Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Modelleri 2019

Mutfak modelleri 2019 trendleri

Mutfakta mevcut olan düzeninizin yenilenmesi gerekiyorsa veya sadece eski bir renk düzenini yenilemek istiyorsanız, hayalinizdeki mutfağı planlamak için mükemmel bir zaman. Ama mutfak tasarım dünyasında, mutfak modelleri 2019 trendlerinde neler var bilmek ister misiniz?

2019 yılında mutfak tasarımları, ahşap kaplamalar, renk kontrastı, doku, metaller ve devam eden endüstriyel görünüm ile birlikte çalışılıyor.

Mutfağınızı kişiselleştirme, 2019 yılında büyük bir trend olacak. Mutfak dolabı modellerinde kapılarında daha cesur renklerin ve dokuların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Çarpıcı koyu renklerin ve doğal ahşap  malzemelerinin karışımı, popülerliğini sürdürmeye devam ederken, beton gibi daha fazla endüstriyel kaplamalar da mutfağa ilgi vermek için bunlarla birlikte kullanılacaktır. Tüketiciler giderek daha fazla çeşitlilik ve stil ile renk seçimlerinde cesur olmaya çalışıyorlar.

2019 mutfak modelleri

Mutfak Modelleri 2019

Renklerden malzemelere ve cihazlardan estetiğe kadar, 2018’in en iyi mutfak trendlerine bir göz atın.

Canlı renk mutfaklar

Canlı renk şemaları hem İskandinav uygulamaya odaklanarak 2019 için popüler olmaya devam edecek. Parlak renkli tam maksimalizm renk çatışmaları ve mat mutfaklar . Mutfakta renk kullanımı son derece önemlidir ve ev sahiplerinin kişiliklerini ve ihtiyaçlarını yansıtmalıdır. Örneğin, yemek pişirmek için kullanılan alan aydınlık olmalı ve eğlence için tasarlanan alanlar uygun bir ortam sağlamak için daha koyu bir öze sahip olabilir.

canlı renklerde mutfak modelleri 2019
canlı renklerde mutfak modelleri 2019

Pastel Mutfaklar

Pasteller gerçek tasarım avantajları sunuyorlar, koordine edici veya kontrastlı bitişler olarak kullanıldığında mutfağa biraz eğlence katmanın harika bir yoludur. Bazı bireysellik yaratmaya hevesli olanlar için, ancak cesur renklerin dramatik kontrastı için yeterince cesur değillerse, pasteller popüler gri  renkler ve ahşap efektleri için ideal ortaklardır. Özellikleri vurgulamak ve yaratmak için kullanılan mavi, sarı, pembe ve yeşil pastel renkler gerçek bir etki  faktörü oluşturabilir.

pastel mutfak modelleri 2019
pastel mutfak modelleri 2019

Mavi Mutfaklar

Kobalt mavisi ile toz mavisi ve deniz mavisi  2019 mutfak modelleri arasında en trend renkler. Bu çok yönlü renk tonunun daha koyu tonları en popülerler olacak. 2019 yılında en büyük renk trendi, mutfakta koyu mavi kullanma arzusudur.  Bu cesur ve dramatik ev içinde bir açıklama yapmak isteyenler için çok popülerdir.

mavi mutfak modelleri 2019
mavi mutfak modelleri 2019

Sıcak nötr ve altın aksan

Altınlar bir süredir trendler içinde  duruyorlar, ancak bunları, 2018 ve 2019 yılları  için büyük ve organik malzemelerle birleştirmeye yönelik hareket büyük olacak. Nötrlerin, altınların ve organik dokuların kullanımını birleştirmek, hafif bir ortalık hissi veriyor ve hem stil hem de madde açısından isabetli. Bohem bir görünüm değil sadece diğer renklerle kolayca adapte edilebilir ve aynı zamanda kaliteli ve zamansız tasarımı ile el ele geliyor. Bir mutfak sunması gereken şey diyebiliriz.

nötr renk ve altın renk mutfaklar 2019
nötr renk ve altın renk mutfaklar 2019

 Ada Mutfaklar

Düzenleri genellikle kullanılabilir alan çokluğu tarafından sağlanır. Ada mutfaklar daha büyük mutfaklar için idealdir. 2019 yılında ada mutfak tasarımlarının çoğu, kahvaltı barı yada oturma alanları adaya bitişik oturma yerlerine sahip olacak, böylece yemek alanı mutfak alanına dahil ediliyor.

ada mutfaklar 2019
ada mutfaklar 2019

Bir ada veya kahvaltı barı da bir depolama alanı ve yemek için bir yer olarak da kullanılabilir. Ancak daha az sıklıkla gerçek yiyecek hazırlığı için kullanılırlar. Bir cihaz kurarak adanızı daha fazla kullanın – adanızda küçük bir lavabo veya ocak eklenmesi herkesin yemek hazırlığına dahil olabileceği anlamına gelecek!

Açık mutfak rafları bir açıklama yapıyor

Açık raflar, ev sahipleri için kendi kişiliğini küçük aksesuarlarla ve hatta raflara yerleştirilmiş yiyecekler yansıtmasına izin veriyor.  Mutfaklarında yeni bir açıklama yapabilecek şekilde açık raf sistemleri giderek mutfaklarda daha popüler hale geliyor . Bir başka önemli iç mekan trendini birleştiren, yeşil bitkiler ve çiçekler eklemek için mükemmel bir ortam sağlayan mükemmel bir fırsat.

açık raf sistemli mutfaklar 2019
açık raf sistemli mutfaklar 2019

Göstermek istemediğiniz eski yemek takımlarını, ortamdaki yiyecekleri ve mutfaktaki diğer parçaları ve bobinleri saklamak için saklı depolama alanları da her zamankinden daha önemli olacak. İç çekmeceler, depolama sistemlerini ve uzun süreli depolama alanlarını da dışarı çekerek mutfaklara girmelerini sağlayacak.

Tek renkli mat mutfaklar

Ahşap kapı, mutfak dolabı tasarımlarında hala popüler bir seçimdir. Birçok tüketici için çok popüler olan tek renkli mat yüzeyler ile geleneksel bir tasarıma sahip mutfak dolapları  farklı ve pratik yeni tasarımlar sunuyor.

tek renk mat mutfaklar 2019
tek renk mat mutfaklar 2019

Bakır ve Altın mutfak dolabı kulpları

2019 Mutfak dolabı modelleri kapılarında bakır ve altın metal kulp tutacakları ile dikkat çekiyor.

Tek renkli mat mutfak dolaplarından modern dolaplara ve parlak renklere kadar gül rengi  metal altınlarına karşı süslü kulpları düşünün.  Daha fazla ev sahibi, günlük paslanmaz çelik ve siyah alternatifleri bulmaya çalışırken, kulplarda bulunan gül altın tonları ve bakır aksanlara, aksesuar ve aletleri eşleştirme yönünde giderek artan bir eğilim var.

altın renk kulplar 2019
altın renk kulplar 2019

Gizli aydınlatma

Aydınlatma çeşitleri mutfakta iyi bir tasarımın anahtarıdır. Üç kolye lambasının geleneksel çizgisi popüler olmaya devam ediyor ve her zaman dikdörtgen bir mutfakta çarpıcı görünüyor ya da bir ada üstüne asılıyor.  Kolyeler görev aydınlatması kadar iyi çalışabilir .  Çalışma yüzeyini aydınlatan göz seviyesindeki dolapların alt tarafındaki LED şeritlerle tamamlamanızı öneririz. Mutfağın büyüklüğüne bağlı olarak, bu şemayı dikkatlice yerleştirilmiş gömme ışıklar ile de tamamlayabilirsiniz.

gizli aydınlatmalı mutfak dolapları 2019
gizli aydınlatmalı mutfak dolapları 2019

Dolap ve tezgah altı aydınlatma, bir odanın atmosferini değiştirmek için en kolay yoldur.  Bir mutfağın eğlenceli bir alana dönüştürülmesi için tezgahların altına gizlenmiş LED’ler yerleştirilebilir.  Bir odayı aydınlatmak ve mevcut aydınlatma özelliklerine biraz zıtlık eklemek için kolay bir yol.

Çoklu fırınlar

İnsanlar bugünlerde daha yoğun yaşam tarzlarına katılıyorlar ve aynı anda çok sayıda yemek pişirmek mantıklı daha geliyor. Birden fazla fırın , uzun duvar dolaplarına yerleştirildiği ve orijinal taş duvar ile tezat oluşturduğu bir açıklama bile oluşturabilir .

çoklu mutfak fırınları 2019
çoklu mutfak fırınları 2019

Mutfak modelleri 2019 trendlerinde fırınlar mutfak dolaplarına gömme olarak yerleştiriliyor. Birden fazla bulaşık makinesi, çamaşır makinesi talepleri de var.  Sadece bir aile evi  için çeşitli talepleri yerine getirmekte en önemli olan yeterli alanın bulunduğundan emin olmak.

Akıllı mutfağın yükselişi (hepsi bir tuşa basarak)

Mutfak modelleri 2019 sezonunda akıllı seçenekler ile büyük bir giriş yapıyor. Akıllı cihazlar hızlı bir şekilde gelişmekte .Bugünün yaşam şartlar içinde bir zorunluluk olarak görülüyor; w ifi hazır aletler – mutfaklarımızı uzaktan kontrol etmemize izin veriyor.

Bu arada  hepsi tek bir merkezi hub üzerinden kontrol edilebilen entegre müzik ve ışıklandırma sistemleri , ayrıca iPad’ler için entegre cep telefonu şarjlı yemek tarifleri  vb.

akıllı mutfak modelleri 2019
akıllı mutfak modelleri 2019

Özellikle, mutfak modelleri 2019 yılında satış siteleri  ve Google Home düğmesi , mutfakta ev sahiplerine ürün sipariş etme, müzik çalma, hatırlatıcı alarm  ayarlama veya tek bir tuşa dokunarak ya da bir sesin dokunuşuyla tarifleri bulma olanağı sağlayan temel özellikler sunacak.

Dünyanın en gelişmiş içme suyu cihazları sıradan suyu tek bir dokunuşla müşterilerin tercihi haline getirebiliyor.  Herhangi bir mutfağa bu önemli ve akıllı katkı, bir düğmeye basarak kaynar, soğutulmuş ve köpüklü suyu saf olarak sağlar.

Altın ve karışık metaller

Altın rengi metaller 2018 yılında çok popülerdi ama bu, sıcak renkler ile eşleştirilen ve mutfak içinde ifade özellikleri olarak hareket eden malzemeler ile 2019’a kadar devam edecek bir trend.

Ayrıca Bakınız: En son modern 2018 mutfak lavaboları ve muslukları

Mutfak modelleri 2019 yılında sadece musluklar değil, özellik muslukları ve bildirim lavaboları da giderek popüler hale geliyor.

altın renk metal musluk 2019
altın renk metal musluk 2019

Altın kapılarla, kapı kollarıyla, fırınlarla, lavabolarla çarpıcı odak noktaları yaratabiliyorsunuz. Karışık metaller hala önemli bir trend ve metal aletler ile karıştırmak çok şık. SMEG , siyah, beyaz, kırmızı, mavi, nane ve pirinç, gümüş ve bronz gibi diğer metallerle çok iyi karışmış çok fazla renkli metal cihazlara sahiptir.

Çok fonksiyonlu oluklu lavabo

İstiridye, şampanya veya büyüyen bitkiler ve tabii ki de yemek hazırlamak için geleneksel bir lavabo olarak kullanılabilen çok işlevli bir tekneye sahip olabileceğinizde, bir lavabo için neden tek bir seçeneğiniz var. Çok yönlü entegre kanallı lavabo , her türlü mutfağa mükemmel bir ektir ve ev sahiplerinin çok beğendiği  favori bir görünüm olmuştur.

oluklu mutfak lavabo modeli 2019
oluklu mutfak lavabo modeli 2019

Endüstriyel görünüş ağır metal ve beton etkileri ile gelişir

Beton efektli yüzeyler gibi endüstriyel stil özelliklerine dikkat edin – Endüstriyel lambalar, beton püskürtmeli kapılar veya beton efekt dolaplar artmaya devam edecek ve aynı zamanda depolama ve göz alıcılık için siyah kulplar ve açık stil metal çerçeve raflarının da olduğunu söyleyebiliriz.

endüstriyle mutfaklar 2019
endüstriyle mutfaklar 2019

Ağır metal ile dolaplara bile depolama alanı geliyor ve özellikler işlevle birleştiğinde, amaca yönelik mutfaklar yaratıyorsunuz.

Doğal cilasız ahşaplar ve çekici kaplamalar

Ev sahipleri, materyal kullanımı konusunda daha dikkatli olduklarından , 2019 için doğal ahşaplar ve kaplamaların  kullanımında bir artış göreceğimizi düşünüyoruz . Bu malzemeler mutfağa doku ve entrika ekliyor. Duvar kaplamalarından benzersiz dolaplara ve raflara kadar her şey için kullanılabilir. Stil sahibi odaları oluşturmak için yüksek kaliteli ahşap kullanımı büyük bir trend olacaktır.

doğal cilasız ahşap mutfak dolapları
doğal cilasız ahşap mutfak dolapları

Suni mermer ve taş tezgahı

Mutfak modelleri 2019 yılında tezgahlarında dalgalanma görüyoruz . Modern mermer tezgahı ihtiyacına uygun olarak son derece kullanışlı ve aynı zamanda son derece şık bir tasarımdır. Devrim yaratan üretim süreci, bugün piyasada mevcut olan en dayanıklı yüzey malzemesini üretmek için yüzde 100 doğal malzemeler, aşırı ısı ve yoğun baskı kullanıyor.

suni mermer ve taş tezgah
suni mermer ve taş tezgah

Bir önceki yazımız olan 21 Siyah ve ahşap mutfak dekorasyonu modeli başlıklı makalemizde ahşap mutfak, mutfak dekorasyonu ve siyah mutfak hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Mutfak Modelleri 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close