AksesuarFas Stili

Fas Stilini Tamamlamak İçin ÖnerilerFas stili doğunun egzotik dokusu ile herkesi içine çeken bir tarz olmuştur. Bu harika stili evinizde kullanmak istiyor ancak tamamını bu şekilde dekore etmekten çekiniyorsanız, size bazı dokunuşlar kullanarak Fas esintisini yakalamanızı sağlayabiliriz. Bunun için bazı önerilerimiz olacak.

Fas stilinin vazgeçilmez parçalarından beğendiklerinizi evinize taşıyarak kendi tarzınız ile birleştirebilirsiniz. El boyaması seramikler, duvar kağıtları,  yastıklar, patchwork detaylar, moroccan yastıklar, antika parçalar ile harika esintiler oluşturabilirsiniz.

Fas Stilini Tamamlamak İçin Öneriler

Fas stili oryantal formlar, parlak yoğun renklerle, boncuk ve nakışlarla birleşerek gözlere hitap eden bir stildir. Bu etnik dekorasyon stili farklı stillerle harmanlanarak kimi zaman sade, kimi zamansa klasik tarzınızı daha size özel hale getirmenizi sağlıyor. İşte bu dokunuşlar;

Duvar Kağıtları ile Fas Esintisi

Fas stilinin mavi ve seramik parçalara verdiği önem ortadadır. Seramik yapamazsanız bile bu görünümde duvar kağıtlarını evinizde kullanabilirsiniz. Mavinin özgür görüntüsünün yanında doğunun etnik görüntüsünü birleştirerek evinizi stilize edebilirsiniz.

Duvar Kağıtları ile Fas Esintisi
Duvar Kağıtları ile Fas Esintisi

Patchwork Detaylar Kullanın

Patchwork bir çok kültürde kullanılan çalışmalardır. Ancak her stilde kendine özgü renkler ve dokularla çalışılır. Fas stilinde baharat tonları ve etnik kumaşlarla çalışılan bu özel desenleri evinizde zevkle kullanabilirsiniz. Böylece evinize Fas ve boho etkisini taşıyabilirsiniz.

Patchwork Detaylar Kullanın
Patchwork Detaylar Kullanın

Moroccan Yastıklara Yer Açın

Yastıklar ev dekorasyonunda vazgeçilmez ve mutlaka kullanılan detaylardır. Fas stilini bu güzel yastıklarla evinize taşımak ise oldukça kolaydır. İpekli, nakışlı, işlemeli el emeği yastıkları kullanarak evinize Fas rüzgarını getirebilirsiniz. Hatta bir parça Osmanlı ve bir parçada suzani havası sizinle olacaktır.Moroccan Yastıklara Yer Açın
Moroccan Yastıklara Yer Açın

Antika Parçalar Kullanın

Klasik ve antika parçalar oldukça dikkat çeken ve evin havasını değiştiren öğelerdir. Antika seviyorsanız ve imkanınız varsa bu özel parçaları evinize taşıyabilirsiniz. İmkanınız yoksa yine Fas stilini çağrıştıran fenerleri ev dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

Antika Parçalar Kullanın
Antika Parçalar Kullanın

Eklektik Öğelerden Faydalanın

Eklektik stilde her parça kullanılır. Eğer Fas stilini evinize taşımak istiyorsanız bir parçada eklektik olmayı göze almalısınız. Rahat ve konforlu olmayı önemseyen eklektik stilin etnik desenlerini ve kanepe örtülerini sizde kullanabilirsiniz.

Eklektik Öğelerden Faydalanın
Eklektik Öğelerden Faydalanın

Fas stiline ait bazı aksesuar kullanımlarını galerimizden görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close