Aksesuar

Çalışma Masalarını Düzenlemek İçin Aksesuar Fikirleri

Çalışma Masalarınızı Güzelleştirmenin YollarıEvinden çalışanlar veya işlerini evde devam ettiren kişiler, zaman zaman çalışma motivasyonlarını bulmakta zorlanıyor olabilirler. Evde rahat ve düzenli bir çalışma alanları oluşturmak, yerinizden kalkıp işe koyulmanızı sağlayabilecek önemli motivasyon kaynağı olabilir. Tertipli ve temiz bir çalışma ortamınızın olması, şık aksesuarlar ve ferah atmosferi olan çalışma veriminizi destekleyebilir.

Geniş Bir Masa Kullanın

Geniş bir çalışma masanızın olması dağınıklıktan uzak çalışma alanı oluşturmanızı sağlayacak önemli elemanlardan biridir. Çalıştığınız zaman kitap ve defter gibi materyallere ihtiyaç duymayacak, işlerini bilgisayar ve kalemler ile idare eden kişiler için sade bir masa yeterli olacaktır. Böylece farklı ofis mobilyalarının doldurmadığı, havalı bir çalışma alanı elde edebilirsiniz.

Dağılanları Bir Araya Getirin

Evde çalışma alanınızı oluşturmak istiyor fakat bu alanı oluştururken ofis mobilyalarınızdan uzak durmak istiyorsanız büfe, konsol gibi mobilyaları depolama ünitesi olarak kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde iş kalabalığını bir arada tutarken aynı zamanda sıcak ev dekorasyonu tarzınızdan da uzaklaşmamış olursunuz.

Çalışma Masalarınızı Güzelleştirmenin Yolları
Çalışma Masalarınızı Güzelleştirmenin Yolları

Bitkilerle Canlandırın

Çalışma alanlarınızda çeşitli çiçek ve ev bitkilerine yer vermeniz, ortamı canlandırmak ve renklendirmek adına tercih edilebilir. Dekoratif vazo ve saksılarda sergileyebileceğiniz bitkilerin yanı sıra yeşil yaprak ve çiçek desenleri olan doğal ürünleri de dekorasyonunuza dahil etmeniz, çalışma odanızın zenginleşmesini sağlayacaktır.

Dekorasyona Renk Katın

Çalışma alanınızın dekorasyonunun sıkıcı olmamasını sağlamanız, çalışma sürecinizin daha keyifli olmasını sağlayabilir. Ev dekorasyonunda eğlenceli desenlere ve canlı renklere yer vermeyi seviyorsanız bu elemanları çalışma alanınıza dahil etmekten kaçmamalısınız. Bir duvarınızı canlı renge boyamak ya da duvar kâğıdı ile kaplamak, renkli mobilyaları tercih etmek veya eğlenceli aksesuarları kullanmak değerlendirebileceğiniz birkaç önerilerdendir.

Hareketli Ürünleri Tercih Edin

Kimi zaman çalışma alanlarınızda hareketli alanlar oradan oraya hareket etmeniz, materyalleri taşımanız gerekebilir. Çalışma alanlarınızda hareket esnekliği sağlamak ve kolaylaştırmak için tekerlekli sandalyeler gibi mobil ürünleri tercih edebilirsiniz. Çalışırken zaman zaman kendinizi stres ve baskı altında hissedebilirsiniz ve sakinleşmeye ihtiyaç duyarsınız. Çalışma alanı dekorasyonunuzda mavi renge yer vererek bu rengin rahatlatıcı ve sakinleştirici gücünden faydalanabilirsiniz.Çalışma Masası Raf Örnekleri
Çalışma Masası Raf Örnekleri

Açık Raflarda Depolayın

Çalışma alanınızdaki tertip ve düzeni sürdürebilmek sizin için oldukça önemli bir unsur ise, çalışma materyallerinizi oluşturacağınız düzene göre depolamanıza olanak veren depolama üniteleri incelemenizi öneririz. Son derece kullanışlı olan depolama elemanları karşınıza çıkan açık raf sistemi, malzemelerinizi düzgünce muhafaza etmenizi sağlayabilir.

İlham Verici Parçalara Yer Verin

Özellikle de yaratıcılığı gerektiren bir sektörde çalışıyorsanız, çalışma sürecinde farklı kaynaklardan ilham almaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Size ilham verecek olan, tarzınızı en iyi şekilde yansıtan elemanları çalışma alanınıza dahil ederseniz, ihtiyacınız olan ilhamları uzaklarda aramanıza gerek kalmayabilir. Büyüleyen desenler, gösterişli aydınlatma ürünleri ve çeşit çeşit sanat parçaları bu amaçla çalışma alanları dahil edilebilir.

İskandinav Tarzı Çalışma Masası
İskandinav Tarzı Çalışma Masası
İskandinav Stilini Deneyin

Abartılı tercihlerden kaçınmak istiyorsanız, sade ve temiz bir tarz doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Çalışma alanı dekorasyonu tercihlerinizde her zaman işinize yarayan ve fonksiyonel bir seçenek olarak karşınıza çıkabilir. Bu sadeliği sağlayabilmek için İskandinav tarzının gücünden faydalanabilirsiniz. Doğal ve modern mobilyalar ile ferah bir ortam oluşturabilmeniz mümkün.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close