Faydalı Bilgiler

Banyo Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte Edilir?Banyolar temizlik konusunda zorlanılan ve zaman kaybedilen alanlardır. Makalemizde bu alanları nasıl kolayca temizleyip dezenfekte edebileceğinizi ipuçları ile birlikte anlatıyoruz.

Banyo Temizlemenin En İyi Üç İpucu

  • Bulaşık süngeri fırçası küvetleri temizlemek için en iyi araçlardan biridir. Bir bulaşık çubuğunu yarı su ve yarı sirke ile doldurun ve küvetinizi veya duşunuzu iyice ovalayın! Banyo küvetiniz ve duş kabininiz kısa sürede parlayacaktır.
  • Banyo aynası lekesi nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız bunun çözümü de evinizde. Çay poşetleri, banyonuzdaki ayna için harika bir temizlik çözümü olabilir. Sadece güçlü bir fincan çay yapın ve bir sprey şişesine ekleyin. Püskürtün ve silin. Banyo aynanızdaki lekeleri kesinlikle çıkaracaktır.
  • Hayat sana limon verdiğinde, onları banyo lekelerini temizlemek için kullan! Ne kadar çok limon, banyo armatürleriniz o kadar parlaktır. Bununla kastettiğimiz, banyo armatürlerindeki kötü lekelerden kurtulmak, onlara limon banyosu yaparsanız temizlik daha zahmetsiz hale gelir.
Banyo Temizlemenin En İyi Üç İpucu
Banyo Temizlemenin En İyi Üç İpucu

Banyo Zeminini Nasıl Temizleyeceğinizi Bilmiyor musunuz?

Banyolar evlerimizin en az değer verilen köşelerinden biridir. Yoğun bir günün ardından üzerinizdeki yorgunluğu atmak için temiz bir banyo şarttır. Burası aynı zamanda güne yeniden başladığınız yerdir. Bu yüzden temiz ve taze tutmak çok önemlidir. Çoğu zaman, sert su lekeleri banyo zemininizin donuk ve çekici görünmemesine neden olabilir. Banyonuzun zeminini nasıl temizleyeceğiniz ve rahatlayabileceğiniz bir yer haline getireceğinizle ilgili bu tüyolara göz atın. Doğal bir çözümle başlayalım.

Kabartma tozu ve sirke: En büyük endişeniz banyo fayans lekelerini nasıl temizleyeceğinizse, bu iki malzemeyi karıştırın ve banyonuzun zeminine ve duvar karolarına püskürtün. Püskürtmeyi bitirdikten sonra tek yapmanız gereken iyi bir fırçalama yapmak, biraz su ile yıkamak ve lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Tuvalet temizleyici sıvı ve çamaşır tozu: Banyo zemininizi ve fayanslarınızı mutlaka bir tuvalet temizleyici sıvı ile kaplayın ve yaklaşık üç ila dört saat bekletin. Sıcak suya biraz çamaşır tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Fayanslara püskürtmek için bir sprey şişesi kullanın. Şimdi fayansları tekrar bir temizleme sıvısı tabakasıyla kaplayın. Zımpara kağıdı alın ve lekeleri temizleyin ve ardından son bir fırçalama için bir sünger kullanın. Bundan sonra her şeyi ılık suyla yıkayın ve bir bezle kurulayın. Verdiğiniz emekler için büyük bir fark göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Kimyasal Temizleyiciler: Banyo yer karolarındaki inatçı lekeleri temizlemenin en etkili yöntemi, hırdavatçılarda bulunan kimyasal karo temizleyicileri kullanmaktır. Bu temizleyiciler oldukça etkilidir ve sadece üç ayda bir kullanılmalıdır. Temizleyiciyi banyolarınıza püskürtebilir ve yıkamadan önce iyice ovalayabilirsiniz.

Banyo Zeminini Nasıl Temizleyeceğinizi Bilmiyor musunuz?
Banyo Zeminini Nasıl Temizleyeceğinizi Bilmiyor musunuz?

Sahip Olmanız Gereken Banyo Temizleme Araçları Listesi

Bir banyo ve tuvaleti temizlemek istediğinizde doğru ekipman ve aletler önemli bir rol oynar. Banyo temizleme araçları olmadan banyonuzu temizlemek çok zor olmakla kalmaz, aynı zamanda tatmin edici olmayan sonuçlara da yol açar. Bu aletler, banyonuzda ellerinizin ulaşamadığı kritik noktalara ulaşabilir. Bu noktaları kaçırmak, banyonuzu yarı temiz bırakmak anlamına gelir. O halde banyonuzu temizlemek için olmazsa olmaz araçlara bir göz atalım.Tuvalet Fırçası: Artık tuvaletinizi tuvalet fırçası olmadan temizleyemezsiniz, değil mi? Dezenfektanla dolu bir tutucuya yerleştirilmiş bir tuvalet fırçasına sahip olmak önemlidir. Fırçanızın tamamen kokmasını ve banyonuza hoş olmayan bir koku katmasını istemezsiniz.

Diş fırçası: Evet, doğru okudunuz! Diş fırçası, tuvaletinizin kenarlarını temizlemek ve ayrıca fayans ve armatür lekelerini temizlemek için harika bir araçtır. Küçük boyutlarından dolayı diş fırçaları daha büyük fırçaların ulaşamadığı yerlere ulaşabilir ve derinlemesine temizlik sağlar. Fayans ve tuvalet için ayrı diş fırçaları bulundurmak isteyebilirsiniz. Sonuçta, hijyen her zaman en önemli öncelik olmalıdır.

Ovma Fırçası: Bir duşu nasıl temizleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Cevap sert bir fırçadır. Bu, sert yüzeyler için ideal olan geniş bir fırçadır. Bu, banyonuzdaki duşakabin ve fayansları ovmak söz konusu olduğunda oldukça kullanışlıdır.

Dezenfektan Sprey Veya Mendiller: Mikroplar ve bakteriler hakkında endişeleriniz varsa, her zaman elinizin altında bir dezenfektan sprey veya mendil bulundurun, böylece bu sinir bozucu mikropları püskürtün veya basitçe silin.

Eldiven: Bu, banyonuzu temizlerken son derece önemli bir ihtiyaçtır. En pırıl pırıl temiz banyolar bile bir miktar bakteri taşır. Bu nedenle hijyen açısından, banyonuzu temizlemek için aşağı indiğinizde temizlik eldiveni takmanız çok önemlidir. Eldivenler ayrıca ellerinize sert temizlik kimyasalları bulaşmasını da önler.

Sahip Olmanız Gereken Banyo Temizleme Araçları Listesi
Sahip Olmanız Gereken Banyo Temizleme Araçları Listesi

Banyo Drenajı Nasıl Temizlenir?

Kirli banyo giderleri sizi deli edebilir. Banyonuzun nahoş görünmesine ve korkunç kokmasına neden olmanın yanı sıra mikrop üretirler ve sağlığınızı etkilerler. Banyonuzu mikroplardan ve bakterilerden uzak tutmak, ikinci kez düşünülecek bir şey değildir. Banyonuzu bakteri ve mikroplardan arındırmak için kabartma tozu kullanabilirsiniz. Evinizde kolayca bulunabilen ve banyo giderini temizlemek için minimum çaba gerektiren harika bir temizlik maddesidir. Tek yapmanız gereken gidere 1 bardak kabartma tozu ve birkaç dakika sonra 1 bardak sirke eklemek. Köpük çöktüğünde, tahliyeyi yıkamak için bol miktarda sıcak su ekleyin.

gider temizliğiKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close