Vintage

Vintage Orta Yüzyıl Modern Mobilyaları: Sevdiğimiz 5 MağazaÖnceden sevilen, vintage, antika veya ileri dönüşüme uğramış tasarımlar satın almak, özellikle yüzyılın ortasında modern bir görünüm arıyorsanız, evinizi şekillendirmenin ve döşemenin harika bir yoludur. Yüzyıl ortası döneminin güzelliği, nihayetinde zamansız olan ve bir eve, aksi takdirde yepyeni öğelerle iletilmesi zor olabilecek benzersiz bir karakter verebilecek vintage parçalar bulmanın mümkün olmasıdır.

Yüzyılın ortasındaki vintage modern mobilyaları satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Yüzyıl ortası modern mobilyalar için satın almak (ve teklif vermek) istediğinizde dikkat etmeniz gereken ipuçları ve püf noktaları vardır. Otantik parçalar arayıp aramadığınıza bağlı olarak, satın almadan önce araştırma yapmanız ve ürünün orijinal olarak nereden geldiği, yapıldığı tarih gibi ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olmanız önemlidir. Örneğin, yüzyılın ortalarında modern bir tasarımcı tarafından yaratıldığı iddia edilen bir ürünün orijinalliğini teyit etmek için genellikle ürünün üzerine bir damga yapıştırılır. Vintage ürünler satın almak için ekstra çaba harcamanız gerekiyormuş gibi görünebilir, ancak potansiyel olarak birkaç yüz pound arasındaki fark olacaktır, bu yüzden buna değecektir.

Yüzyılın ortasındaki vintage modern mobilyaları satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Yüzyılın ortasındaki vintage modern mobilyaları satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Yüzyıl ortası modern mobilyaları nereden satın alabilirim?

Eski ile yeniyi karıştırmak insanların, seyahatlerinin ve neyden keyif aldıklarının hikayesini anlatabilir. Koleksiyonluk eşyalar olmalarına rağmen antikalar ve vintage parçalar, evinize yeni, modern mobilyalarla çalışırken zor olabilecek karakter katmanın harika bir yoludur. Evinizi daha ilginç ve anlamlı hale getirin. İkinci el mücevherleri nerede bulabileceğinize gelince, artık ziyaret edebileceğiniz ve yüzyıl ortası modern esintili eviniz için vintage mobilya ve süs eşyaları keşfedebileceğiniz çok sayıda çevrimiçi pazar var. Sizlere makalemizin devamında vintage ürünleri bulabileceğiniz mağazaları listeleyecek ve detaylar vereceğiz. Bu mağazalarda birebir vintage ürünler bulabileceğiniz gibi vintage tarzda üretilmiş ürünlerde bulabilirsiniz. Yeni tasarımlarda bu stilde üretilebilmektedir.Vintage Orta Yüzyıl Modern Mobilyaları: Sevdiğimiz 5 Mağaza
Vintage Orta Yüzyıl Modern Mobilyaları: Sevdiğimiz 5 Mağaza

Selency

Onların deyişiyle: ‘Vintage avla, vintage sat ve tekrar et… dekorasyon döngüsü asla tamamlanmaz’. Selency, kanepelerden bahçe aksesuarlarına kadar yüzlerce vintage eşyaya ev sahipliği yapıyor; içinde takılabileceğiniz pek çok şey var. Hatta Eames Şezlong veya Antonin Kybal imzalı 1950’lerin Geometrik halısı gibi indirimli koleksiyon ürünlerini bulabilecek kadar şanslı olabilirsiniz.

Etsy

Koleksiyon parçalarından günümüzün yapımcıları ve tasarımcıları tarafından üretilen modern parçalara kadar Etsy, ihtiyacınız olan her ürünü size uygun bir bütçeyle sunan çevrimiçi bir pazar yeridir. Yüzyılın ortasındaki evinizi otantik bir Wassily şezlong ve vintage G Plan sehpayla tamamlayın. Kendiniz için bir göz atın ve bir öneri arıyorsanız favori Etsy satıcılarımızın ve butiklerimizin bir listesini bir araya getirdik.

Pamono

Başka hiçbir yerde bulunması zor olan benzersiz vintage parçaları bulacağınız bir yer. Bütçenize bağlı olarak Pamono daha pahalıdır ancak her parçanın evinize tarihin bir dilimini getirmesi garanti edilir. Ah, zamansız Saarinen Lalesi yemek masasının etrafında bu zengin mor kristal sürahiden şarap servisi yapmak.

Vinterior

Vintage dünyasında Vinterior, çalıntı satın almalar ve klasik parçalar için en popüler çevrimiçi pazar yerlerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından 1.600’ü aşkın bağımsız mobilya satıcısıyla seçim sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Bu tik büfe ve altın çelik Cesca sandalye koleksiyonuyla yanlış yapmış olmazsınız.

eBay

Çok çeşitli antikalarıyla tanınan ve sevilen eBay, keskin bir bakış açısına sahip olan ve biraz pazarlık yapmaya hazır olanlar için bir tercihtir. Dünyanın her yerinden vintage parçalar satın almak için sonsuz fırsatlara dalın; Desso pop art sevişme kilimlerinden Danimarka gül ağacı masalarına kadar. Yüzyıl ortası klasiklerini satın almak için eBay’i kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şey, satıcının incelemelerini ve derecelendirmelerini inceleyerek bunların orijinalliğini kontrol etmektir.

Şık oturma odasında vintage parçalar
Şık oturma odasında vintage parçalar

Sonuçta, vintage mobilya bulmak biraz zaman alabilir, ancak aynı zamanda harika bir şekilde ödüllendiricidir. Yüzyıl ortası modern parçalar, özellikle bir evi güzel bir şekilde birbirine bağlayabilir ve zamansız görünümleri, ister minimal ister eklektik bir görünüm olsun, iç mekanlarınızda sinerji yaratır. Bu sinerji size pozitif enerji olarak dönecektir.Kelimeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close