden inşa edilen taş duvarın, modern hatların eklektik ama çok rahat bir görünüm sunduğu bu odaya rustik bir duvar taşı ekleniyortaş duvarlar ile ev dekorasyon modelleri 2020
taş duvarlar ile ev dekorasyon modelleri 2020

11. Mutfak için tuğla duvar

Bu, genellikle rustik ortamlarda olan bir unsurun, inanılmaz sinerji yaratan modern mekanlarda nasıl görünebileceğinin başka bir örneğidir. Bu mutfakta, geçmişten kalan eski bir tuğla bir duvar bulunmakta olup, modern ahşap masa gibi ek unsurlarla tamamlanan modern bir yaklaşımı simgelemektedir.

doğal taş duvarlar ile modern mutfak dekorasyonu 2020
doğal taş duvarlar ile modern mutfak dekorasyonu 2020

12. Büyüleyici bir salon

Bu odayı arkasındaki taş duvar olmadan hayal edebiliyor musunuz? Evet, ama daha az ilginç olurdu. Zeminler için seçilen ahşap mobilya ve dekorasyonun tarafsızlığına kısmen engel olsa da taş duvar, odanın vizyonunu kırarak rahat bir atmosfer yaratıyor.

taş duvar dekorasyonu ile salonlar 2020
taş duvar dekorasyonu ile salonlar 2020

13. Bir lüks giriş

Giriş veya hol, herhangi bir ziyaretçinin evinizin içi ile ilk temas kurduğu alandır. Bu alanın görünümüne dikkat etmek iyi bir izlenim vermek ve sıcak bir karşılama vermek için önemlidir.Girişte şık bir taş duvar yerleştirmek ideal bir kartvizit olacaktır.

taş duvar ile antre dekoru
taş duvar ile antre dekoru

14. Tüm duvarlar doğal taş kaplama

Ev dekorasyonunda taş duvarlara aşık mısınız? Eğer öyleyse, neden varlığını tek bir duvara sınırlayın! Evinizin duvarlarını doğal taşla kaplamaya kararlıysanız, duvarları bu materyalle kaplanmış olan böyle bir oda sizi memnun edecektir.

doğal taş kaplamalı duvarlar ile yatak odası
doğal taş kaplamalı duvarlar ile yatak odası

15. Banyoda doğal taş

Bu banyonun doğal taş duvarı rustik tarzın bir özelliği olarak taş kullanımının mükemmel bir göstergesidir. Ahşap kirişler ve mobilyalar, lavabo ve hatta bir bitki ile süslenmiş niş gibi diğer detaylar eşliğinde, bu banyoyu  cazibelerle dolu bir alan haline getiriyor.

doğal taş kaplamalı duvarlar ile banyolar 2020
doğal taş kaplamalı duvarlar ile banyolar 2020

16. Eski tuğla duvarlar endüstriyel stil alanlarında yaygındır

Taş ve tuğla duvarlar, göründüğü kadarıyla boşluklara benzersiz bir sıcaklık katabilir. Doğal aydınlatma, ahşap döşeme ve tavan gibi diğer unsurlarla birleşince bu oda çok rahat bir alan haline getiriliyor.

taş ve tuğla duvarlar ile dekorasyonlar 2020
taş ve tuğla duvarlar ile dekorasyonlar 2020
İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “Taş ve tuğla duvarlar ile dekorasyonlar 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close