Ev Dekorasyonu

Buklet: En Üst Düzey Lüks ve Konforlu İç Mekan TrendiBoucle müthiş bir geri dönüş yapıyor ve bu hiç de sürpriz değil. Çünkü nasıl olmasın? Chanel’in ikonik etekleri sayesinde modanın dayanak noktası iç dünyaya da sıçradı. Ve size şunu söyleyeyim, bu, her şeyin Boucle’ın getirdiği güzel davetkar dokularla kaplanmasını istememizi sağlayan ilahi bir eşleşme.

Buklet kumaşı nedir?

Fransızca kelimeden alınan Bouclé, lifin kıvırcık doğasını tanımlayan ‘kıvrılmış’ veya ‘ilmekli’ anlamına gelir. Geleneksel olarak yünden yapılmıştır ve o zamandan beri alpaka, merinos, keten, ipek ve pamukla aynı dokuma tekniklerini kullanarak evrim geçirerek tercihinize ve bütçenize bağlı olarak bu trendi inanılmaz derecede çok yönlü hale getirmiştir.

Dediğim gibi bu bir geri dönüş, yani Boucle uzun süredir evlerimizde yer alıyor. Pürüzsüz ipeksi kumaşlardan sıkılan orta yüzyıl modern tasarımcıları, dokuları iç mekanlara taşımanın bir yolu olarak Boucle’a akın etti. Peki bunun için kime teşekkür edeceğiz? Eero Saarinen elbette. Çok sevilen Rahim Koltuğunun arkasındaki tasarımcının Florence Knoll için yarattığı bu güzel tasarım şüphesiz ki amacına ulaştı: Yastıklarla dolu bir sepete benzeyen, içinde kıvrılabileceğiniz bir sandalye. Yanında Pierre Paulin gibi tasarımcılar duruyordu. GUBI Pacha Şezlong ile bulutların üzerinde oturma fikrine kim de karşı koyamadı.

Buklet kumaşı nedir?
Buklet kumaşı nedir?

Lüksün son trendi: Buklet

Günümüzde bu trend özellikle mobilya ve dekorda popüler hale geldi. Yumuşak dokularla kaplanmış kavisli, gösterişli mobilyaların ve yatağınızın veya kanepenizin üstüne yerleştirilmiş kalın, bulut benzeri yastıkların olduğunu hayal edin. Boucle’a dair dürüst değerlendirmem, ne ararsanız yapın, Boucle kumaşlarını kullanan herhangi bir ürünün herhangi bir eve lüks bir katkı olacağıdır.

Oturma odasında farklı tonlar

Kişisel olarak Boucle deyince aklıma kremler ya da beyazlar geliyor. Pek çok açıdan durum hala böyle ama trendin gelişimi sayesinde sürekli yeni tasarımlar ortaya çıkıyor ve ben bunun için buradayım. Koyu tonlar 2021 yılının trendi ve bunun Boucle’da uygulandığını görmek beni umutsuzca aşık ediyor.

Oturma odası için Buklet kumaşla kaplanmış ve hafif ahşap ayaklarla birleştirilmiş bir kanepe veya koltuk seçmek, odaya muhteşem bir sofistike İskandinav görünümü ve hissi getirebilir. Oysa son derece lüks bir satın alma işlemi yapmak istiyorsanız, Tom Dixon gibi önde gelen iç tasarımcılar oturma odası için eksiksiz bir Boucle koleksiyonu oluşturdu ve bu koleksiyon her kutuyu kontrol ediyor. Konfor? Kontrol etmek. Şık? Kontrol etmek. Eşsiz? Kesinlikle. Lüks? Kesinlikle öyle.Ve her şeyi trende dahil etmeye henüz hazır olmayanlar için, alanı Boucle yastıklarla süslemek, kanepenizin veya koltuğunuzun üstüne yerleştirebileceğiniz mükemmel bir arkadaştır.

Oturma odasında farklı tonlar
Oturma odasında farklı tonlar

Ev ofisinde rahat olmak

Küçükten başlayıp Boucle’ı evinize nasıl getireceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bir günlük çalışmanın ardından kendinizi kraliyet ailesi gibi hissetmenizi sağlayacak basit bir yol, ev ofisinize bir Buklet sandalye eklemektir. Pirinç ayaklar veya Boucle kumaşla kaplanmış döner sandalye çarpıcı bir katkı sağlayacak ve hiçbir plastik sandalyenin rekabet edemeyeceği bir konfor sunacaktır. Üstün WFH stili için kalın bir atış ve TikTok’un ünlü Buklet yastığıyla üst üste binin.

Yatak odasında bir bulutun üzerinde uzan

Kabarık bir buluta benzediğinde Buklet trendini nereye getirmek daha iyi? Yatak odası. Aslında bir bulutun üzerinde uzanmak ömür boyu sürecek bir arayıştır ve ben size umutlarınızın ve hayallerinizin kitabını kapatmanıza gerek olmadığını göstermek için buradayım. Mümkün. Boucle yatak çerçevelerinin birçoğunun tasarımı basit olmasına rağmen şık bir stile sahip olması, onları olağanüstü derecede çok yönlü ve yatak odanızın mevcut görünümü ve hissi ile uyumlu hale getiriyor. Eğer trende basit bir dokunuş arıyorsanız yatağın üzerine veya sandalyenin koluna lüks bir görünüm kazandırmak için Buklet atkı yerleştirin.

Buklet ile Döşeme

Gördüğümüz gibi Boucle, iç mekanların yanı sıra örtü ve yastıklara da uygulandığında çarpıcı bir eklentidir. Bununla birlikte, satın alabileceğiniz yeni parçalarda birçok seçeneğin olması, yeni bir satın alma yapılması gerektiği anlamına gelmez. Bir seçenek, halihazırda sahip olduğunuz bir şeyi alıp ona ekstra buklet lezzeti eklemek olabilir.

Buklet ile Döşeme
Buklet ile Döşeme

Bunu kendiniz yapmayı denemek istiyorsanız, online mağazalar gibi pazarlarda buklet kumaş satın alma konusunda birçok seçenek var.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close