Duvar DekorasyonuYemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası duvar dekoru fikirleri 2020Salon bölgelerini veya yemek odası alanlarını dekore ederken, bir çok ayrıntı ve belirli stil vurguları gibi akılda tutulması gereken şeyler var. Yemek odası duvar dekoru için, mobilya, renk ve dokulardaki eğilimlerin yanı sıra, aynı zamanda küçük sanatsal resim ve tablo detayları, malzeme seçimleri ve tasarım yapıları da bir araya getiriliyor.

Stil sahibi benzersiz ve modern  aynı zamanda kişisel çekicilik ile birlikte yemek odanızı rüyalarınızın evine dönüştürmenize yardımcı olacak bazı şık ve ilham verici yemek odası duvar dekor fikirlerini tanıtmak istiyoruz . Farklı malzemeler, dekor elementleri, akıllı eklemeler: klasik ahşap, mermer ve taş yapılardan aynalar, tablolar veya dikey resimler gibi küçük detaylarla dolu. Günümüzün iç dekor sahnesinde yaratıcılıkta ve hayal gücünde sınır yoktur. Bir yemek odası duvarının nasıl dekore edileceğini bilmek ister misiniz? Sizin için seçtiğimiz bu güzel ve bazı çarpıcı örneklere bir göz atın.

Yemek odası duvar dekoru fikirleri  2020 – 2020

Sanat Galerisi Duvarları

Yemek odası dekorunun içeriği genellikle ev sakinlerinin özel stillerini ve tutkularını gösterir. Geleneksel portreler ve canlı sanat kompozisyonları, kültürel etkinliklerden, kitap illüstrasyonlarında , grafiklerden veya çağdaş pop kültür trendlerini yansıtan sokak sanatı kopyalarından gelen modern posterlerle değiştirilir .

Sanat galerisi duvarlarının bir temelinde,  saf bir beyaz duvarın yanı sıra koyu veya yoğun renk tabanları kullanılabilir. Ancak dekorasyon çerçevelerinin tabanla zıtlık yaratması önemlidir . Siyah, altın, gümüş veya patinaj çerçeveleri şu an oldukça şıktır. Biçimlerin, şekillerin ve yerlerin dinamik yan yana koyulması, kasıtlı olarak montaj sınırları içerisinde aranır. Sanat galerisi tabloları duvarınız için dinamik bir gerginlik ve özel karakter getirir .

Resimli Duvar Dekorasyonu

Modaya uygun galeri duvarınızı birleştirirken kullanabileceğiniz birkaç işaretçi vardır: Birincisi – içeriğin sizin için anlamlı olması önemlidir. Sevdiğiniz baskıları ve sanat eserlerini bir araya getiren böyle bir dekor unsurunun mevcudiyetinin herhangi bir alanın stilini ve değerini anında yükseltebileceği, aynı zamanda sizi ve tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı da sunduğu doğru olduğu için zevk almanız önemlidir. Her gün ona bakmanız gereken sizsiniz.

Yemek odası duvar dekoru fikirleri  galeri kompozisyonunun farklı unsurlarının boyutları, renkleri, içerikleri veya şekilleri için herhangi bir sınır veya özel gereksinim bulunmaması iyi bir şeydir. Ortak bir ipucuna sahip olan parçaları seçebilirsiniz . Örneğin belirli bir renk veya ideolojik bir tema. Ancak kendinizi sınırlamanıza gerek yok.DAHA FAZLA: En İyi Yemek Odası 2020 Dekorasyon Fikirleri

Dinamik ve çeşitlilik böyle bir duvarı birleştirmek için iyi işaretçilerdir: her parça için farklı bir çerçeve kullanın – isterseniz, renkler veya boyutlarda herhangi bir kısıtlama yok, hayal gücünüz  uçsun. Resim galerisi duvarınızı tasarlarken izleyebileceğiniz tek pratik tavsiye, önce en büyük parçayı asarak başlayabilmenizdir. Biraz merkezden uzaklaştırın – şovu çalmayın ve sonra dinlenmek için parçaların geri kalanını düzenleyin. Son zamanlarda, birçok tasarımcı dekor kompozisyonunda dış mekan unsurlarını ve yemek odası duvar sanatı için ek stil ve karakter veren nesneler kullanmaktadır. Bu nedenle çerçeveli resimlerle sınırlamayın 3D unsurlar da eklenebilir.

Büyük Ölçekli Art Başlık

Sanat koleksiyoncuları koleksiyonlarını evlerinden ve mekanlarında sergilemekten hoşlanırlar ve yemek yeme bölgesi de istisna oluşturmaz. Bu yerler genelde her türlü sanat teması ve stili için uygundur: insan vücudunun eskizlerinden, büyük ölçekli soyut resimlere , zıt renk kompozisyonlarındaki renkli aksan veya geometrik şekiller; her şey olabilir. Yemek odasında, üzerinde pozitif duygusal etkisi olan bir resim veya bir sanat eseri seçmeniz gerektiğini unutmayın. Genellikle, büyük ölçekli sanat eseri, sergilendiği duvardan güzel bir kontrast verir ve mükemmel bir görsel efekt ve herhangi bir dekor kompozisyonuna karakteristik odak noktası getirir.

Ahşap Paneller ve Ahşap Kaplama

Ahşabın, modern ev dekoruna organik materyal ilavesi olarak uygulanması, her yıl daha fazla arzu edilir ve modaya uygun hale gelir. Bu özellikle gıda hazırlama ve tamamlama alanlarında geçerlidir. Ahşap elemanlar farklı sanatsal varyasyonlar ve stiller içinde kullanılabilir: Kaplama, mobilya, aletler veya benzeri gibi, bu karakteristik iç dekor kompozisyonunda olduğu gibi, bir duvar ayırma kompozisyonunun bir parçası olarak. Eşit boyutlarda kübik parçalar, zeminin ahşap kaplaması ve açıkta kalan tavan ile güzel bir şekilde gelen çekmece duvar ayırma yapısını oluşturur.

Yemek Odası için Ayna Dekorasyon Fikirleri

Bu karakteristik ve çoğunlukla iyi tanınmış ve zengin çeşitlilik seçeneklerinde oldukça esnek bir dekoratif unsur kullanılmıştır. Yemek odanızın kompozisyonuna bir ayna sokulması söz konusuysa pek çok farklı varyant vardır. Şekil, boyut, şablon çeşitleri: briglerin özgürlüğünü kullanır ve yaratıcı oyun oynamanıza izin verir.

Yemek odası duvar dekoru fikirlerinde ahşap zanaat çerçeveli eski aynaların kullanımından, minimalist modüle çerçevesiz aynalara, ayna kaplı duvarlardan basit  aksanlara kadar çeşitlilik sonsuz olabilir. Yalnızca deneme ve  iyi oynama.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close