Çocuk Odası Dekorasyonu

Hayvan Temalı Çocuk Odası İçin 10 Dekorasyon Fikri

Hayvan Temalı Çocuk Odası ModelleriÇocuklar her anne baba için çok özeldir. Her şeyin en güzelini çocuklarımıza kazandırabilmek için çabalarız. Bundan dolayı evin en güzel ve en şık odasını çocuklarımız için hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu makalemizde çocuk odası için seçilebilecek 15 farklı hayvan temalı tasarım fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Orman Kardeşliği

Orman Kardeşliği
Orman Kardeşliği

Şık bir tasarıma sahip olan bu duvar kağıdını sade mobilyalar içeren çocuk odanızda tercih edebilirsiniz. Sade ahşap mobilyalardan oluşan çocuk odası için Orman Kardeşliği teması çok yerinde bir tercih olacaktır.

Vahşi Atlar

Vahşi Atlar
Vahşi Atlar

Vahşi atlar temalı bu tasarımda siyah ve beyaz rengin asaleti öne çıkmaktadır. Beyaz renkli bir beşik ya da çocuk yatağıyla birlikte zarif bir görüntü oluşturacaktır. Diğer taraftan beyaz renk odanıza ayrı bir ferahlık katacaktır.

Balina Cenneti

Balina Cenneti
Balina Cenneti

Okyanus ve balinalar 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken unsurlardır. Çocuklarımızın odasına balina temalı bir tasarım yaparak güzel bir dekorasyon oluşturmamız mümkün. Çocuk odasında seçeceğiniz farklı balina türleri hem mobilyalarınızla uyumlu olacak hem de odanızdaki sadeliği bozmayacaktır.

Orman Krallığı

Orman Krallığı
Orman Krallığı

Orman krallığı adlı bu temayı daha yoğun ve daha canlı çocuk odası oluşturmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Farklı hayvan türleri içeren bu duvar kağıdıyla odanızda egzotik bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Hayvan Temalı Tablolar

Hayvan Temalı Tablolar
Hayvan Temalı Tablolar

Kimi zaman çocuk odasını oluştururken duvar kağıdı tercih etmeyebiliriz. Bu gibi durumlarda hayvan temalı tablolar seçmek çok yerinde bir karar olacaktır. Çocuklarımızın sevdiği hayvanlardan oluşan tabloları çocuk odasında tercih ederek hem çocuğunuzun mutlu olmasını sağlayabilir hem de şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Beyaz rengin ağırlıkta olduğu bir çocuk odasında hayvan temalı tabloların kara kalem tekniğiyle yapılmış olanlarını tercih ederek oda dekorasyonunu da bozmamış olursunuz.

Ormanın İçindeOrmanın İçinde
Ormanın İçinde

Ormanın içinde temalı bu duvar kağıdını yoğun ve kalabalık çocuk odalarında tercih edebilirsiniz. Ağaç görüntüsü hem odanıza sonsuzluk görüntüsü verecektir hem de dekorasyonunuzu bozmamanızı sağlayacaktır. Ormanın içinde teması bir çok mobilyayla kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Maymun Çiftliği

Maymun Çiftliği
Maymun Çiftliği

Maymunlarla dolu detaylı bir orman resmini içeren maymun çiftliği temasına çocuk odanızda şans verebilirsiniz. Beyaz renkli çocuk odasında yeşilin ve beyazın en güzel uyumunu bu temayla yakalayabilirsiniz.

Tavşan Aşkı

Tavşan Aşkı
Tavşan Aşkı

Tavşanlar çocuklarımızın en sevdiği hayvanlardan biridir. Beyaz yumuşak tüyleriyle ve şirin yüz ifadesiyle tavşanlar çocuklarımızın her zaman ilgisini çekmiştir. Tavşan aşkı teması da çocuk odası için tercih edilebilir. Özellikle kızlarımız için oluşturacağımız çocuk odasında tavşan aşkı temasına yer verebiliriz. Hem tavşanın saflığı hem de pembe rengin iç açıcılığı kızlarımızın muhakkak ilgisini çekecektir.

Doğanın Eşsiz Manzarası

Doğanın Eşsiz Manzarası
Doğanın Eşsiz Manzarası

Doğayı seven ve doğayı evinde yaşatmak isteyen ebeveynler çocuklarına küçük yaşlardan itibaren doğa sevgisini aşılamak isteyebilirler. Bunun doğrultuda çocuk odalarını tasarlamak isteyen ebeveynler hayvan ve doğa temalı bir tasarım oluşturmak isterler. Doğanın eşsiz manzarası temalı bu tasarımda doğa ile barışık ve doğayı seven aileler için bir tasarım oluşturulmuştur.

Oluşturacağınız çocuk odasında hayvan tablolarına geniş yapraklı bitkilere yer vererek şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Diğer taraftan yastıklarınızı ve minderlerinizi yaprak ve bitki resimli seçerek dekorasyonunuzu kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Dağlar ve Ağaçlar

Dağlar ve Ağaçlar
Dağlar ve Ağaçlar

Dağlar ve ağaçlar adlı bu temayı koyu renkli çocuk odalarınızda tercih edebilirsiniz. Dağlar odanıza hem sonsuzluk hissi verecektir hem de asil bir görüntü sunacaktır. Ağaçlar ise odanızdaki mobilyalarınızla uyumu sağlayıp oda dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close