Banyo Dekorasyonu

Banyonuzu Tasarlarken Bilmeniz Gereken HerşeyEviniz için yeni banyo dekorasyonu planlarken korkmayın. Tüm doğru bilmeniz gerekenlerle harika bir banyo planlamak için adım adım kılavuzumuzu okuyun.

Bir zamanlar evin en önemsiz kısmı olan banyolar daha sonradan mutfaktan sonra , yeniden satış değeri açısından muhtemelen evin en önemli odası. Değerli alanından en iyi şekilde yararlanmak istediğimiz için statüsü yükseltildi. Artık tamamen pratik ihtiyaçlara dayanmayan rahatlatıcı ve şımartıcı etkileri de düşünülerek banyolarımızı yeniliyoruz.

Banyonuzu Tasarlarken Bilmeniz Gereken Herşey

Basit tadilatların yanı sıra, daha iyi banyo tasarımı planlamaktayız. Nedeni ne olursa olsun, yeni bir banyo kurmak ciddi bir girişim ve  zor olabilir. Genellikle çok kompakt bir alanda, oldukça çeşitli bağlantı parçaları ve teknik beceri gerektirir. Bu nedenle, başlangıçtan itibaren dikkatli bir şekilde planlama yapmak maliyetli hataların önlenmesini ve hattın değişmesini engelleyecektir.

Banyonuzu Yeni Tasarlarken Bilmeniz Gereken Herşey
Banyonuzu Yeni Tasarlarken Bilmeniz Gereken Herşey

Banyo resimlerimizden ilham alın : Göz Kamaştırıcı 2020 Banyo Dekorasyonu Fikirleri

1. İhtiyaçlarınızı değerlendirin

Temel önceliklerinizi yerine getirerek işe başlayın. Bir aile banyosu veya spa tarzı   banyo, ayrı duş, çift lavabo ve depolama alanı içeren uzun özellikler ve aksesuarlar listesi gerektirecektir.

Ardından, ne tür bir alan elde etmeyi umduğunuzu kendinize sorun. Kaçmak için bir cennet mi arıyorsunuz yoksa daha çok canlandırıcı ve enerji dolu bir alan mı? Bu seçtiğiniz fikstür, bağlantı parçaları ve renk düzenini etkileyecektir.  Banyonuzu şu anda nasıl kullandığınızı unutun ve bunun yerine nasıl kullanmak istediğinizi hayal edin. Örneğin, harika spaları ziyaret ettiğinizde deneyimlerinizi tasarlayın ve yeni planınızın nasıl olması istediğinizi görselleştirin.

2. Banyo düzenini planlamak

Bir düzenini sadece bunun uğruna değiştirmeyin. Eğer senin için iyi çalışıyorsa, devam et. Atık ve su borularının taşınması pahalı olabileceğinden, çok daha ucuz bir seçenek.

Armatürleri, döşemeyi ve fayansları değiştirmek veya duvarları yeniden boyamak yenilemenin hızlı bir yoludur. Düzeniniz doğru değilse, küçük ama etkili değişiklikler yapabilmenin yollarını düşünün. Kapıları değiştirmek veya sürgülü olanları takmak, alan kazanmak için mükemmel bir yoldur.

Düzeninizi değiştirmeyi planlıyorsanız, banyonuzu dikkatlice ölçün. Kapı pencerelerinin ve herhangi bir borunun konumunu not edin. Grafik kağıdında bir taslak çizebilirsiniz.

Aynı zamanda, tasarımcılar, mekanı en üst düzeye çıkarırken aynı zamanda yüksek maliyetli hataları en aza indirirken bol miktarda deneyime sahip olacağından tavsiye için  banyo tasarımcılarını ziyaret etmek iyi bir fikirdir.

Son olarak, ihtiyaçlarınızın önümüzdeki yıllarda nasıl değişebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Sadece şu anda hayatınızda bir banyoya ihtiyacınız olmadığı için her zaman böyle istemeyebilirsiniz. Aileniz büyüyebilir veya gerçekten de evinizi satıyor olabilirsiniz, bu durumda banyo daha geniş bir çekiciliğe sahip olacaktır.

3. Banyo Tasarımlarından İlham alın

Stilinizi seçin, çünkü bu da düşünülecek bağlantıların seçimini daraltmaya yardımcı olacaktır. Ana seçenekleriniz  modern stil, klasik veya country bir görünüm olabilir. Oteller, özellikle küçük butik oteller, tasarım ilhamı veren muhteşem bir kaynaktır, bu yüzden web sitelerini sevdiğiniz görünümleri inceleyin. Sık sık, kompakt bir alana yerleştirilmiş bir çok özelliği olacak, bu yüzden muhtemelen birkaç düzen ipucu seçeceksiniz.2020 Banyolar için Trendler

4.Alanınız hakkında gerçekçi olun

Meselenin gerçeği, çoğu banyonun dar olması. Her istediğinizi yapmak mümkün olmayabilir.

Eşyaları tıka basa doldurmayın (bu sadece odayı daha küçük hissettirecektir) ve ıslak oda tarzı duşlar veya Japon tarzı kare küvetler gibi kare ölçülerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ürünler seçin.

5. Unutmayın, havalandırma önemlidir

Genellikle insanların daha sonra pişman oldukları şey banyolarındaki havalandırmayı görmezden geliyor. Yoğunlaşan nem ahşaplara zarar verebileceğinden mobilyalarla döşenmiş bir banyoda havalandırma çok önemli. diyor. Sadece açık bir pencere yeterli olmayabilir.

Banyonuzu Tasarlarken Bilmeniz Gereken Herşey
Banyonuzu Tasarlarken Bilmeniz Gereken Herşey

6. Depolamadaki faktör

Depolama, başarılı bir banyonun anahtarıdır – ve minimum bir cam raf yeterli olmayacaktır! Tuvalet malzemeleri iyi görünmez  ve duşun zemininde duran şampuan şişelerine yetmez. Ekstra havlular için yer, önemli bir makyaj masası gerek..

Aynalı dolaplar, ürünleri saklamanıza izin verecek, ayrıca diş fırçalarını ve elektrikli tıraş makinelerini şarj etmenize izin verecek. Duvarlardaki niş saklama ayrıca duşta şişeleri saklayabilmenizi de sağlayacaktır.

7. Banyo aydınlatmasını düşünün

Banyolar genellikle yatak odasının yanında yer aldığından, aydınlatma dikkatli bir şekilde düşünülmelidir. Gecenin ortasında parıldayan ışıkların olmasını istemiyorsunuz – banyoya giden bir kişi veya diğer yatak odasında uyuyan kişi için rahat değildir.

Farklı düzeylerde ışıklandırmayı düşünmenizi öneririm.O zaman, eğer banyoya gece geç saatte giriyorsanız  düşük seviyeli aydınlatmayı başkalarını uyandırmadan açabilirsiniz. Bazı aydınlatmalar bir hareket sensörü tarafından çalıştırılabilir, yani bir ışık anahtarı için etrafta dolanılmaz.

8. Fayans trendlerini takip edin

Yüzeyler bir banyoyu baştan yapar ya da yıkarlar. Yıpranmış bir vinilden daha fazla tarihli olan az şey vardır. Bir akım trendi, grafik seramikleridir – örneğin, bir dekoratif geometri ya da çarpıcı bir altıgen tasarımın bir parçası. Kattan duvara kesintisiz bir özellik ile maksimum etkiyi elde edersiniz, ancak özellikli bir duvar veya zemin tercih edebilirsiniz. Fayanslarınızı seçmeden önce odanızın oranlarını düşünün. Çok dekoratif tasarımlar küçük bir alan için fazla meşgul olabilirken, büyük bir banyoya ilgi ve sıcaklık eklemek için ideal bir yol olabilir.

2020 Banyo Fayansları Dekor Fikirleri

9. Bütçeyi kesinleştirin

Bütçeye önceden karar vermek, harcamanız gereken yerlere ve nerede tasarruf edeceğinize öncelik verebileceğiniz anlamına gelir.

10. İhtiyaç duyduğunuz hizmet seviyesine karar verin

Bu büyük ölçüde bütçeniz tarafından belirlenir. Bazı banyo şirketleri, planlama ve kurulumdan dekorasyona kadar her şey dahil fiyatla birlikte anahtar teslimi bir çözüm sunuyor. Bu en ucuz seçenek olmasa da, projenizin hız ve kolaylığından yararlanarak size en iyi geri dönüşü yapabilir. Alternatif olarak, alanı kendiniz tasarlayabilir, kendi aksesuarlarınızı satın alabilir ve planınıza çalışmak için bir tesisatçı veya inşaatçı düşünebilirsiniz.

Tabii ki, hiçbir şey yeni tasarımları görmek kadar olmaz bu yüzden bolca showroomları ziyaret etmek için zaman ayırın. Buralarda banyolara girmekten korkmayın ve showroomda rahatça test edin ve yapı kalitesi için mobilya ve muslukları iyi inceleyin.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close