Fas Stili

Moroccan Stili ile Masalsı Bir DünyaMoroccan, kelime anlamı olarak Fas demektir. Morocco kelimesinden türemiştir. Fas’a ait olan, Faslı anlamlarına da gelmektedir. Günümüzde Moroccan stili, dekorasyon alanında tercih edilmeye başlanmıştır. Fas kültürünü yansıtan bu masalsı dekorasyon tarzı gün geçtikçe tercih edilen bir tarz olmaya başlamıştır. Farklı olmayı seven kişiler için oldukça güzel bir seçenektir. Bu stilde renkler özgürce kullanılmaktadır. Renklerin özgürlüğü etnik desenler ile buluşarak ortaya rengarenk masalsı bir dünya çıkarmaktadır. Bohem, eklektik ve geleneksel çizgilerden hoşlanan birisi iseniz, bu tarzı mutlaka incelemelisiniz. Evinize ekleyeceğiniz ufak detaylar ile evinizde Moroccan rüzgarı estirebilirsiniz.

Moroccan stilinde etnik desenler, el işçiliği bir arada bulunur. Halılar, mobilyalar, duvarlar hatta aksesuarlar renkli ve el işçiliği öğelerden oluşur. Böylece eşsiz bir dekorasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu masalsı dekorasyon tarzını oluşturmak için şu ayrıntılara dikkat edebilirsiniz.

Seramik Detayları Renkli Tercih Edin.

Bu tarzda seramik ve renk olmazsa olmazdır. Bu yüzden kullanacağınız seramik detayların mutlaka renkli olması gerekir. Ayrıca seramik detayları evin her yerinde kullanabilirsiniz. Vazolar, tabaklar, biblolar ve banyonuzdaki detaylar. Duvarlarda dahi seramik kullanabilirsiniz. Duvarı seramik ile kaplamak mümkündür ancak bu oldukça maliyetli bir işlemdir. Onun yerine seramik tabaklarınız ile duvar dekorasyonu da yapabilirsiniz. Tamamen sizin alım gücünüzle ilgili ancak sonuç oldukça havalı olacaktır.

Renkli seramik ayrıntılar
Renkli seramik ayrıntılar

Etnik Aksesuarlar Kullanın.

Etnik denilince akla gelen bütün aksesuarları kullanabilirsiniz. Fenerler, geometrik detaylara sahip avizeler, el işçiliği ile yapılan her şey…  Bu etnik aksesuarlar ile aradığınız masalsı havayı kolayca yakalayabilirsiniz.

Etnik Aksesuarlar
Etnik Aksesuarlar

El Dokuması Kilimlere Yer Verin.

Fas stilinde oldukça fazla öneme sahip olan el işçiliği, halılarda ve kilimlerde ön plana çıkmaktadır. El dokuması kilimlere evinizde yer açın. Böylece Moroccan stilinin büyük bir kısmını tamamlamış olursunuz.El dokuması halılar
El dokuması halılar

Bakır Aksesuarlar ile Yoğunluk Katın.

Bakır işçiliği ile yapılan aksesuarları banyo, mutfak gibi alanlarda yoğun olarak kullanabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa banyonuzda ve mutfağınızda bakır alanlar yaptırabilirsiniz. Bu daha etkili bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Tepsi, demlik, tabak, fener, ibrik, sabunluklar, lavabo tekneleri gibi bir çok detayda bakır kullanabilirsiniz.

Bakır aksesuarlara yer verin
Bakır aksesuarlara yer verin

Ferforje Detaylar ile Masalsı Havayı Yakalayın.

Ferforje kullanıldığı alana şıklık ve farklı bir hava katmasıyla bilinir. Moroccon stilinde bu detay mutlaka kullanılır. Kapı kollar, fenerler, aynalar, askılıklar, pencere ve merdiven korkulukları gibi detayları ferforje yaptırarak evinizi Fas’ın masal diyarlarına çevirebilirsiniz.

Ferforje detaylar kullanın
Ferforje detaylar kullanın

Fotoğraf galerimize göz atarak bu büyüleyici stilin detaylarını daha net görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close