Banyo DekorasyonuMutfak Dekorasyonu

Mutfak ve Banyolar için Etkileyici Fayans Stilleri

Mutfak ve banyonuzda klasik çizgiden sıyrılıp bu alanlara hareket ve şık bir tarz katmak istiyorsanız yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz etkileyici fayans stilleri ve dekorasyon önerilerini mutlaka incelemelisiniz.Mutfak ve Banyolar için Etkileyici Fayans Stilleri

Mutfak ve banyo gibi temizliği vurgulayan alanlarda kolay temizlenebilmesi hemde suya dayanıklı bir yapıya sahip olmalarından dolayı seramik fayanslar popüler yapı malzemeleridir. Seramik fayanslar kullanışlılar fakat özellikle klasik tek renk tasarımlar bir süre sonra göze sıkıcı gelmeye başlayabiliyor. Eğer mutfak ve banyonuzda klasik çizgiden sıyrılıp bu alanlara hareket ve şık bir tarz katmak istiyorsanız yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz etkileyici fayans stilleri ve dekorasyon önerilerini mutlaka incelemelisiniz.

Mutfak ve Banyolar için Etkileyici Fayans Stilleri

Seramik fayanslar her dönemin tasarım çizgisini dekorasyona yansıtabilen önemli unsurlar. Özellikle banyo ve mutfak gibi alanlara uygun yapısı olması dışında, ortamın atmosferini büyük ölçüde değiştirebilme gücüne sahipler. Dekoratif fayanslar ile bu alanlarda büyük farklılıklar yaratabilmek mümkün, hem dekorasyonu tamamlayan hemde görsele zenginlik katan farklı tarzlara etkileyici fayans stilleri yazımızın devamında size eviniz için ilham verebilir.

mutfak ve banyolar için etkileyici fayans stilleri 2020

Patchwork Fayanslar

Son yıllarda dekorasyon dünyasında revaçta olan patchwork tekniği, döşemelik kumaşlardaki popülerliğini banyo ve mutfak fayanslarında yakalamış görünüyor. Eskilerin kırkyama olarak adlandırdığı patchwork kullanıldığı alana modern ve enerjik bir stil ekliyor. Birbirinden canlı renkleri ile ister klasik ister modern her tarz mutfak ve banyo için etkileyici bir fayans stili.

modern patchwork fayans modelleri 2020

Banyonuz yada mutfağınız için hem modern hemde dinamik bir stil arıyorsanız patchwork fayansları mutlaka incelemelisiniz. Hem duvar hemde zemin için ferah ve şık bir seçenek.

DAHA FAZLA : Patchwork Fayanslar ile 15 İlham Verici Mutfak

Çini desenli fayanslar

Geleneksel yada modern, mutfak ve banyonuz için hangi iç mekan stilini tercih ederseniz edin çini desenli seramik fayanslar kullanarak ferah ve sıcak bir etki yaratabilirsiniz. Çini desenleri klasik bir banyoyu hiç olmadığı kadar cazibeli ve şık stile çevirebilir. Özellikle açık mavi tonlar seçilirse banyo ve mutfaklarda tam bir Akdeniz ruhu ortaya çıkacaktır. Rahatlatıcı aynı zamanda sakin bir atmosfer yaratmak için yumuşak renklere sahip desenleri tercih edebilirsiniz.zarif çini desenli banyo seramikleri 2020

Eğer desenlerin göz yoracağını düşünüyorsanız çini desenli fayansları sade belli bir alana uygulayarak risk almadan aynı şekilde estetik bir görünüm yaratabilirsiniz. Tek bir duvarda kullanılan çini fayanslar banyonun yada mutfağın odak noktası olacaktır.

çini banyo karo modelleri 2020
çini banyo karo modelleri 2020

DAHA FAZLA : Çini Desenli Banyo Dekorasyonları

Geometrik desenli fayanslar

Modern bir banyo yada mutfak için fayans seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız geometrik desenler aradığınız çözüm olabilir. Hem mutfak hemde banyo için modern ve hareketli bir stil için geometrik desenli fayanslar ideal bir seçenek, geometrik şekillerle desenler oluşturarak bu alanları daha cazibeli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

geometrik desenli modern fayanslar 2020
geometrik desenli modern fayanslar 2020

Odak noktası zeminler

Son yıllarda mutfak ve banyo dekorasyonlarında odak noktası zeminler öne çıkmış durumda. Desenli fayanslar zeminde çarpıcı bir etki yaratırken, aynı zamanda mekanın tarzını vurgulayan tamamlayıcı bir unsur görevini görüyor.

desenli fayanslar ile odak noktası zeminler

Banyo yada mutfak  zemini için desenli seramik fayanslar kullanacaksanız renk ve desen seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Küçük alanlar için koyu renklerden ve büyük desenlerden kaçınmalısınız, beyaz tonları içeren sade fayanslar mekanı olduğundan daha ferah ve büyük gösterecektir.

açık renk yer seramikleri


2 thoughts on “Mutfak ve Banyolar için Etkileyici Fayans Stilleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close