AksesuarDuvar DekorasyonuKendin Yap

Duvarlarınızı Makrome ile Dekore EdinBirçok şeyde olduğu gibi ev dekorasyonunda da önceden moda olan parçalar ve teknikler zaman zaman popülerlik kazanabiliyor. Makrome de bu tekniklerden birisi. Özel bir düğümleme tekniği ile yapılan makrome, tekrar eski tahtına oturdu. Modern dekorasyon trendlerinde sıkça kullanılmaya başlanan makrome ile evinize bohem bir hava katabilirsiniz.

Makrome tekniğinde tıpkı halı dokuma gibi belli bir düzene uyarak, düğümler atılır ve ortaya şık desenler çıkar. Düğümleme tekniklerini iyi bilmek gerekir. Ayrıca uyulması gereken ipuçlarına sadık kalındığı taktirde ortaya birbirinden şık dekoratif aksesuarlar çıkabilir. El sanatlarına yatkın birisiyseniz kendi makrome aksesuarlarınızı yapabilirsiniz. Bu geleneksel teknik ile harika objeler tasarlayabilirsiniz. Makrome tekniği ile yapılabilecek bir çok aksesuar seçeneği mevcuttur.

Makrome Duvar Süsü
Makrome Duvar Süsü

Makrome tekniğinde, ipin gergin olması kadar atılacak olan düğümlerin de özenli bir şekilde sıkıca örülmesi gerekir. Ancak bu şekilde makromenin hem görsel olarak hem de sağlamlık olarak kaliteli olmasını sağlarsınız.

Duvarlarınızı Makrome ile Dekore Edin.

Makrome aslında uzun zamandır bildiğimiz ve çoğumuzun annesinin yaptığı bir el işidir. Ancak her el işi ve dekorasyon stilinde olduğu gibi zaman zaman popülerliğini kaybedip, sonra tekrar gündeme geliyor. Son dönemlerde tekrar eski önemini almaya başlayan makrome tekniği ile birbirinden şık duvar aksesuarları tasarlamak mümkündür.Makrome tekniği ile duvar aksesuarı
Makrome tekniği ile duvar aksesuarı

Bohem Tarzı Sevenler İçin Farklı Bir Seçenek.

Özellikle tarzınızda bohemlik varsa makrome aksesuarlar aradığınız tamamlayıcılığı sağlayacaktır. Keyifli ve zevkli bir makrome ayna, duvar rafı, makrome duvar süsü yada makrome duvar aydınlatması kullandığınız alana çok yakışacaktır. Bu aksesuarları kendiniz tasarlayıp, yapabileceğiniz gibi, satın almanızda mümkün. Birbirinden yaratıcı ve şık makrome aksesuar mevcuttur.

Makrome ayna
Makrome ayna

Sizlere sunduğumuz makrome duvar aksesuarlarının arasından evinize uygun olanı seçerek, ev dekorasyonunuzun daha etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Küçük bir dokunuş ile bir anda odanızın atmosferi değişecek. Ev dekorasyonunuza uygun tonlarda ipler seçerek var olan aksesuarlarınız için ufak makrome eklemeler yapabilirsiniz. Sıkıldığınız bir çerçevenizi makrome örgüler ile farklı bir tarza sokabilirsiniz. Makrome aksesuarların karşı konulamaz hoşluğu ile evinize güzellik katabilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close