İskandinavMutfak Dekorasyonu

iskandinav mutfak dekorasyonu için 5 ipucu

iskandinav mutfak tarzı oluşturmak için en iyi 5 ipucuHayallerinizin iskandinav mutfak dekorasyonunu oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarını paylaşıyoruz.

Modern temiz hatlar, organik şekiller, bol ışık, yumuşak renkler, doğal malzemeler … İskandinav iç dekorasyon tarzı için birçok kişi tarafından kullanılan stil ipuçları.

Minimalist ama ağırlıklı olarak tamamen beyaz renkler, İskandinav tarzı’nın evinizde görünmesini sağlayan anahtardır. Ama bu görünümü mutfağınıza nasıl uygulamalısınız? İç mekan tasarımcıları beyazın doğru bir şekilde kullanılması, alanınızın daha parlak, daha açık ve çok daha sofistike görünmesini sağlayacağını söylüyor.

İşte İskandinav tarzını  mutfağınıza getirmenize yardımcı olmak için en iyi beş ipucunu paylaşıyoruz …

iskandinav mutfak dekorasyonu için 5 ipucu

1. Sade beyaz alanlar

iskandinav tarzı mutfak dekorasyonu 2020
iskandinav tarzı mutfak dekorasyonu 2020

Gerçek bir İskandinav tarzı mutfak oluşturmak istiyorsanız , en iyi seçenek tümü beyaz mutfak üniteleri ve genel dekoru tercih etmektir. Daha açık bir renk düzeni kullanmak, daha geniş bir mutfak alanının yanılsamasına izin vererek, daha fazla ışığın içeri girmesine ve duvarları yansıtmasına izin verecektir . Ayrıca mutfağınıza modern bir his verecektir ve mutfak dolapları, istiflemek istediğiniz mutfak araçları ve malzemeler için daha fazla depolama alanına izin verecektir

2.  Lambalar

iskandinav tarzı mutfak için lambalar
iskandinav tarzı mutfak için lambalar

Mutfağınızda uzun lambalar  asmak şu anda çok trend ve birçok kişi standart ışıklar veya spot lambalar için bunları tercih ediyor. Farklı mutfak stillerine uyacak kadar çok mevcut , belki de mutfağınızın karakterini veren ve standart aydınlatmadan çok daha parlak olan, ya da mutfağınızın köşesine, drama ekleyeceğiniz benzersiz bir yer lambası olan düşük asılı krem ​​lambaları tercih edebilirsiniz.İlgili: İskandinav Tarzı Dekorasyon için İlk 5 Adım!

3. Ahşap döşeme

iskandinav tarzı mutfak için yer döşemesi
iskandinav tarzı mutfak için yer döşemesi

Ahşap zeminler , her mutfakta bir zorunluluktur. Daha pratiktirler ve ayrıca İskandinav tarzı mutfakta da kilit bir bileşendirler. Diğer harika seçenekler seramik fayans veya taş seramiklerdir ve her ikisi de kolay temiz seçeneklerdir.

4. Parlak mobilya

modern İskandinav mutfak modeli 2020
modern İskandinav mutfak modeli 2020

 

Gerçek İskandinav tarzında, tamamen beyaz temalı bir mutfağa sahipseniz, bir renk tonu eklemenin en iyi yolu, parlak renkli mobilyaların çeşitli parçalarını eklemek.. Örneğin, birçok insan Smeg buzdolabını veya renk katması için canlı kahve makinelerini tercih edebilir.

5. Modern tablolar

İskandinav tarzı beyaz mutfaklar 2020
İskandinav tarzı beyaz mutfaklar 2020

İskandinav mutfağında bazı duvar resimleri ve tablolar eklenebilir. Bu şekilde dekoru şık bir şekilde tamamlamış olursunuz. İster büyük bir tuval  ister tek renkli bir görüntü ile basit bir çerçeve tercih edebilirsiniz, bu dekora fazla bir şey yapmadan karakter ekler.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close