Aksesuar

Ortama Işık Katan Yapay SukulentlerEv bitkileri her zaman ev dekorasyonunda ön planda olmayı başarmıştır. Bulunduğu ortama doğallık ve ferahlık katan bitkiler her eve yakışır. Doğru ev bitkisini seçerek harika bir dokunuş yapabilirsiniz. Ancak herkes canlı çiçeklerin bakımı ile ilgilenemez ve bu yüzden ev bitkisini tercih edemeyebilir. Bu noktada çözüm olarak yapay bitkiler devreye girer. Yapay ev bitkileri de en az gerçekleri kadar doğal, ferah ve sofistike görebilir.

Doğa severlerin severek beslediği ve evinde dekoratif öğe olarak kullandığı sukulentler ise çoğumuzun malumudur. Sukulentler dikensiz kaktüs olarak tanımlanır ancak içinde bir çok çeşit bitkiyi barındıran bir terimdir. Özellikle gövdesi su tutan etli bitkiler sukulent olarak isimlendirilir. Bütün kaktüsler sukulent denilebilir ancak bütün sukulentlre kaktüs değildir. Bu yüzden sukulentleri kaktüs olarak sınırlandıramayız. Sukulentler evimizde farklı renk ve formlarıyla güzel bir ortam oluşturabilir. Pek çok çeşidi bulunan sukulentlerin beğendiğiniz formunu kullanabilirsiniz. Sıcak ve kuraklığa dayanıklı olmasından dolayı bakımı oldukça kolaydır. Yine de ben canlı çiçek bakamam ama yapay olanlarla güzel bir ortam oluşturmak istiyorum diyorsanız size dekoratif ışıklı öğeler yapmak için fikir verebiliriz.

Ortama Işık Katan Yapay Sukulentler

Yapay sukulentleri ortam ışığı zamanlayıcısı ile düzenleyerek harika bir dekoratif öğe oluşturabilirsiniz. Üstelik sulamaya gerek yoktur ve büyülü bir ışıltı ile koşullar ne olursa olsun yaşayacaklardır. Gündüz dekoratif bir aksesuar olarak kullanılan yapak sukulentinizin akşam olduğunda gece lambası olarak yada güzel anlarınızda ambiyans oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Işıklı Sukulent
Işıklı Sukulent

Örneğimizde beton saksı içine yerleştirilen düzenek ile oldukça hoş bir yapay ışıklı dekoratif aksesuar elde edilmiştir. Açık sarı tonlarındaki taşlar ile ışık yandığında sarı ışık elde edebilirsiniz. Sukulentiniz ise her zaman sağlıklı ve taze görünür.Dekoratif Işıklı Sukulent
Dekoratif Işıklı Sukulent

Gün içinde ise sade bir dekoratif unsur olarak odalarınızı, çalışma masanızı yada istediğiniz alanı süsler. Modern görünümü ile her türlü stil ile kullanılabilir.

Yapay sukulent
Yapay sukulent

Fotoğraf galerimizden yapay ışıklı sukulentlerin nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close