Ev Tekstili

Etnik Desenli Halı Dekorasyonu

Etnik desenli halı dekorasyonu nasıl yapılmalıGeometrik desenleri ile bilinen kilim ve halılar bu zamanlarda fazlasıyla moda. Kilim çeşitleri ve halıları dekorasyonlarda nasıl kullanabileceğiniz konusunda ipuçları vereceğiz. Halılar iç tasarımlardaki en popüler dekor parçalarından biridir. Her türlü şekil ve boyutlarda halı bulabilirsiniz. Goblen gibi duvarları için tasarlanan halı çeşitleri de mevcuttur. Birçok kişi evlerinin dekorasyonu için doğu halılarını kullanmayı tercih etmektedirler. Bu türdeki halılar evinizde etnik bir his yaratabilir. Mükemmel bir egzotik hava oluşturabilmek için odadaki aksesuarları ve mobilyaları uyumlu bir küme oluşturacak şekilde nasıl kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz.

etnik halı modelleri
etnik halı modelleri

Fazlası İle Kullanışlı

Renkler ve dokular ile oynamalısınız. Örneğin minimalist bir etnik dekor oluşturmak isteyebilirsiniz. Ancak dekor dengesine dikkat etmelisiniz ve aşırıya kaçmamalısınız. Odalarınıza etnik atmosferler katmak için kullanabileceğiniz harika bir örnek, kilim halılardır. Yün, pamuk ve ipek gibi doğal malzemeler ile yapılan birçok kilim vardır. Bu malzemeler yüksek kalitede ve uzun ömürlüdürler.etnik mavi halı
etnik mavi halı

Kilimler Hangi Dekor Stilleri İle Uyumludur?

Bekleyeceğiniz gibi, oryantal ve Asya tarzı etnik dekora sahip evler için kilimler oldukça harika seçimlerden biridir. Sık sık seyahat eden biri iseniz, Arap ülkelerinde seyahat eden birçok kişilerin kilim satın aldığından emin olabilirsiniz. Bundan dolayı aynı stilde başka dekor parçaları bulmanız bir denge yaratacaktır. Diğer bir fikir İskandinav tarzında bir dekorasyon için kilim kullanmanızdır. Bol miktarda ışık, açık renk, doğal malzemeler ile ahşap bir zemin. Kilim bu dekorasyona fazlasıyla orijinal dokunuş katacaktır. Sadece desenleri karıştırmamak için dikkat etmelisiniz. Minimalist ve İskandinav stillerinin birleşmesine göz atmanızı öneririz.

Bir Başka Stil

Bohem tarzında oluşturacağınız odalarınızda da kilim kullanmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle mutlu ve renkli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Halıların üzerinde puf veya minder kullanabilirsiniz. Hemen yakınında alçak sehpa kullandığınız takdirde kendi huzur köşenizi oluşturabilirsiniz.

Halıları Nereden Satın Alabilirsiniz?

Öncelikle kilim ve halı geleneğine sahip ülkelere seyahat ederek bu halıları bulabilmeniz mümkün. Bunun dışında antika eşya satan bir mağazada da bulabilirsiniz. Elbette başka kilim satan mağazalar da mevcut. Geometrik desenli renkli yün kilim ve halıları bulabilirsiniz. Herhangi bir odanıza özgünlük katacak aynı desendeki başka mobilya parçaları da bulunmaktadır. Geometrik iki desenli sandalye ve koltuklardan alabilirsiniz. Bu parçalar etnik dekora sahip mekânlarınızda muhteşem görüntüler sergileyecektir. Kilimler sayesinde odalarınıza renk ve hayat getirebilirsiniz. Bu ürünler çok yönlüdür. Hem döşemelerinizi hem de duvarlarınızı bu kilimler ile süsleyerek her türlü olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Bu halılar, el dokumasıdır. Bundan dolayı daha değerlidir ve maliyetlidir. Desenlere geldiğimiz zaman genelde üçgen veya eşkenar dörtgen gibi motiflere rastlayabilirsiniz. Bu şekiller ters çevrilmiş hallerde de işlenebilmektedir. Bazı halıların çevresine çerçeve yapılır. Kilimler de çok renklidir. Bununla beraber dikkatli bir biçimde bakarsanız, boyaların hiçbir zaman birbirine karışmadığını fark edebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close