Belçika TarzıEv DekorasyonuMobilya ModelleriSalon DekorasyonuYatak Odası DekorasyonuYemek Odası Dekorasyonu

Belçika Tarzı Dekorasyon

Sade, Lüks, Eski ve Yeni Bir AradaFarklı olmayı seven, zevkleri olan insanlar için günümüzde ev dekore etmek artık çok kolay bir hale gelmiştir. Bütün kültürler hakkında rahatça bilgi toplayıp, onların tarzları hakkında pek çok bilgiye gayet rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

Geleneksel ve çağdaş dekorasyon stilleri bir arada olsun istiyorsanız, Belçika tarzı tam size göredir. Bu tasarım stilinde sade, lüks, yeni, eski bir arada barınabilir. Bu kavramları bir araya getirerek uyum sağlamanız size sıcak bir ortam kazandırır. Belçika tarzı ev dekorasyonu yapabilmeniz için şu noktalara dikkat etmeniz, size içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir eve sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sıcak Renkler ve Doğal Malzemeler

Evinizi bu tasarım stili ile dekore etmek istiyorsanız, öncelikle renk seçimini yapmalısınız. Nötr renkler arasında uyumlu seçimler yapmanız dekorasyonunuzu sıcak ve huzur verici hale getirecektir. Belçika tarzı dekorasyonda renkler en önemli unsurdur. Seçebileceğiniz renkler arasında bej, kahverengi, gri vardır. Bu tonlar gerçek bir Belçika stilini yansıtan asıl renklerdir.

Renk seçiminin yanı sıra malzeme tercihinizde önemlidir. Ahşap malzemelerin işlenmemiş halini kullanılmalıdır. Ahşap doku ile derinlik yaratabilirsiniz. Keten, Belçika tasarımında önemli bir yere sahiptir. Keten malzemelerle dekorasyonunuza doğallık ve zarafet katabilirsiniz. Kullanabileceğiniz diğer doğal dekor ürünleri ise seramik ve doğal taşlardır. Belçika stilinde kusursuzluk değil doğallık ön planda olduğu için bu ürünleri doğal halleriyle kullanmanız gereklidir. Seramiklerin kireçli, ahşapların cilalanmamış olması gibi…

Büyük ve Geniş Mobilyalar

Keten ve büyük boy mobilyalar seçerek, Belçika stilinin diğer önemli unsurunu da yakalamış olursunuz. Geniş ve rahat görünen bu mobilyaların karşı konulamaz davetine sizde kendinizi kaptıracaksınız. Misafirlerinizi bu sıcak ortamda ağırlamanın keyfine varırken, onlarda bu konforu bırakıp gitmek istemeyeceklerdir.Mobilya seçiminden sonra dekoratif unsurlar eklemek yerinde olacaktır. Eskimiş görüntüler bu tasarımın vazgeçilmezlerindendir. Eski, yıpranmış yada okside olmuş görünümler dekorasyonunuza zenginlik katacak. Ayrıca antikalar ve uzun yıllar kullanılmış olan eşyalar işinize yarayacaktır.

Eski Yeniyle Buluşuyor

Belçika stilinde eski ve yeni bir arada demiştik. Bu birleşim ile eski parçalar derinlik katarken yeni parçalar ile tazelik ve modern dünya bir araya gelir. Bu birleşimin bol ışık alması da daha sıcak daha yumuşak ve insanı kendine çeken bir ortam oluşmasına neden olur. Dekore ettiğiniz alanın bol ışık alan havadar bir yer olmasına özen göstermelisiniz.

Eski, yeni, büyük mobilyalar derken ortaya tam bir karmaşa çıkmaması gerekir. Bütün bu bileşenleri bir araya getirmeye çalışırken dağınık ve kalabalık bir ortam olmasına izin vermeyin. Çünkü aslolan tüm bu çeşitliliğin içinde sade kalmayı başarmaktır. Sadelik Belçika stilinin dikkat çeken unsurlarındandır.

Eski hasır sepetler ile zenginlik katarken, kütükler, ahşap kase ve dekoratif aksesuarlar, antika dolaplar, sandalye ve banklar bulabilir, yada bunları ahşap malzemeler ile hazırlayabilirsiniz. Önemli olan iyi seçilmiş ve uyumu bozmayan aksesuarlar olmasıdır.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close