Vintage

Evde Vintage Merdiven Kullanımı

Vintage Merdiven ModelleriEvlerinize rüstik bir hava katmanın yollarından biri de merdivenler ile süslemektir. Yıpranan eski bir merdiven evinizi büyüleyici bir ortama dönüştürebilecektir. Ancak merdiven projeleri, çiftlik evlerini seven insanlar ile sınırlı değildir. Yani merdiven projeleri modern, şık ve çağdaş bir tasarım estetiğini de tamamlıyor. Bu dekoratif vintage merdiven fikirleri ile evinize işlev ve stil katmak için ilham alabilirsiniz.

Merdiven ile bir evi dekore etmek oldukça orijinal fikirlerden biri olabilir. Evlerinize vintage bir atmosfer katarken aynı zamanda da merdiven basamaklarını raf olarak kullanabilirsiniz. Oturma odalarınızda kitaplarınızı, çerçevelerinizi ve diğer aksesuarlarınızı sergileyebilmeniz mümkün. Ayrıca bu merdivenlere de takılarınızı, şallarınızı ve kıyafetlerinizi asabileceğiniz askılık olarak da kullanabilirsiniz. Daha küçük merdivenleri ise yatak odalarınızda yatağınızın başucunda bulunan bir şifonyerlere dönüştürebilirsiniz.

Halı Kullanmaktan Kaçınmayın

Sadece ahşap bir merdiven ile süslemekle kalmaz, sert bir halı ile de merdivenlerinizi dekore edebilirsiniz. Sade bir atmosfer yaratmak isteyenler için merdiven halıları idealdir. Sevimli ve sıcaktır. Aynı zamanda ayaklarınızı ısıtıyor ve eski adımlara yeni parlaklıklar veriyorlar. Ek olarak ise kayma gibi kazaları da önlemiş oluyorsunuz.

Vintage Merdiven Modelleri
Vintage Merdiven Modelleri

Raflar Oluşturun

Merdivenlere ek olarak aydınlatmalarınız güzel ise bu durumda büyük bir rol oynamaktadır. Eski merdivenler ise geri dönüşüm projelerinin en çok aranan tasarımlarındandır. Bu tasarımlar arasında en popüler olanı merdivenleri raf olarak kullanmaktır. Çok zahmete girmeden el becerileriniz ile yapabileceğiniz bu dekoratif rafları evlerinizde birçok şekiller ile kullanabilirsiniz. Salonda şık kitaplık, mutfakta eşyalarınızı sergileyebileceğiniz bu raf fikri, yatak odanızda ayakkabılarınızı ve çantalarınızı düzende tutacak ünite veya ofisinizde saklama kutusuna yer vereceğiniz tasarım olarak da değerlendirebilirsiniz.Sepet Eşliğinde Depolama Alanı

Vintage merdivenlerin yaratıcı şekillerde pek çok alanda kullanıldığından bahsetmiştik. Bu alanlar arasında banyolar da yer almaktadır. Zahmetsiz bir şekilde eski merdivenin basamaklarına koyacağınız tel sepetler ile banyolarınızdaki kişisel bakım ürünlerini ya da tekstil ürünlerinizi şık bir biçimde sergileyebilirsiniz. Bu tarzda bir tasarım mutfak için de şık bir depolama sistemlerinden olacaktır.

Güzel Bir Aydınlatma
Güzel Bir Aydınlatma

Güzel Bir Aydınlatma

Tavanınıza yatay olarak montalayacağınız ahşap bir merdivene metal veya hasırdan yapılmış sarkıt aydınlatmalar dahil edilerek muntazam bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bu noktada mekânınıza endüstriyel hava katabilmek için zincir veya halat gibi malzemeleri de kullanabilirsiniz. Tavana asılı bir merdiveni ise sadece aydınlatma amacı ile değil, bitkilerinizi yerleştirebileceğiniz araç, eşyalarınızı sergileyebileceğiniz raf, çamaşır odalarınızda askı sistemi olarak da kullanabilirsiniz.

Merdivenler Fotoğraf Galerisine Dönüşebilir

Duvara yatay olarak monte edeceğiniz bir vintage merdiveni, çok yönlü şekillerde kullanabilirsiniz. Basamakları raf görevi görürken aynı zamanda aile fotoğraflarınızı da sergileyebileceğiniz bir ünite haline dönüşebilir. Çerçeveleri merdiven ayaklarına dayanıklı iplerle veya zincir ile tutturarak aşağıya sarkmasını sağlayabilirsiniz. Son derece dekoratif ve yaratıcı bir duvar dekorasyonu elde etmiş olursunuz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close