Ev DekorasyonuMinimalistStil

Minimalist Ev Dekorasyonu İçin 8 Kolay FikirMinimalist tarz ve temiz minimal görünüm şimdi son derece popüler ve birçok ev sahibi dairelerini ve duplekslerini dekore ederken seçiyor. Minimalist ev dekorasyonu bir mutfak, bir banyo veya bir yatak odası olsun, böyle bir alanı tasarlamak isterseniz, yararlı olabilecek bazı ipuçları seçtik. Öncelikle, uygun renkleri seçip mobilyaları eşleştirmeli ve alanı göz alıcı hale getirmek için dokular eklemelisiniz. Şimdi daha yakından inceleyelim.

Minimalist Ev Dekorasyonu İçin 8 Kolay Fikir

Boş Renkler Veya Tek Renkli

Minimalist tarz, tamamen temiz görünüş ile ilgilidir ve genellikle nötrlerle gerçekleştirilir. Beyaz, krem, açık gri, çeşitli beyaz dışı tonlar için gidin ve iç mekanı daha dikkat çekici hale getirmek için, doğal ahşap veya mantar dokunuşları ekleyin, saksı yeşillikleri ve çiçekleri yerleştirin. Daha cesur ve daha kontrastlı bir görünüm elde etmek için, siyah-beyaz, koyu gri ve beyaz ya da buna benzer bir renkle monokromatik bir palet kullanmaya çalışın. Örneğin, 60/30/10 kuralını kullanın – ışık tonlarının% 60’ı, koyu tonların% 30’u ve bazı doğal ahşap aksanları.DAHA FAZLA: Minimalist Salon Dekorasyonu Örnekleri 2020

Mobilya Anahtar mı?

Minimalist mekanlar oldukça temiz olduğu için mobilya burada en önemli şey. Uyumlu, işlevsel ve rahat olmalı ve vurgulamak için çok düzenli alan tercih edebilirsiniz. Temiz çizgileri ve doğal unsurları olan öğeleri seçin, yüksek kaliteli parçalara yatırım yapmaktan korkmayın çünkü tüm alanı oluşturan mobilyalardır. evin büyüklüğüne uygun mobilyalar seçin.Aynı zamanda rahat ve pratik bir döşemesi olanı seçin, bu mekanı daha davetkar hale getirir.

Dokular ekle

Minimalist alanlar çok temiz olduğu için özellikle hafif tonlar kullanırsanız sıkıcı görünebilirler. Bunu önlemek için dokusal dokunuşlara gidebilirsiniz. Doğal ahşap, mantar, metal, fayans, taş, beton ve mermer mekanı daha ilginç hale getirir. Doğal ahşap mobilya ve mobilya çerçeveleri mutfakta sıcaklık, göz alıcı etki katacak ve banyoda mekanı fayanslar vurgulayacak, mermer backsplash ve mutfak adası lüks bir his yaratacak. mantar rengi ahşap, banyolarınızda ve mutfaklarda kullanmanız için çok kullanışlıdır . Beton çok minimalist bir fikir, pahallı değil ve  bir duvardan mobilyaya kadar her yerde kullanılabilir.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

1 thought on “Minimalist Ev Dekorasyonu İçin 8 Kolay Fikir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close