Duvar Dekorasyonu

Hangi duvar kağıdını seçmeliyim?

Oturma odası için hangi duvar kağıdını seçmeliyim?Soru: Oturma odamı duvar kağıdıyla yenilemek istiyorum, fakat kendim yapmak için bu işlerde yeniyim ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Her oda için hangi duvar kağıdı seçimi doğru olur nasıl bilebilirim?

Duvar kâğıtları göz korkutucu bir proje gibi gözükebilir, ama eğer zamanınızı ayırırsanız, ertelenecek bir neden yoktur. Tüm DIY projelerinde olduğu gibi, hazırlık anahtardır. Duvar kağıdı, engebeli duvarları gizlemek için hızlı bir çözüm değildir, bu yüzden önce duvarı hazırlamanız gerekir.

Astar kağıdı kullanarak başlayın. Bu düz duvar kağıdı farklı kalınlıklarda ve kalitelerde gelir ve boyamak veya duvar kağıdına pürüzsüz hale getirmek için kullanılabilir. Satın almak isterseniz oldukça ucuza bulabilirsiniz. Duvar kağıdı altında kullanıyorsanız, astar kağıdını yatay olarak asın, böylece üstteki duvar kağıdının dikişlerini eşleştirmekten endişe etmenize gerek kalmaz.

Hangi duvar kağıdını seçmeliyim?

Duvar kağıdı seçerken, daha ucuz seçeneklerin genellikle daha ince olduğu ve yapıştırıldıktan sonra yırtılmaya eğilimli olabileceği dikkate almalısınız. Daha kalınlar, daha pahalı ve asmak da  zor olabilir, bu yüzden bir ruloda çok fazla para harcarsanız, iyi bir duvar kağıdı kullanmak için orta kalınlıkta ve kaliteli seçimler yapmak değer olabilir. Tüm ruloları hep aynı parti numarasından satın aldığınızdan emin olun bu şekilde renk farklılıklarını önlemiş olursunuz.Ayrıca Bakınız: Eskitme Tuğla Desenli Duvar Kağıtları

Kadife desenli pahalı bir tarza, yansıtıcı desenlere sahip kağıtlara ve karanlık alanları aydınlatmak için harika olan diğer seçenekleri değerlendirin. Banyo ve mutfaklarda,  daha fazla neme dayanıklı olacak şekilde yıkanabilir vinil kullanmak en iyisidir. Ayrıca, boyanacak şekilde tasarlanan kabartmalı bir desene sahip geleneksel duvar kâğıdıda bulabilirsiniz.

Duvar kağıtlarını  asmak için çeşitli yollar vardır. En geleneksel olanı kağıdın normal yapıştırıcı ile yapıştırılması ve duvara uygulanmadan önce içeri girmesini sağlamanız  ya da kendinden yapışkanlı duvar kağıdını, soyulabilen ve doğrudan duvara yapışabilen bir destek ile deneyebilirsiniz. Yapıştırma gerektirmez, ancak sağlam değildir.

Son olarak, tüm alanda duvarı kağıt ile kaplamaktan endişe ediyorsanız, bunun yerine kağıt kaplı büyük MDF panelleri asabilirsiniz. Bu şekilde, odanızı sık sık güncellemek isterseniz, bunu yapmak çok daha kolay.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close