Faydalı Bilgiler

Taşınmadan Önce Hazırlanmak İçin Kontrol ListenizYakın zamanda ev taşıma hareketlerinden geçmiş biri olarak, yeni eve taşınmadan önce her şeyi organize etmenin ne kadar meşgul olabileceğini biliyorum… Taşınma tarihi siz farkına bile varmadan gelir. Kişisel olarak, taşınmaya birkaç hafta önceden hazırlanmak, kontrol listelerini bir araya getirmek ve taşınma ekibinin size yardım etmeye hazır olması, çok fazla zaman kazandırdı ve tüm bunlardan bunalmış hissetmenizi sağladı.

6 haftalık eve taşınma kontrol listeniz

Neyse ki yapılacak çok şey olsa bile taşınmak çok önceden hazırlanabilir ve hayatınızı sizin için kolaylaştıracak pek çok ipucu ve püf noktası vardır. Çünkü dürüst olalım, hiç kimse aceleye getirilmekten hoşlanmaz. Stresi azaltmanın ve yeniden başlayıp yeni bir eve taşındığınız günü oldukça özel bir gün haline getirmenin bir yolu varsa, o zaman yardım etmek için buradayız. 6 haftalık eve taşınma rehberimiz, taşınma gününüzden önce dikkate almanız gereken her şeyin bir dökümüdür.

bu, taşınma gününü planlayan bir kadın
bu, taşınma gününü planlayan bir kadın

Eve taşınmadan altı hafta önce

Eve taşınmaya hazırlanırken, sahip olduğunuz her şeyi yanınızda getirmek ya da hiçbir şey yapmamak cazip gelebilir. Her ne kadar açık bir çıkış yapmak ruhunuza iyi gelse de, mutlu ortayı bulmak, en değerli parçalarınızla kalacağınız ve aynı zamanda yapmadığınız herhangi bir şeyden (bağış yaparak veya satarak) kurtulmak için yeterli zamana sahip olacağınız anlamına gelecektir. istek.

Her şeyi sıralayın ve ‘saklamak’ veya ‘ayrılmak’ için yığınlar yapın. Kurtulmak istediğiniz her şey için Gumtree, eBay, Preloved veya Facebook gibi pazar yerlerini deneyin ve onlara yeni bir yuva bulun.
Temel ve gereksiz parçalar da dahil olmak üzere saklayacağınız tüm öğelerin bir envanterini oluşturun. Envanter, taşındığınızda her şeyin orada olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacak ve nakliye şirketine, geldiklerinde taşınması gereken eşyaların miktarı hakkında bir fikir verecektir.
Taşınmadan önce imha edilmesi gereken tüm eşyaların ve bunları nereye satacağınızın veya bağışlayacağınızın yanı sıra (ev dışında) depoya koymak isteyebileceğiniz diğer eşyaların ayrı bir listesini oluşturun.
Bir nakliye şirketine mi ihtiyacınız var?
Her eve taşındığınızda bir nakliye şirketiyle çalışmanız şart değildir, ancak konu taşınma tarihiniz olduğunda size çok zaman kazandırabilir. Özellikle konu daha büyük eşyaları yeni evinize taşımak olduğunda, artık düşünmeniz gereken şeyler azalıyor. Maliyetler, taşımak istediğiniz öğelerin hacmine bağlıdır; ne kadar azına sahip olursanız maliyeti o kadar az olur. Yukarıda belirtildiği gibi envanter, telefonla yaklaşık bir fiyat teklifi verilmesine yardımcı olabilir veya genellikle taşınma öncesi bir anket için ziyarete gelirler.

Eve taşınmadan bir ay önce

Zaman uçup gidiyor! Bitime bir ay kala, toparlanmaktan geri adım atmak için iyi bir zaman. Bu haftanın tamamı yasal belgelerinizi düzene sokmak, avukatlarınızla konuşmaya başlamak ve taşınma tarihinizi kesinleştirmekle ilgili.

Tarihi onayladıktan sonra nakliye şirketinizle lojistiği organize edin; Eşyalarınızı teslim etmeye geldiklerinde saat, gün ve yeni evinize erişilebilirlik.
Anlaşmalı olduğunuz bankalar, işletmeler ve hizmetlerle iletişime geçerek gelecek aydan itibaren adres değişikliğinden haberdar olmalarını sağlayın.
Ailenize ve arkadaşlarınıza gelecek ay yeni bir adresiniz olacağını bildirin (doğum günü kartlarının kaybolmasını istemezsiniz!)
Adresinizi değiştirdiğinizi kimin bilmesi gerekiyor?
Konu eve taşınmak ve adresinizi değiştirmek olduğunda iletişime geçmeniz gereken birçok kişi ve hizmet olduğu ortaya çıktı. Bunun bir yönetici görevi olduğu kabul edilir, ancak taşındığınızda hangi hizmetleri korumak istediğinizi görmenin, önemli olan her şeyi yeniden yönlendirmenin ve en son hamleniz hakkında onları bilgilendirmek için eski arkadaşlarınızla temasa geçmenin iyi bir yolu olabilir.

Listede hiçbir şeyin ve hiç kimsenin gözden kaçırılmadığından emin olmak için ücretsiz Adres Değiştirme kontrol listemizi indirin!

Eve taşınmadan iki hafta önce

İki hafta içinde yeni evinizde olacaksınız ve taşınmayı olabildiğince sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme yolundasınız. Şimdi yarım kalan işleri halletmenin ve tüm önemli ayrıntıları onaylamanın zamanı geldi. • Taşınmanıza hazırlık olarak taşınma şirketinizin, emlakçınızın, okulunuzun vb. tüm iletişim bilgilerini bir liste haline getirin.
 • Çamaşır makinelerinin tesisatının sökülmesi, mobilyaların sökülmesi/takılması gibi sizin için ek hizmetler sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmek için nakliye şirketinizle görüşün.
 • Taşınacağınız gün çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza bakım yaparak size yardımcı olabilecek aileniz veya arkadaşlarınız varsa, bunu şimdi sormanın tam zamanı.
Eve taşınmadan iki hafta önce
Eve taşınmadan iki hafta önce

Eve taşınmadan bir hafta önce

Evinizdeki son hafta! Bu noktada gergin ve heyecanlı olmak normaldir. Geriye kalan görevleri tamamlamanın zamanı geldi.

Paketlemeniz neredeyse bitmiş olmalı; sökülen tüm büyük mobilya parçaları dahil
Taşınma Günü Hayatta Kalma Kitiniz için gerekli tüm eşyaları, taşınmanızı sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlayacak temel öğelerle dolu olduğundan emin olun.

Taşınma Günü Hayatta Kalma Kitinizde neler olmalı?

 • Gecelik çanta
 • Kıyafet değişimi
 • Tüm aile için banyo malzemeleri
 • İlaçlar ve takviyeler
 • Mutfak temelleri (su ısıtıcısı, kahve, çay, hazır yiyecek ve atıştırmalıklar)
 • Telefon şarj aleti
 • Elinize vermeniz gerekebilecek önemli belgeler
 • Yatma vakti malzemeleri (ilk gece için pijama, yastık, yorgan ve nevresim dahil)

Eve taşınmadan bir gün önce

24 saatten az kaldı ve yeni evinize doğru yola çıkacaksınız. Nakliye şirketi (veya taşıma ekibiniz!) geldiğinde her şeyin paketlendiğinden ve hazır olduğundan emin olmak için mülkün son kontrolünün zamanı geldi.

Gece çantanızı (diğer adıyla Taşınma Günü Hayatta Kalma Kiti), nakliye kamyonuna gidecek tüm kutulardan ve mobilyalardan ayrı tutun.

Eve taşınmadan bir gün önce
Eve taşınmadan bir gün önce

Bugün sizin taşınma gününüz!

Annnnnd, işte burada! Taşınma günü geldi ve nakliye şirketi gelmeden hazırlanma zamanı geldi.

 • Nakliye şirketini dikkatli bir şekilde taşınması gereken özel kutular konusunda bilgilendirin
 • Her şey paketlendikten sonra, tedarikçinize iletebileceğiniz sayaç okumasını alın
 • Tüm çöpleri atın
 • Anahtarları yeni sahiplerine bırakın

Artık yeni evinize taşınmanın zamanı geldi! Etrafınıza bir göz atın, arabanıza gerekli olmayan parçaları ve gece çantanızı koyun ve gitmeye hazırsınız.

Yeni evinize geldiniz

Herkes nakliye kamyonundan hızla ileri geri yürürken, birisinin kutuların nereye taşındığına ve eve taşınırken gördüğünüz belirli öğeler için herhangi bir özel talimatın olup olmadığına dikkat etmesi faydalı olacaktır.

 • Nakliye şirketi ayrılmadan önce envanterinizdeki her şeyin muhasebeleştirilmesinden memnun olduğunuzdan emin olun.

Ardından, yardım etmek için orada olan herkes gittikten sonra sıra ayaklarınızı kaldırmaya (en azından akşam için!) ve her şeyi paketleyip organize etmeden önceki yoğun günler ve haftalar boyunca yeni evinizin tadını çıkarmaya gelir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close