Duvar Dekorasyonu

Adım Adım Galeri Duvarı DüzenlemeGaleri duvarı son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir dekorasyon akımıdır. Birbirinden güzel çerçeve ve fotoğraflar ile duvarınızı galeriye dönüştürerek gösterişli bir duvar dekorasyonu oluşturmanız mümkündür. Bu güzel dekorasyon trendi ile ilgili yapmanız gerekenleri 4 başlık halinde toparladık ve sizler ile paylaşıyoruz. Bu adımları izleyerek oldukça şık ve tarzınıza uygun galeri duvarına sahip olabilirsiniz.

Vurgulamak İstediğiniz Temayı Seçin.

Galeri duvarınız için bir konu belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Bu aile fotoğrafları, yaptığınız resimler yada hoşunuza giden tablolardan oluşabilir. Ne istediğinize karar verdikten sonra gerekli malzemeleri toparlamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz temayı seçtikten sonra aralarda farklı resimlerde kullanabilirsiniz. Böylece daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Vurgulamak İstediğiniz Temayı Seçin
Vurgulamak İstediğiniz Temayı Seçin

Çerçeve ve Resimlerinizi Yerleştirmek için Plan Yapın.

Temanızı seçtiniz ve artık sıra yerleştirme planında. Bunun için dikkatli olmalısınız çünkü çerçeveleri yerleştirdikten sonra tekrar başa dönmek daha zor olacaktır. Üstelik duvarınız zarar görecektir. Önce bir masa yada geniş alanda çerçeveleriniz yerleştirerek nasıl görüneceğine göz atın. Bunu kağıtlar ile duvarınızda da yapabilirsiniz. Olmasını istediğiniz düzeni bulduktan sonra resimlerinizin boyutunda kağıtları duvara tutturarak aynı alanı duvarda da oluşturun. Daha sonra gerekli yerlere çivileri çakarak asmak için gerekli alanları oluşturabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra hata yapma oranınız düşecek ve galeri duvarınız istediğiniz gibi olacaktır.

Yerde oluşturduğunuz planın fotoğrafını çektikten sonra çerçevelerinizi toparlayın ve duvara aynı şekilde asmak üzere harekete geçin.

Duvara çivi çakmak istemiyorsanız bunu çift taraflı bantlar ile yapmanızda mümkündür.Çerçeve ve Resimlerinizi Yerleştirmek için Plan Yapın
Çerçeve ve Resimlerinizi Yerleştirmek için Plan Yapın

Birbirinden Farklı Boyutlar ve Malzemeler Kullanın.

İlgi çekici bir galeri duvarı oluşturmak istiyorsanız seçtiğiniz çerçeve ve tabloların farklı boyutlarda olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta aralara farklı nesneler ekleyerek şık bir galeri duvarı kombini oluşturmuş olursunuz. Aynı çerçeveleri kullanmak yerine farklı malzemelerden yapılmış olanları seçebilirsiniz. Farklı materyallerden oluşan bu seçimler ile ortaya ilgi çekici ve gösterişli bir galeri duvarı çıkacaktır.

Birbirinden Farklı Boyutlar ve Malzemeler Kullanın
Birbirinden Farklı Boyutlar ve Malzemeler Kullanın

Simetriyi ve Uyumu Bir Kenara Bırakın.

Bazı insanlar simetriye ve uyuma karşı oldukça hassastır. Eğer öyle bir hassasiyetiniz yoksa dağınık bir tema belirleyebilirsiniz. Bambaşka malzeme ve renklerde çerçeveleri, dağınık bir şekilde yerleştirerek oldukça sportif ve hoş bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Simetriyi Bir Kenara Bırakın
Simetriyi Bir Kenara Bırakın

Galerimizde bulunan galeri duvarı örneklerinden ilham alarak oldukça şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Hatta modellerin faklı yönlerini dikkate alarak kendinize özel bir galeri duvarı tarzı yaratabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close