AksesuarEv TekstiliZemin Dekorasyonu

2020 En Şık Paspas Modelleri

2018 paspas modelleriyle evinize renk katın2020 PASPAS MODELLERİ

Dekorasyonda mobilyaların ve perdelerin ardından tamamlayıcı unsur olarak gösterilen ev eşyalarından bir tanesi kuşkusuz ki halılar ve paspas modelleri dir. Desenleri ve yapıları itibariyle alternatifleri bulunmakta, ev sahiplerinin hizmetine sunulmaktadır. Yalnızca halılar değil kilimler ve paspaslarda odalarda sıklıkla tercih edilmekte, dekorasyona ayrı bir hava katmaktadır. Bu makalemizde son zamanların gözde paspas modellerine dair bazı noktalara değineceğiz.

Ponpon paspas modelleriÖzellikle ev hanımlarının el emeği ile ördükleri paspas modelleri her dönemde ilgiyle karşılanmakta ve kullanılmaktadır. Sakallı adı verilen ip türüyle yapılan ve çeşitli desenlerde ortaya çıkarılan paspaslar kapı girişleri ya da banyo gibi alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Farklı ipler kullanılarak yapılan modellerde mevcuttur. Örmeyi ve kendi emeğiyle bir ürün elde etmeyi sevenler için bu tür paspas türleri iyi bir alternatif olabilmektedir.

Banyo dekorasyonunda ev sahiplerinin tercihine bağlı olarak halı ya da paspaslara yer verilmektedir. Ev tekstilinin gözde ürünleri arasında yer alan paspaslar hem dekoratif olmaları hem de işlevsellikleri bakımından ilgi çekmektedir. Fayanslar ve banyo takımlarına uyum sağlayan renklerde seçilen modeller dekorasyonun tamamlayıcı yönünü oluşturmaktadır.

Evin banyo bölümünde kullanılan paspasların yanı sıra kaymayan yapıya sahip halı türleri de mevcuttur. Saf pamuklu dokuları ve birbirinden farklı desenleri ile kullanıma sunulmaktadır.Banyoda tercih edilen paspas modelleri ise her zevke uygun olarak üretilmektedir. Rengarenk ya da sade tonlara orgu-paspas-modeli-2019sahip modeller dekorasyona canlılık katmaktadır. 2017 yılında trend olan paspas desenleri arasında deniz kabuğu ve denizaltı figürlerinin yanı sıra bitki ve çiçek gibi zarif motiflerde bulunmaktadır. Geometrik desenleri tercih edenler içinde çok sayıda alternatif mevcuttur.

Ev kapılarının önünde kullanılması için üretilen paspasların özellikleri arasında ayakkabıların altında biriken toz ve kirlerin evin içerisine girmesini önlemesi yer almaktadır. Ayrıca üretici firmaya bağlı olarak uzun ömürlü bir yapıya sahiptirler. Kaymaması için genellikle özel bir yapıda üretilmektedirler. Metal aksamdan üretilen modeller ise paslanmaması ve kolay temizlenebilir olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.

Paspas modelleri evin birçok bölümünde kullanılabilmektedir. Oturma odalarında, evin girişinde ya da çocuk odasında sıklıkla yer verilen eşyalar arasındadır. Çeşitli formlarda üretilmeleri sebebiyle her dekorasyona uygun bir ürünün bulunması mümkündür. Ortamda tercih edilen mobilyalar ile uyumlu renklerde paspaslar güzel bir görünüm oluşturacağı unutulmamalıdır.

Tek renk ya da birden fazla renkten üretilen paspas modelleri firmalar tarafından müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. Soft tonlar ise genellikle ferah ve canlı bir ortam isteyenlerin tercihi olmaktadır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close