Ev Dekorasyonu

Düzenli bir ev yaratmak için 5 adım

Bu öneriler yaşam alanınıza anında bir huzur getirecek.Düzenli ve rahat bir eve adım atın ve fark ettiğiniz ilk şey sakinbir atmosfer.

Doğal bir minimalist tarzı sevmeseniz  bile, mobilyaların dikkatli bir şekilde seçilmesi ve yerleştirilmesi, birkaç basit dekorasyon hilesiyle birlikte,evinizde şık düzenli ve rahat bir stili elde edebilirsiniz.

1. ‘Daha az daha fazla’ yaklaşımıyla başlayın

Yeni bir şey satın almadan önce, gerçekten ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve alanınızı iyileştirip iyileştirmeyeceğini değerlendirin. Ayrıca, bir parçayı seçip odayı doldurmak yerine, sahip olduğunuz alanın etrafında planlama yapmak iyi bir fikirdir . Her öğeye bir yer vermek, dağınıklığı önlemek için fırsat verecektir.

düzenli evler dekorasyonlar
düzenli evler dekorasyonlar

2. Mekansal planlama hakkında düşünün

Bir oda veya tüm ev için herhangi bir yeni düzende, mimarlardan bir ipucu alın ve dolaşım alanını düşünün, odanın etrafında ve bir alandan diğerine nasıl hareket edeceğinizi düşünün, mobilyaların büyüklüğünü ve konumunu engelleyemezsiniz.  Uygun olduğundan emin olmak için bir  plan çizin ve mobilyaları işaretleyin.

düzenli evler için planlama
düzenli evler için planlama

3. çalışkan mobilyalar

Evinize göre tasarlanan mobilyaların şık, uyumlu görünümü, fazla alan hissi yaratmak için harikadır, ancak daha esnek bağımsız parçalar ve modüler seçenekler, aynı zamanda, akıcı bir efekt için de sıralanabilir. Unutmayın, dolaplar ve gardıroplar , bazı kanepeler ve yatakların da gizli depolaması olduğundan, dağınıklık için iyi bir çözümdür. Bazı yatakların tabanındaki entegre depolama, yedek yatak için bir yer sağlıyor.

Ayrıca Bakınız: Yaşam Alanınızı Ferahlatmak ve Düzenlemek İçin 10 Ev Dekor Fikirleri

düzenli evler için mobilya seçimleri 2020
düzenli evler için mobilya seçimleri 2020

4. Esnek olun

Açık planlı alanlarda,  kullanırlığa göre bölümler ayırmak için bölgeler oluşturmayı hedefleyin.  Geniş bir yaşam alanında bir raf ünitesini duvardan hareket ettirebilir ve odayı bölmek için kullanabilirsiniz .Raflarının açık arka plan stili, alan duygusundan ödün vermeden ekrana izin veriyor. Bölümleri ekleyerek veya hareket ettirerek uyarlanabilen Ikea’nın  modüler kanepeleri , bu tarz oda tipleri için idealdir.  Farklı aktiviteler için bölgeleri hiçbir zaman yan yana kuramazsınız. O zaman, yakın olmak istediğinizde, tek bir aile alanı yapmak için koltukları bir araya getirin.düzenli evler için mobilya seçimler
düzenli evler için mobilya seçimler

5. Dekorasyon seçenekleri

Mobilya düzenlemelerinin planlanmasıyla ilgili olarak akıllı dekorasyon seçenekleri yapabilirsiniz. Boya ve duvar kağıdı için sakin bir renk paletine konsantre olun ve aksan olarak güzel malzemelerde birkaç nesneyi aksesuarlarla sınırlayın. Bir alan açmak ve en sevilen mobilya parçalarını öne çıkaracağından, mevcut olan doğal ışığı en iyi şekilde kullanın . Perdelerin yeterince uzun olmasını sağlayın, perdeleri ışığın en üst düzeye çıkarılması için tam olarak geri çekilebilir veya gün ışığına izin verecek şekilde tam olarak açılabilen düzgün panjurlar  takın.

düzenli ev dekorasyon fikirleri 2020
düzenli ev dekorasyon fikirleri 2020

Raflar

Akıllı raf seçeneklerini deneyin

Göstermek istemediğiniz şeyleri gizlemek için yeterince esnek bir görüntü birimi oluşturmak için açık raf ve kabin stillerinin karışımını kullanın.
Rafların eşyalarınızı saklamak için yeterince derin olduğundan emin olun.
Modüler olan rafları seçin, bu nedenle herhangi bir oda boyutu veya türü için idealdir ve mutfaktan yatak odasına, hatta gardıroplara kadar alanı en üst düzeye çıkarmak için kullanın. Ve nihai organize yaşamı, kutu organizatörleri ve duvar ızgaraları gibi küçük eklemelerle yönlendirin.

düzenli evler için mobilya seçimler
düzenli evler için mobilya seçimler


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close