Salon Dekorasyonu

İlham veren Kanepe Renk KombinleriKanepeler salon ve oturma odalarının tarzını ve atmosferini büyük ölçüde belirleyen mobilyalar. Kullanım amacı dışında, mekan içine dahil edilecek renk ve desenler için mükemmel bir fon oluştururlar. Yeni bir kanepe almayı düşünüyorsanız yada mevcut kanepeniz için uyumlu renkleri merak ediyorsanız yazımızda inceleyebileceğiniz kanepe renk kombinleri size bu konuda ilham verebilir.

Detaylara geçmeden önce kanepe renkleri konusunda kararsız kalanlar için ufak bir ekleme yapalım. Evinize yeni bir kanepe almak istiyorsanız ve bu kanepenin rengini nasıl tamamlayacağınızı bilmiyorsanız size önerimiz her zaman nötr renklerden yardım alın. Beyaz, kırık beyaz, krem yada gri gibi tonlar ile her renk kanepeyi zahmetsizce ve risksiz şekilde tamamlayabilirsiniz.

İlham veren Kanepe Renk Kombinleri

Oturma odanıza yeni bir kanepe dahil etmeden önce, iç mekandaki renk şemasına, desen ve dokulara uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Mekanda dengeli bir görsel yaratmak için belirlediğiniz bu renk şemasına uygun kanepe ve aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Birden fazla kanepe kullanacaksanız koyu rengin yanında açık tonlara yer verebilirsiniz.

Kanepe Renk Kombinleri / Zıt renkler

İki farklı renkte kanepeniz olduğunda bu kanepelerin birbiriyle uyumlu görünmesi, birbirini tamamlaması için yastıklardan faydalanabilirsiniz. her bir kanepeye diğerinin renginde yastıklar koyarak bu mobilyaları birbirine bağlamanız mümkün.

Siyah – Beyaz : Birden fazla kanepe kullanacaksanız ve renk konusunda kararsız kalıyorsanız zıt renklerin uyumundan yararlanabilirsiniz. En basit örneği siyah – beyaz kombini diyebiliriz. Hiç risk almadan siyah ve beyazın cazibesinden faydalanabilirsiniz. Bu seçim modern ve minimal iç mekanlarda oldukça etkili ve şık bir görünüm oluşturur.

Mor – Yeşil : Sıkça rastladığımız kanepe renk kombini mor ve yeşil ikilisi mekanda canlı bir stil görünümü yaratır. Burada yeşilin tonuna uygun tamamlayıcı aksesuarlar ve tekstil ürünleri öne çıkarılarak her mevsim taze bir stil görünümü verecektir.

Mavi – Turuncu : Mavi ve turuncu rengi kanepeler salonda enerjik bir stil yaratır. Mekana hareketi kazandıran turuncu rengidir, onu tamamlamak için beyaz yada turkuaz tonları kullanılabilir.İki farklı renkte kanepe ile birlikte ne renk berjer kullanacağınız yine size bağlıdır. Dilerseniz üçüncü bir renk seçebilir dilerseniz kanepelerden birinin rengini kullanabilirsiniz. Ya da her iki kanepenin rengini içeren desenli bir kumaş berjerler (veya tekli koltuklar) için uygun olabilir. Burada mobilyaların renkleri öne çıkar. Kanepelerden biri çok canlı bir renkteyse tekli koltukların daha sade olan renkte seçilmesi, salonun göz yorucu olmasını engelleyebilir.

Farklı renkte kanepeler için aynı rengin farklı tonlarını da alternatiflerden biri olarak değerlendirebilirsiniz. Biri açık diğeri koyu kahverengi, biri açık mavi diğeri lacivert kanepe gibi farklı kombinler oluşturulabilir.

Tek Renk Kanepe Kombinleri 2020

Beyaz kanepe kadar renk fırsatı sunan başka bir mobilya daha bulamazsınız. Beyaz kanepeyi turuncu ve fuşya gibi çarpıcı renklerde yastıklarla hareketlendirmeyi deneyin. Hazır eliniz değmişken şal deseni gibi karmaşık ve cesur desenleri de dekorasyonunuza dâhil edin. Daha sakin fakat bir o kadar da iddialı bir dokunuş için illüstrasyonlar ve yeşil, tozpembe gibi renkler ideal.

Eğer sarı renkte bir kanepeniz varsa koyu mavi ve beyazın ferahlık veren buluşmasına yer açın. Koyu mavinin mora yakın tonlarını kullanarak karşıt renklerin kombinasyonundan gelen hoş görünümü elde edebilirsiniz. Bunun dışında su yeşili de sarının ağırlığını kıracaktır. Sarı kanepenin klasik havasını ekose ya da dama deseniyle dengeleyebilirsiniz.

Pembe kanepenizin size beyaz ve siyahtan başka renk seçeneği bırakmadığını düşünmeyin. Pas rengi, narçiçeği rengi, sarı ve koyu yeşil deneyebileceğiniz canlı tonlar arasında. Pembenin romantik havasını pekiştirmek için bol tüylü pelüş yastıkları deneyebilirsiniz.

Biraz cesaret gösterdiniz ve yemyeşil bir kanepe aldınız. O zaman beyaz, sarı ve kavuniçi deneyebileceğiniz renklerin başında geliyor. Yeşilin getirdiği doğa hissini etnik ve bohem desenlerle vurgulayabilirsiniz.

Mor kanepenizin odaya hâkim olduğunu ve ortama biraz resmiyet getirdiğini mi düşünüyorsunuz? O halde krem, sarı, kırmızı ve toz mavi tonlarında yastıklarla yumuşak bir görünüm oluşturabilirsiniz. Çizgili ya da çiçek desenli yastıklar da bu konuda size yardım edecek.2 thoughts on “İlham veren Kanepe Renk Kombinleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close