Ev Tekstili

Sürgülü Cam Kapılarda Perdeler Nasıl Kullanılır

Sürgülü Cam Kapılar için Perdeler ve KullanımıSürgülü kayar kapılar ev için oldukça popüler bir seçenektir ve çoğunlukla yerden tasarruf etmemize izin verdikleri için ve sofistike, şık görünmeleri nedeniyle takdir edilmektedir. Sürgülü cam kapılarda perdeler ile ilgili bir çok kullanım örneği mevcuttur.Fakat hemen hemen büyük pencereler oldukları için çok fazla gizlilik sunmuyorlar, bu yüzden asılı uzun perdeler bu problemle başa çıkma seçeneklerinden biridir.

Sürgülü Cam Kapılarda Perdeler Nasıl Kullanılır

Basit ve tek biçimli bir görünüm sağlamak için tavana yakın ince bir metal çubuk asın. Uzun perdeler, sadece sürgülü cam kapılarını değil tüm duvarı kaplayabilir.

Tüm sürgülü cam kapılar çok büyük değil, ancak gizliliğinize değer veriyorsanız daha küçük olanları da perdeye ihtiyaç duyuyor. Mutfak gibi alanlar yatak odaları gibi bu ağır perdelere ihtiyaç duymazlar. Perdelerin tüm ışığı engellemesi gerekmiyor. Aslında, ışığı engellemezse daha iyi olur.

Perdeleri duvarın rengiyle eşleştirin, böylece perdeleri kullanmaya karar verdiğinizde göze çarpmayacak şekilde görünürler. Artı bu donanımınızı aydınlatma armatürlerine ve diğer  ayrıntılara uydurabilirsiniz.

Perde armatürlerini gizlemek için birşey eklenebilir. Bu durumda olduğu gibi pencere çerçevelerini ve pencere eşiklerini uyuşturmak için ahşaptan yapılabilir. Geleneksel veya rustik bir ortamda iyi çalışan bir görünüm.Sorunsuz bir şekilde harmanlanmış bir perde genellikle idealdir. Dolayısıyla, odanın veya sürgülü kapı çerçevesinin renk paletiyle eşleştirmeyi deneyin. Bu durumda genel dekor, perdelerin doğal bir aksesuar gibi görünmesini sağlar.

Perde çubuğu tavana monte edilebilir, böylece perdeler duvarı üstten alta doğru kapatır. Dekorun uyumlu olması için dekorun önemli olduğu yatak odaları için özellikle güzel bir seçenek.

Daha da iyisi, asılı perdeler kapı tasarımının bir parçası gibi görünebilir. Başka bir deyişle, çubuk öne çıkmaz ve perdeler tüm tasarımın ve dekorun organik bir parçası gibi görünür.

Donanım gizlenmedikçe, odanın içindeki diğer unsurlarla, örneğin yatak çerçevesi veya başlık gibi vb eşleşebilir.

Normal perdelerinizden başka bir şey seçmek de mümkündür. Sürgülü cam kapılara çeşitli diğer pencere çeşitleri de uygulanabilir. Örneğin, bu jaluzileri inceleyin. Bambu tonları gibi görünüyorlar.

Tabii ki, hiç perdeye sahip olmamayı seçebilir ve güneş ışığının odayı istila etmesine izin verebilirsiniz. Salon ya da yemek alanı gibi sosyal alanlarda göz önünde bulundurulması gereken bir detay olabilir. Ancak özel bölgelerde değil.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close