AydınlatmaFaydalı Bilgiler

Lambaların Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır

Evinizdeki tüm lambaların temizlik ve bakımı hakkında gerekli ipuçlarıAydınlatma armatürlerinin ve tüm lambaların temizlik ve bakımı, iyi aydınlatılmış bir evin sırrı olduğunu biliyor muydunuz? En iyi aydınlatma ipuçlarını keşfedin ve aydınlatma tasarımınızın daima çarpıcı ve mükemmel durumda olmasını sağlayın. Bununla birlikte, lambanızla birlikte gelen temizlik ve bakım talimatlarını okuyup uygulayın.

Umarım, bu makale ihtiyaçlarınıza en uygun olanı anlamanıza yardımcı olacaktır! Şimdi  not almaya başlayın!

Lambaların Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır

Herhangi bir lambayı  temizlemeden önce , ışığının güç kaynağından çıkarıldığından ve bağlı olabileceği tüm elektrik prizlerinden çıkarılmış olduğundan emin olun .

Eklemlerin vidalarını sökün böylece lambanızın kolları daha serbest  hareket edecektir. Bu, elektrik bağlantılarında herhangi bir kalıcı hasar meydana gelmesini de önleyecektir.

Ampullerinizi cam parçasından uzak tutarak çıkarın . İhtiyacınız olursa, lambanız için önerilen ampulle değiştirdiğinizden emin olun.DEMİR, ALÜMİNYUM, BAKIR

Demir, alüminyum veya bakırdan yapılmış lambaları temizlemenin en iyi yolu, temiz, yumuşak bir bez kullanarak ve lambayı nazikçe silmektir. Bununla birlikte, sağlam metal olanları limon yağı kullanılarak da cilalandığını unutmayın. En iyi ipucu, lamba silinirken dikkatli olun, daima nazik hareket edin.

PİRİNÇ

Pirinç bazlar, zedelenmeyi önlemek için takılır. Bu, pirinç bir temizleyici kullanmanın genellikle gerekli olmadığını gösterir. Bununla birlikte  lambayı silmek için temiz ve yumuşak bir bez kullanabilirsiniz. Bu, her zaman parlak ve temiz bir lamba olmasını sağlayacaktır!

BOYALI RENKLER

Lambanızın renkli parçalarını temizlemek için temiz ve yumuşak beyaz bir bez kullandığınızdan emin olun. İsterseniz, tozunu  daha uzun süre uzak tutmaya yardımcı olacağından, bezinizi hafif sabunlu su çözeltisi ile nemlendirin. Bezi tamamen temiz suyla durulayın ve ardından tüm işlemi yeniden yapın.

MERMER

Mermer çarpıcı görünebilir, ancak yıllar boyunca sizinle birlikte kalmak için iyi korunmalıdır. Yine, taşı silmek için temiz bir bez kullanabilirsiniz. Ayrıca, bezi daha iyi bir temizleme işlemi için yumuşak bir sabunlu su çözeltisiyle nemlendirebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Lambaların Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close