Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Duvar dekorasyonu, duvar dekorasyonu modelleri, duvar dekorasyonu nasıl olmalıDUVAR DEKORASYONU

Evini ya da iş yerini dekore etmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken pek çok ince detay bulunmaktadır. Gerek mobilyalar gerekse odanın minik ayrıntılarını oluşturan dekoratif nesneler olmak üzere ilgilenilmesi ve üzerinde durulması lazım gelen işler mevcuttur. Bunların arasında kuşkusuz en dikkat çekenlerden bir tanesi de duvar dekorasyonu ve burada  kullanılan dekorasyon ürünleridir. Temel adım olarak boyayla başlanan tasarım daha sonraki aşamalarda çeşitli tablolar ya da nesnelerle zenginleştirilebilir.

Soft Duvar Boyası

Duvar Boyasında Soft Renklere Ağırlık Verin

Duvar boyası odanın havasını bir anda değiştirebilen bir unsurdur. Öyle ki küçük bir odada kullanılacak koyu tonlarda duvar rengi istenilen görüntüden çok uzakta, basık ve sıkıcı bir ambiyans oluşumuna sebebiyet verecektir. Buna karşılık dar alanlarda uygulanması gereken şey ise soft renklerin tercih edilmesi olacaktır Böylelikle daha canlı ve estetik ortamlar elde edilebilir.

Duvarlar odanın aksesuar bütünlüğünü sağlamak için kullanılabilecek en uygun yerlerdir. Duvara monte edilecek raflar hem kitap koymak için hem de üzerine çeşitli nesneler yerleştirerek şık bir görüntü sağlamak adına tercih edilebilir. Aynı zamanda birden çok raf ile ortalıkta durması istenmeyen eşyalar içinde müsait alanlar oluşturulabilir. Ortamdan tasarruf ederek estetik duruşlar elde etmek adına bu güzel bir yöntemdir.

Farklılıktan hoşlananlar için renkli ışıklardan oluşan duvar dekorasyon ürünleri iyi bir tercih olabilir. Akşam ve gece saatlerinde loş görüntü sevenler bu şekilde güzel bir dekorasyon oluşturabilir.

Duvar Çerçeve Dekorasyonu

Çerçevelerle Duvarlarınızı Renklendirin

Çerçeveler duvarların olmazsa olmaz dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. İçlerine arzuya göre yerleştirilen fotoğraf ya da resimlerle ortama ayrı bir hava katılabilir. Yine ilginç fikirleri denemek isteyenler çeşitli desenlerdeki boş çerçeveler ile tasarım bir duvar elde edebilir.

Duvar Ayna Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonunun Olmazsa Olmazı Aynalar

Dekorasyonun önemli ayrıntılarından biri kuşkusuz ayna kullanımıdır. Bilhassa dar alanları geniş gösterebilmek adına sıklıkla tercih edilmektedir. Pencere karşısındaki duvara yerleştirilecek dekoratif aynalar estetik bir görüntü sunmasının yanında ışığı odanın içinde güzel bir şekilde dağıtarak canlı bir ambiyans oluşturmaktadır.

Çeşitli dekorasyon figürleri de odalardaki duvarları süslemek adına uygundur. Yatak odasında yatak başlığının hemen üzerine yerleştirilecek yıldız, kar tanesi gibi figürler farklı bir havayı yansıtacaktır.Ahşap Boyama Duvar

Ahşap Boyama İle Duvarlarınızı Dekore Edin

Ahşap boyama özellikle kadınların ilgisini çeken bir hobi türüdür. Çeşitli tepsiler, kutular ya da sehpalar boyanarak dekoratif ürünler elde edilmektedir. Ahşap boyamayı duvar dekorasyonunda kullanmakta mümkündür. İsteğe bağlı olarak ahşap parçalarını boyayıp desenlerle süsleyerek duvarlar için şık nesneler ortaya çıkarılabilir.

Ahşap Boyama Duvar Dekorasyonu

Çiçek sevenler içinde güzel bir fikir mevcuttur. Duvarlara monte edilecek saksılar çiçeklerin yaydığı tatlı enerjiyi odanın içine getirecek ve aynı zamanda ilginç bir dekorasyon fikri olacaktır.

Duvar Köşe Rafı Dekorasyonu

Köşe Rafları Duvarın Daha Şık Görünmesi İçin İyi Bir Seçim Olabilir

Duvarların köşeleri de dekorasyon için oldukça uygun alanlardır. Köşe raflar yerleştirilerek üzerlerine mumlar konabilir, kitaplar yerleştirilebilir ya da küçük bir saksı içerisinde rengârenk çiçeklerle ortamın havası bir anda değiştirilebilir.

Duvar Köşe Rafı Tasarımı

Sevilen şehirlerin tabloları, doğa fotoğrafları ya da modern çizgiler taşıyan ressam tabloları gibi çeşitli fikirlerde duvar dekorasyonu için iyi birer örnektir. Resim yapmayı sevenler kendi çizdiklerini duvarlarına taşıyarak özel bir tasarıma da imza atabilirler.

Köşe Rafı

El emeği ürünlerle de odaların tasarımına katkıda bulunulabilir. Örneğin ayakkabı kutuları isteğe bağlı olarak renkli tonlarda boyanarak duvarlara asılabilir, içlerine de vazo, mum gibi dekoratif ürünler yerleştirilebilir. Yine ilginç bir fikir olarak desenli bantlarla duvarlara çerçeve yapılarak içleri doldurulabilir.

Duvar dekorasyonunda kullanılacak ürünler tamamen ev sahiplerinin arzusuna bağlıdır. Klasik nesnelerle tasarım tamamlanabilir ya da farklı fikirlerle dekorasyona destek verilebilir. Önemli olan kişilerin tarzını yansıtacak dokunuşlardır. Minik hareketlerle dahi göze hoş gelen ortamların oluşturulması mümkündür.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close