Duvar Dekorasyonu

Gri Duvar İçin Ev Dekorasyonu Nasıl yapılmalı?

Gri duvarlar için hangi dekorasyon yapılabilirEv dekorasyonun da duvarlar en önemli alanlardan biridir. Yani duvarlarınız, evinizi baştanbaşa değiştirebilecek noktalardan birisidir. Son günlerin en trend dekorasyon önerilerinden biri de gri renk duvar veya duvar kâğıdıdır. Bu kadar trend olmasın da gri rengin nötr bir renk oluşu ve dinginlik vermesi de tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca gri renk duvar birçok dekorasyon tarzına yakışan bir renk tonudur. Fakat evimiz de kullanacağımız gri rengini kullanırken tonuna dikkat etmemiz gerekecektir. Eğer eviniz dar ise grinin koyu tonlarını kullanmamanız gerekmektedir. Evinizin duvarını gri rengine boyayacaklara birkaç öneri verebiliriz.

renkli aksesuarlar ile gri duvarı renklendir
renkli aksesuarlar ile gri duvarı renklendir

Gri Duvarlar İçin Dekorasyon Önerileri

  • Günümüzün önemli bir yerinin geçirdiğimiz salon dekorasyonu için bu rengi kullanmak bahsedildiği gibi yaşamınıza sakinlik ve dinginlik katacaktır. Griye boyadığınız salonun farklı renkler de katmak isterseniz sarı, turuncu, mercan ve turkuaz renkli mobilyalar çok yakışacaktır.
  • Grinin koyu tonunu kullandıysanız eğer evinizi karartmaması için duvarınız çıtadan yapılmış ahşap aksesuarlar ve aynalarla hareket, aydınlık ve ferahlık yakalayabilirsiniz.
  • Duvarlarınızın sadece bir bölümü gri olacak ise desenli gri duvarlar kağıtları ile bir sanat eserine dönüşecektir.
  • Griye boyayacağınız odanın rengi komple gri rengi olacak ise duvarınızı boyarken oda da bulunan mobilyaların açık veya koyu rengiyle tonsürtonu odanız da yakalayabilirsiniz.
  • Genel havası modern bir görüntüye sahip ise gri ve mavi uyumu evinize daha da modern bir hava katacaktır.
gri pembe uyumu
gri pembe uyumu
  • Gri renk duvarlarınızın havasını biraz yumuşatmak isterseniz renkli minderler renkli aksesuarlarla yumuşatabilirsiniz.
  • Çok karanlık evi olanların evlerine gri duvar ve beyaz rengin kontrastlığı ile hem daha geniş hem de daha ferah gözükecektir.
  • Duvarlarımız grinin kullanacaksanız eğer perde seçimleriniz de önemlidir. Eğer koyu bir gri tercih edecekseniz beyaz tonlarından seçmelisiniz böylelikle hem grinin dinginliği hem de beyazın ferahlığı sizi olumlu etkileyecektir. Beyaz perdenin kumaşının da ince ve olması dantelli olması, detaylı oluşu hem perdeler daha şık hem de eve modern bir hava katacaktır. Grinin açık bir tonunu duvarınız da kullanacaksanız eğer koyu lacivert veya mavi renklerini tercih edebilirsiniz. Bu iki renk birbirinin dengesini kolaylıkla sağlar ve eve şık bir hava katar.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close