AydınlatmaYemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Avize Seçimi İçin 5 FikirHiçbir yemek odası, odanın tartışmasız merkezinde asılı duran çarpıcı bir aydınlatma vurgusu olmadan tamamlanmış sayılmaz. Avizeler tarihsel olarak resmi yemek odalarının bir özelliği olsa da, seçim için her zamankinden daha fazla stil, bitiş, şekil ve boyut vardır. Bu önemli eğlence ve etkinlik alanını mükemmelleştirmek ve kişiselleştirmek için çok çeşitli yemek odası avize stilleri ile doğru avizeyi seçmek imkansız bir karar gibi görünebilir. Ana yemek odası aydınlatma armatürünüz için fikir ve ilham toplarken, seçimlerinizi iyileştirmenize yardımcı olacak beş ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Zevkinize Uygun Bir Avize Seçin.

Hangi yemek odası avize fikirlerinin benzersiz stil anlayışınıza hitap ettiğini düşünürken, mekanınızda uyandırmak istediğiniz havayı hayal edin. Tasarım hedefiniz daha resmi bir ortam yaratmak mı? Geleneksel yemek odası avizeleri ve kristal yemek odası avizeleri, klasik avizeler denenmiş ve gerçek bir zamansızlık ile ışıldar. Odanızda rustik bir gösteriş var mı? Çiftlik evi yemek odası avizeleri, bu şirin kırsal cazibeyi uyandırmanın kolay bir yoludur.

Zevkinize Uygun Bir Avize Seçin.
Zevkinize Uygun Bir Avize Seçin.

Alanınız İçin Doğru Avizeyi Stilini Tercih Edin.

Daha rahat veya benzersiz alanlar için, bitiş seçiminiz en büyük etkiye sahip olabilir. Şık ve parlak krom ve cilalı nikel kaplamalar, temiz ve ışıltılı bir estetik kazandırdıkları için minimalist ve modern odalara en iyi şekilde uyar. Bronz yemek odası avizeleri, daha geçişli veya rustik bir dekorla kusursuz bir şekilde uyum sağlarken, ahşap veya ip gibi malzemeler deniz veya bohem temalı görünümleri birbirine bağlayacak. Modaya uygun karışık yüzeyler, her iki dünyanın en iyilerini kavramanın kolay bir yoludur; gelecekteki mobilya veya dekor güncellemelerini mevcut aydınlatma armatürleriyle karıştırmayı ve eşleştirmeyi kolaylaştırır.

Alanınız İçin Doğru Avizeyi Stilini Tercih Edin.
Alanınız İçin Doğru Avizeyi Stilini Tercih Edin.

Uygun Boyutu Belirleyin.

Tarzınızı belirledikten sonra, yemek odanız için hangi boyutta avizenin uygun olduğunu belirlemek, mükemmel avizeye karar vermenize yardımcı olacaktır. Avizeler, bir odayı birbirine bağlamayı amaçlayan ifade parçalarıdır. Bununla birlikte, birkaç basit kural, odanızda hangi boyutta avizenin en iyi görüneceğini kabaca belirlemenize yardımcı olabilir. Çok küçük bir armatür, daha büyük bir alan tarafından boğulabilir, ancak küçük bir odadaki büyük boy bir armatür, sıkışık ve uyumsuz görünecektir. Doğru olan bir armatür seçmenin en basit yolu yemek masanıza bakmaktır. Genel bir kural olarak, avizenizin genişliği, masanızın en geniş noktasından yaklaşık 30 cm daha az olmalıdır.Uygun Boyutu Belirleyin.
Uygun Boyutu Belirleyin.

Yemek Masanızı Tamamlamasına Dikkat Edin.

Yemek masanızı ve avizenizi koordine ederken, odanızı vurgulayacak tamamlayıcı şekiller seçmek önemlidir. Yuvarlak veya kare bir yemek masası, yuvarlak bir yemek odası aydınlatmasının altında en iyi görünebilirken, dikdörtgen yemek odası avizeleri uzun, dikdörtgen masalar için daha iyi seçimler olur. Dikdörtgen bir masanız varsa ancak avizenizde zıt şekiller kullanmak istiyorsanız, yemek odanız için tek bir lineer avize yerine iki veya üç küçük avizeyi masanızın üzerine asmak, bir odada doku oluşturmanın ve odanızı esnetmenin şık ve ilham verici bir yoludur.

Yemek Masanızı Tamamlamasına Dikkat Edin.
Yemek Masanızı Tamamlamasına Dikkat Edin.

Avizenizi Nasıl Asacağınızı Öğrenin.

Zevkinize uygun bir yemek odası avizesi seçtikten sonra, son aşama yemek odası avizenizi nasıl asacağınızdır. Yemek masası odanın içinde olmasa bile avizeniz yemek masanızın üzerinde ortalanmalıdır. Avizeniz, 8 metrelik tavanlarınız olduğu varsayılarak, masanın 76 ila 91 cm üzerine asılmalıdır. Daha uzun tavanlar için, 240 cm’in üzerindeki tavan yüksekliğinin her fazla ayağı için 7 cm ekleyin.

Odaya Göre Ayna Yeri Belirleme Fikirleri
Odaya Göre Ayna Yeri Belirleme Fikirleri


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close